Adrian Meronk. Real Club Valderrama. Fot. Stuart Beck

Meronk na Valderramie.

Po dłuższej chwili obecności na pierwszym miejscu listy rezerwowej Adrian Meronk dostał się do turnieju Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, zastępując tam Szkota Caluma Hilla. W czwartek rozpoczął rywalizację w słynnym Real Club Valderrama!

 

FINAŁ

Matt Fitzpatrick zwycięża z trzema uderzeniami przewagi.

Po rundach 71-76-68-71 Adrian Meronk plasuje się na pozycji T25!

 

Gratulacje!

 

Podsumowanie turnieju: golfchannel.pl/?news=rors-fitzy-meronk

 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1449798165058789383?s=20

 

RUNDA TZRECIA – nie bez przyczyna nazywana „Moving Day” 

Nie jest łatwo o birdie na Valderramie. Adrian Meronk miał ich wczoraj sześć! Zobrazujmy chociaż trzy ostatnie z nich. 

Brak opisu.

Dziesiątka, par 4, 389 jardów: drive – 244 jardy na fairway, approache – 139 jardów, odrobinę ponad pół metra od dołka!

Czternastka, par 4, 370 jardów: drive 231 jardów do delikatnego roughu, 131 jardów na green, trafiony putt z ponad dziesięciu metrów.

Siedemnastka, par 5, 536 jardów, jedyny dołek na tym polu grany średnio poniżej par: drive 327 jardów, zostaje 208 jardów do flagi, Adrian trafia na green, 45 stóp od dołka, zostawiając sobie następnie gimmie putt.

Golf to prosta gra?

Brak opisu.

Pośród wszystkich birdie pojawiły się jeszcze raczej chłodno witane: bogey, na dziewiątce i double bogey, na piętnastce. Runda 68 była czwartym rezultatem tego dnia, wyrównanym tylko przez czterech graczy. Z wynikiem +2 Polak plasuje się na pozycji T21, dziewięć uderzeń za liderem.

Tak jak każdego dnia w tym turnieju, również w sobotę mocno przetasowała się kolejność na tablicy wyników.

Na prowadzenie wskoczył Anglik Laurie Canter.

Jedno uderzenie za nim jest jego angielski kolega – Matt Fitzpatrick.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1449372419811069954?s=20

Na trzecie miejsce wskoczył Amerykanin David Lipsky – wyrównując rekord pola 64!

Na pozycji czwartej znajduje się mocna grupa pościgowa.

Adrian rozpoczyna finałowy bój o 11.44. Razem z nim zagrają: Szkot Scott JAMIESON i Hiszpan o wiele mówiącym, śpiewnym hiszpańskim nazwisku – Alejandro CAÑIZARES!

 

 

Kibicujemy! #GoMeronk!

 

Może być zdjęciem przedstawiającym uprawia sport i pole golfowe

 

RUNDA DRUGA

Valderrama nie jest zwyczajnym polem golfowym. To pole może nagle rzucić na kolana, w ułamku sekundy teleportując z całkiem komfortowej sytuacji, w odmęty  klasyfikacji. W jednej chwili można być tam w czołówce i nagle spaść gdzieś bardzo od niej daleko. Tam nieustannie trzeba walczyć o przetrwanie.

Brak opisu.

 

Adrian Meronk, jak wielu uczestników flagowego hiszpańskiego turnieju – Andalucia Masters, doświadczył podobnej sytuacji. Przystępując w piątek do gry zajmował, wydawać by się mogło, całkiem bezpieczną pozycję… jedenastą.

 

Brak opisu.

 

Pierwsza dziewiątka to jeden bogey i jeden birdie. Raczej wszystko pod kontrolą.

 

Brak opisu.

I nagle zrobiło się nerwowo. Bardzo nerwowo! Dziesiątka – bogey, jedenastka double bogey, trzynastka – bogey, siedemnastka, par 5, najłatwiejszy dołek na polu – bogey! Nagle spadł z pozycji jedenastej na linię cuta! Do rozegrania została jeszcze piekielnie trudna osiemnastka!

Co robi Adrian? Posyła 301 – jardowy pocisk na środek fairwaya, ze 140 jardów parkuje na greenie – dziesięć metrów od flagi. Puttuje pół metra od dołka. Zadanie wykonane – Adrian Meronk po raz pierwszy zagra w weekend na Valderramie!

Klasyfikacja wywróciła się w piątek do góry nogami! 

Na prowadzeniu znalazł się Francuz Romain Langasque.

Miejscem drugim dzielą się: Matt Fitzpatrick (68), Sebastian Soderberg (69) , Laurie Canter (65!)  i Ryan Fox (69).

Z turniejem pożegnał się najlepszy obecnie golfista świata – Jon Rahm, notując przez dwa dni osiem bogeyów, dwa double i dwa birdie!

Nie miał dobrego dnia zwycięzca z Madrytu – Rafa Cabrera Bello, który z pozycji wicelidera (-3), po rundzie 74 spadł na miejsce trzynaste (PAR) ! 

 

Adrian rozpoczyna trzecią rundę o 9.10. Razem z nim zagrają Szkot David Drysdale i Południowoafrykańczyk Justin Harding.

 

Brak opisu.

 

RUNDA PIERWSZA

Trafiając trzy birdie i trzy bogeye, Adrian rozegrał świetną pierwszą rundę na jednym z najtrudniejszych europejskich pól, na słynnej Valderramie.

71 plasowało go tuż po zakończeniu rundy na miejscu piątym, a później na pozycji jedenastej, dzielonej z dziesięcioma zawodnikami, wśród których znaleźli się m.in.: David Howell, Matt Fitzpatrick, czy lokalni bohaterowie – Alejandro Canizares i Pablo Larrazabal.

Grając od dziesiątego dołka, swój pierwszy birdie zdobył na siedemnastce, par 5. Najpierw posłał  tam 327 – jardową bombę na fairway, następnie ze 195 jardów trafił na green, dwanaście metrów od flagi, skąd zagrał kilka centymetrów od dołka.

Kolejny birdie wysmażył ponownie na dołku par 5, na czwórce, jednak tym razem było nieco więcej przygód. Drive to znowu pocisk na fairway, o niemal identycznej długości jak na siedemnastce. Mając przed sobą 254 jardy do flagi, zagrał za daleko, do roughu. Następnie z dwunastu jardów posłał piłkę kilkanaście centymetrów od dołka!

Ostatni birdie przydarzył się na ósemce, par 4, przedostatnim dołku Adriana. Znowu był na fairwayu, po 225 jardach z tee, zostawiając sobie 123 jardy do flagi. Stamtąd zagrał na green, dwanaście metrów od dołka i bez żadnych obiekcji trafił bardzo długiego putta!

Z wynikiem 67, Na prowadzeniu znajduje się Francuz Julien Guerrier, świetnie spisujący się również w Madrycie.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1448595144723288064?s=20

Jedno uderzenie za nim jest zwycięzca z Club De Campo Villa de Madrit – fantastyczny Rafa Canrera Bello.

Na miejscu trzecim plasuje się kolejny Francuz – Romain Langasque.

Nie miał swojego dnia światowy No.1 Hiszpan Jon Rahm, notując pierwszego dnia 78 uderzeń. Nie przeszkodziło mu to jednak rozdać setek autografów.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1448647141606313999?s=20

Adrian rozpoczyna drugą rundę o 13.10, grając w piątek z pierwszego TEE.

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Najlepszy polski gracz nie krył entuzjazmu. „Cieszę się, że udało się dostać. Jestem gotowy żeby dobrze się bawić! Pole jest niesamowite i już nie mogę doczekać się rywalizacji” – depeszował.

Grę na obiekcie, szczycącym się niezwykłą sportową historią, Meronk rozpocznie o godz. 8.50 z dziesiątego tee, w drugą rundę zacznie o 13.10 z jedynki. Flight? Wyborny, bowiem Polak zagra ze swoim dobrym znajomym – Austriakiem Matthiasem Schwabem, a także z rówieśnikiem Francuzem Antoinem Roznerem, który w zeszłym roku ukończył te zawody na dzielonym trzecim miejscu. Meronk pytany, czy obecność przyjaciela we flighcie sprzyja czy jednak rozprasza, profesjonalnie przyznał, że „każdy będzie skupiony na swojej grze, także to nie ma znaczenia”.

Brak opisu.

Zwycięskiego tytułu chce bronić Amerykanin John Catlin, ale największą gwiazdą nadchodzącego turnieju jest obecny światowy numer jeden: Hiszpan Jon Rahm.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1448257210220482563?s=20

Turniej to kolejny etap tzw. Spanish swing. Rywalizacja zawodowców w Hiszpanii rozpoczęła się tydzień temu w Madrycie, rozgrywanym w Club de Campo Villa de Madrid turniejem Acciona Open de España. Hiszpanie nie oddali tam pierwszych miejsc na podium – wygrał Rafa Cabrera Bello, przed Adri Arnausem.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1447237776295014400?s=20

Trzecią pozycją podzielili się Grant Forrest, Julien Guerrier i Shubhankar Sharma.

 

golfchannel.pl/?news=rafa-meronk-im

golfchannel.pl/?news=open-de-espana

Adrian uplasował się na dzielonym dwudziestym miejscu, pod rundach na 69, 68, 67 i 68.

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1447647889824571392?s=20

 

Z Andaluzji pierwsza europejska liga przeniesie się na Baleary – 21 października rozpoczyna się Mallorca Golf Open. Dalej już tylko listopadowy Portugal Masters i kierunek: Dubaj.

W ubiegłym roku Adrian Meronk również startował w Estrella Damm N.A. Andalucia Masters, ale niestety rundy 78 i 82 nie pozwoliły na przejście cuta. Sumą +2 wygrał John Catlin. 

Valderrama to jedno z najbardziej znanych pól Starego Kontynentu. To też jedyne hiszpańskie pole, na którym odbywały się cztery różne oficjalne imprezy European Tour, a także pierwszy obiekt kontynentalnej Europy, który miał zaszczyt gościć Ryder Cup.

 

Livescoring  TUTAJ

 

Zapraszamy na licytację charytatywną Adriana na leczenie małej Anastazji! 

golfchannel.pl/?news=adrian-meronk-licytacja-charytatywna

 

 

Czwartek:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R1        16:00-19:00 – LIVE

Piątek:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R2        16:00-19:00 – LIVE

THE CJ CUP @ SUMMIT              R1        19:00-22:00 – RELIVE

Sobota:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R3        14:00–18:00 – LIVE

THE CJ CUP @ SUMMIT                          R2        20:00-23:00 – RELIVE

Niedziela:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R4       14:00–18:00 – LIVE

THE CJ CUP @ SUMMIT                          R3        20:00-23:00 – RELIVE

Poniedziałek:

THE CJ CUP @ SUMMIT                           R4        20:00–23:00 – RELIVE

Komentuje: Jacek Person

 

Zapowiedź turnieju: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcia: Joanna Meronk&Stuart Beck

Aktualizacje i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni