Adrian Meronk w Valderramie

Real Club Valderrama powitał uczestników Estrella Damm N.A. Andalucia Masters ekstremalnie trudnymi okolicznościami przyrody. Mocny wiatr i  bardzo szybkie greeny sprawiły, że w czwartek toczyła się tam prawdziwa batalia o przetrwanie.

 

 

Tylko pięciu graczy zdołało zejść poniżej par. Z wynikiem (-2) prowadzą: Hiszpan Jorge Campillo, Szkot Connor Syme, Amerykanin John Catlin i Włoch Guido Migliozzi. Jeszcze tylko Hiszpan Pep Angles zdołał złamać par, tracąc do czwórki liderów jedno uderzenie.

 

 

W turnieju występuje również legenda hiszpańskiego golfa, 54 – letni José María Olazábal! Dwukrotny triumfator Masters, zwycięzca 23 turniejów European Tour, siedmiokrotny reprezentant Europy w Ryder Cup i zwycięski Kapitan z 2012 roku, grał na tym polu niezliczoną ilość razy, w tym podczas rozgrywanego tam Ryder Cup w 1997 roku. Olazábal ukończył pierwszą rundę z wynikiem 74, utrzymując się poniżej par do szóstego dołka.

 

 

Adrian Meronk w swoim debiucie na tym zjawiskowym polu walczy w piątek o pozostanie w turnieju: „Pole jest super, ale bardzo trudne, szczególnie w tych warunkach. Z wynikiem (+7) znajduje się on po pierwszej rundzie trzy uderzenia poniżej prognozowanej linii cuta, rozpoczynając grę o 14.50 razem z Grantem Forrestem i Davidem Horsey’em.

 

 

RUNDA DRUGA 

Amerykanin John Catlin (-3) został samotnym liderem na półmetku turnieju, będąc jedynym graczem, który w obu rundach zarejestrował wynik poniżej par: 69,70. Dwa uderzenia dalej są Pablo Larrazabal, Connor Syme i Jamie Donaldson. Ostatnim graczem, który nie notuje wyniku na plusie jest Wilco Nienaber (PAR), który po rundach 72 i 70 plasuje się na miejscu piątym.

 

 

Bardzo, bardzo, bardzo trudne czwartkowe warunki nie stały się wcale łatwiejsze w piątek, przesuwając granicę cuta do rzadko spotykanego poziomu (+8)! W tych okolicznościach nie poradzili sobie m.in.: Andy Sullivan (+9), Renato Paratore (+9), José María Olazábal(+11), Brandon Stone (+11), Calum Hill (+11), Matthieu Pavon (+12), Shubhankar Sharma (+15), Andres Romero (+19), David Howell (+20)…

 

 

W gronie tych, którzy zakończyli już swoje zmagania na Valderramie znalazł się również Adrian Meronk (+18). Na początku drugiej rundy sprawy wyglądały bardzo optymistycznie, po tym jak popisał się on niesamowitą serią trzech birdie na dołkach 2,3 i 4, wyskakując przy tym gwałtownie w klasyfikacji. Później jednak było dużo gorszych momentów i ostatecznie schodził on z pola z 82 na karcie.

Przed Adrianem chwila odpoczynku i od czwartku wystąpi w Portugalii, na Dom Pedro Victoria Golf Course, podczas Portugal Masters.

 

 

#GoMeronk!

 

Depeszował: Adrian Meronk

Napisała: Kasia Nieciak

Zdjęcie: Pietro Gobino

Livescoring TUTAJ

Wywiad przed Valderramą TUTAJ

 

***

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters 

i TOUR CHAMPIONSHIP   

w Golf Channel Polska 

Czwartek 03.09.2020

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters R1       19:30-22.30 – RELIVE

 

Piątek  

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters R2       17.00-19.00 – RELIVE

TOUR Championship  R1       19.00-00.00 – LIVE

 

Sobota 

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters R3       14.00-18.00 – LIVE

TOUR Championship  R2        19.00-00.00 – LIVE

 

Niedziela

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters R4       14.00-18.00 – LIVE

TOUR Championship  R3       21.00-01.00 – LIVE

 

Poniedziałek

TOUR Championship   R4       19.30-00.00 – LIVE

Komentują: Tour Championship – Jacek Person i Mateusz Kniaginin / Andalucia Masters – Jacek Person

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni