Meronk w Szkocji

Trwa Genesis Scottish Open – należący do prestiżowej Rolex Series, będący jednocześnie pierwszym turniejem w tym sezonie rozgrywanym na prawdziwym szkockim linksie, przygotowującym zawodników do gry w 150. The Open. Turniej łączy po raz pierwszy w historii DP World Tour z PGA Tour. Gra tam oczywiście pierwszy polski zwycięzca na DP World Tour – Adrian Meronk. 

 

www.europeantour.com/dpworld-tour/genesis-scottish-open-2022/leaderboard

 

Przypomnienie całego finału Horizon Irish Open, w poniedziałek 11 lipca od 18.00 i w środę od 16.00.

 

golfchannel.pl/?news=meronk-irlandzkie-impresje

 

CZWARTEK

 

Adrian rozpoczynał swoją pierwszą rundę od czasu fantastycznego zwycięstwa w zakończonym w ostatnią niedzielę Horizon Irish Open od dziesiątego dołka dobrze sobie znanego The Renaissance Club. To nie był idealny początek szkockiej rywalizacji.

Adrian Meronk. Horizon Irish Open. Fot. Stuart Beck

Polak zaliczył tego dnia cztery bogey’e, jednego doubla i trzy birdie. Runda +3 zapewniła mu odległą pozycję T89, dzieloną z armią 22.  graczy, wśród których znaleźli się m.in.: Scottie Scheffler…

oraz Hideki Matsuyama, Justin Thomas, Marc Leishman, Thorbjørn Olesen, Christiaan Bezuidenhout, Sebastián Muñoz, Matt Kuchar czy Tommy Fleetwood.

Piątek zapowiada się pracowicie dla całej grupy. Adrian i spółka potrzebuje solidnej rundy do przejścia przez cut, który wydaje się, że powinien znajdować się gdzieś w okolicy rezultatu +2, +3.

Adrian Meronk i Stuart Beck. Horizon Irish Open 2022. Fot. Michał Kanik

W pierwszym turnieju w historii współorganizowanym przez DP World Tour i PGA Tour na prowadzenie wysunął się Amerykanin.  Cameron Tringali już pierwszego dnia turnieju pokusił się o wyrównanie rekordu pola The Renaissance Club. Wszystkie swoje fantastyczne birdie trafił na pierwszych czternastu dołkach. W sumie było ich dziewięć, a runda uzupełniona została dziewięcioma parami. Warto dodać, że trafił on osiem birdie z rzędu, zaczynając szaloną serię od siódemki.

Drugie miejsce, z wynikiem -6 okupuje mistrz US Open z 2019 roku – Gary Woodland. Trzeci jest Południowoafrykańczyk Justin Harding, który traci do Woodlanda jedno uderzenie.

Jordan Smith zapewnił sobie i caddiemu kluczyki do samochodów głównego sponsora turnieju: „Jestem w siódmym niebie. Rozmawialiśmy o tym w ciągu tygodnia, mówiąc, że takie ustawienie flagi może być dobrą szansą na trafienie hole-in-one. To właśnie wydarzyło się dzisiaj.” 

Will Zalatoris zrobił coś bardzo dziwnego!

Mistrz US Open gra w Szkocji po raz pierwszy od czasu największego sukcesu w swojej dotychczasowej karierze.

 

Adrian rozpoczyna rundę drugą o 14.45 polskiego czasu. Zagra w niej podobnie jak w czwartek razem z Coreyem Connersem i Deanem Burmesterem.

golfchannel.pl/?news=meronk-w-scottish-open

 

#GoMeronk!

 

 

W tym tygodniu w Golf Channel Polska

 

 

golfchannel.pl/?news=meronk-w-scottish-open

Czwartek i piątek:

Genesis Scottish Open – runda 1 i2 (RE-LIVE) 18:00 – 23:00

Sobota:

 Genesis Scottish Open – runda 3 (LIVE) 15.30 – 21.00

 Barbasol Championship – runda 3 (LIVE) 22:00 – 1:00

Niedziela:

Genesis Scottish Open – finał (LIVE) 15.30 – 21.00

Barbasol Championship – finał (LIVE) 21:30 – 0:00

 Genesis Scottish Open komentują: Jacek Person i Dionizy Konieczny.
Barbasol Championship komentuje Jacek Person.

 

Zdjęcie główne: Stuart Beck

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni