Adrian Meronk, Matthew Tipper, Stuart Beck. Old Course St. Andrews. Fot. #Team Meronk, dzięki Matthew Tipper

MERONK W ALFRED DUNHILL LINKS CHAMPIONSHIP

Adrian Meronk w czwartek o rozpoczął udział w jednym z najbardziej renomowanych turniejów European Tour, w Alfred Dunhill Links Championship, który jest swoistą celebracją gry na słynnych szkockich linksach. Adrian zaczął swoją szkocką przygodę od najsłynniejszego z tych pól, bo od Old Course St. Andrews, aby w drugiej rundzie walczyć na Carnoustie Golf Links, a w trzeciej na Kingsbarns Golf Links.

 

RUNDA TRZECIA

Adrian walczył o cut na Kingsbarns. Wiedząc, że potrzebuje bardzo niskiej rundy od razu przystąpił do natarcia. Birdie i eagle na dwójce i trójce znacznie przybliżyły go do celu. Później były dwa boge’e, ale birdie na ósemce, dziewiątce i jedenastce znowu skierowały sprawy na właściwe tory. W tym momencie był na PAR w turnieju, a linia cuta wspięła się na -2. Niestety, zamiast dwóch birdie pojawiły się jeszcze bogey i double bogey, na dwunastce i osiemnastce.

Kolejne turnieje na które szykuje się Adrian odbędą się w Hiszpanii.

Na prowadzeniu znajduje się Danny Willett – mistrz Masters z 2016 roku, który akurat w niedzielę obchodzi 34 urodziny!

Na miejscu drugim znaleźli się członkowie Ryder Cup Team Europe – Shane Lowry i Tyrrell Hatton, Richard Bland, który w tym roku świętował swoją pierwszą wygraną na European Tour i Irlandczyk John Murphy.

 

Zespół DUNNE & WILLETT (-27), plasuje się na pozycji współlidera w turnieju Pro-Am, dzieląc się prowadzeniem z ekipą SIMPSON & FERGUSON, z wynikiem -29. Jedno uderzenie dalej czai się para MCMANUS & LOWRY. 

Pogoda – w szkocką kratę.

 

Zapraszamy na rundę finałową, na Old Course! Transmisja od 14.00.

RUNDA DRUGA
Runda na polu Carnoustie zaczęła się całkiem dobrze i po bogey’u i dwóch birdie Adrian piął się w klasyfikacji po rozegraniu swojej pierwszej dziewiątki. Niestety później pojawiło się cztery bogey’e z samotnym birdie i cały dzień, podobnie jak w czwartek,  zakończył się rundą 74. Przed sobotą, po której nastąpi cut, Adrian z wynikiem +4 znajduje się na pozycji T133, dzielonej z dziesięcioma zawodnikami, w tym wciąż z Javierem Ballesterosem.
Brak opisu.
Na prowadzenie wysunął się przybywający prosto z Whistling Straits – Tyrrell Hatton!
https://twitter.com/EuropeanTour/status/1444029353520615426?s=20
Na drugim miejscu, z uderzeniem straty jest jego angielski kolega – Daniel Gavins.
Trzecim miejscem dzielą się wracający do swojej dawnej formy Haotong Lee i mistrz Masters – Danny Willett.
https://twitter.com/EuropeanTour/status/1443999152539635715?s=20
https://twitter.com/EuropeanTour/status/1444014252315058178?s=20
Adrian zagra trzecią rundę na polu Kingsbarns, od godziny 11.28. Do przejścia przez cut potrzebuje bardzo dobrej rundy, pewnie w okolicach -5. Wiemy, że to jest w jego zasięgu.
#KIBICUJEMY! #GoMeronk!
RUNDA PIERWSZA

To była bardzo kolorowa runda w „kolebce golfa”  w wykonaniu Adriana: cztery birdie zmiksowane z dwoma bogey’ami i dwoma doublami. Wynik +2 plasuje go na odległej pozycji T139, dzielonej z dziewięcioma zawodnikami.

 

Wśród nich są między innymi: Ross Fischer – reprezentant Ryder Cup Team Europe z 2010 roku, Włoch Andrea Pavan – dwukrotny zwycięzca na European Tour, czy Javier Ballesteros – syn legendarnego Severiano Ballesterosa. 

Na prowadzenie, z fantastycznym wynikiem -8, wysunęło się aż czterech zawodników.

W turnieju, który na trzech polach, rozgrywany jest również w formule Pro-Am, startuje aż 168 zawodowców i amatorów. Para NOH & MERONK, z wynikiem -6,  plasuje się na miejscu T68. Na prowadzeniu, z rezultatem -12 są dwa duety:  SIMPSON & FERGUSON oraz DUNNE & WILLETT.

Adrian grał pierwszego dnia na Old Course. W piątek czeka go runda na słynnym polu Carnoustie, które było areną pamiętnego zwycięstwa Szkota Paula Lawrie, w 1999 roku. Wygrał on wówczas z wynikiem +6,  po dogrywce z Amerykaninem Justinem Leonardem i Francuzem Jean Van De Velde, który stracił na 72 dołku trzy uderzenia przewagi.

Adrian zagra w drugiej rundzie z Niemcem Matti Smidem, starując o 10.00, z dziesiątego tee Carnoustie Golf Links.

Pogoda jest spektakularna. Wieje w porywach jakieś żwawe 5o km/h i zacina przyjemnym szkockim deszczem.

Brak opisu.

 

#KIBICUJEMY! #GoMeronk!

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

 

Jak podkreślił trener Matthew Tipper to zawsze zaszczyt móc zagrać w Szkocji, a szczególnie w „the home of golf”, jak nazywane jest St Andrews.

Da się wyczuć w powietrzu historię wszystkich wspaniałych turniejów, które były rozgrywane na tych słynnych linksach.

Udane rundy treningowe za nami, ale patrząc na prognozy wiadomo, że ważnym czynnikiem będzie tutaj oczywiście wiatr. Zapowiadany jest także deszcz, więc nie będzie dziwiła konieczność uderzenia na 3-4 kije więcej, pod wiatr” – depeszował przed zawodami.

Wspomniał, że samopoczucie w teamie Meronka sprzyja, a panom – poza Adrianem i Matthew na miejscu jest oczywiście również szkocki caddie Stuart Beck, udało się znaleźć czas na chwilę oddechu, a dokładnie na oglądanie Ligi Mistrzów i nowego filmu z Jamesem Bondem.

Niech jednak Adrian nie gra jak Bond, bo agent 007 potrafi być nieprzewidywalny” – żartował pochodzący z Walii szkoleniowiec.

Tytułu zwycięzcy broni Victor Perez, który w 2019 roku triumfował sumą 266, -22. Nie będzie łatwo, bo słynny turniej tradycyjnie zgromadził śmietankę golfa.

Adrian wyrusza do gry o 10.55, czasu polskiego. Wszystko zacznie się z dziesiątego TEE Old Course. Razem z Adrianem zagra w czwartek – Włoch Nino Bertasio.

 

#KIBICUJEMY! #GoMeronk!

 

Alfred Dunhill Links Championship i Sanderson Farms Championship w Golf Channel Polska
Czwartek i piątek
Dunhill Links, R1 i R2: 19:30-22:30 – RELIVE
Sanderson Farms, R1 i R2: 22:30-1:00 – LIVE
Sobota i niedziela
Dunhill Links, R3 i R4: 14:00-18:00 – LIVE
Sanderson Farms, R3 i R4: 22:00-1:00 – LIVE
Komentuje: Jacek Person

 

Livescoring TUTAJ

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcia: Matthew Tipper

Redakcja i aktualizacje: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni