Adrian Meronk, Matthew Tipper, Stuart Beck. Old Course St. Andrews. Fot. #Team Meronk, dzięki Matthew Tipper

MERONK W ALFRED DUNHILL LINKS CHAMPIONSHIP

Adrian Meronk w czwartek o rozpoczął udział w jednym z najbardziej renomowanych turniejów European Tour, w Alfred Dunhill Links Championship, który jest swoistą celebracją gry na słynnych szkockich linksach. Adrian zaczął swoją szkocką przygodę od najsłynniejszego z tych pól, bo od Old Course St. Andrews, aby w drugiej rundzie walczyć na Carnoustie Golf Links, a w trzeciej na Kingsbarns Golf Links.

 

RUNDA TRZECIA

Adrian walczył o cut na Kingsbarns. Wiedząc, że potrzebuje bardzo niskiej rundy od razu przystąpił do natarcia. Birdie i eagle na dwójce i trójce znacznie przybliżyły go do celu. Później były dwa boge’e, ale birdie na ósemce, dziewiątce i jedenastce znowu skierowały sprawy na właściwe tory. W tym momencie był na PAR w turnieju, a linia cuta wspięła się na -2. Niestety, zamiast dwóch birdie pojawiły się jeszcze bogey i double bogey, na dwunastce i osiemnastce.

Kolejne turnieje na które szykuje się Adrian odbędą się w Hiszpanii.

Na prowadzeniu znajduje się Danny Willett – mistrz Masters z 2016 roku, który akurat w niedzielę obchodzi 34 urodziny!

Na miejscu drugim znaleźli się członkowie Ryder Cup Team Europe – Shane Lowry i Tyrrell Hatton, Richard Bland, który w tym roku świętował swoją pierwszą wygraną na European Tour i Irlandczyk John Murphy.

 

Zespół DUNNE & WILLETT (-27), plasuje się na pozycji współlidera w turnieju Pro-Am, dzieląc się prowadzeniem z ekipą SIMPSON & FERGUSON, z wynikiem -29. Jedno uderzenie dalej czai się para MCMANUS & LOWRY. 

Pogoda – w szkocką kratę.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1444287473132064783?s=20

 

Zapraszamy na rundę finałową, na Old Course! Transmisja od 14.00.

RUNDA DRUGA
Runda na polu Carnoustie zaczęła się całkiem dobrze i po bogey’u i dwóch birdie Adrian piął się w klasyfikacji po rozegraniu swojej pierwszej dziewiątki. Niestety później pojawiło się cztery bogey’e z samotnym birdie i cały dzień, podobnie jak w czwartek,  zakończył się rundą 74. Przed sobotą, po której nastąpi cut, Adrian z wynikiem +4 znajduje się na pozycji T133, dzielonej z dziesięcioma zawodnikami, w tym wciąż z Javierem Ballesterosem.
Brak opisu.
Na prowadzenie wysunął się przybywający prosto z Whistling Straits – Tyrrell Hatton!
https://twitter.com/EuropeanTour/status/1444029353520615426?s=20
Na drugim miejscu, z uderzeniem straty jest jego angielski kolega – Daniel Gavins.
Trzecim miejscem dzielą się wracający do swojej dawnej formy Haotong Lee i mistrz Masters – Danny Willett.
https://twitter.com/EuropeanTour/status/1443999152539635715?s=20
https://twitter.com/EuropeanTour/status/1444014252315058178?s=20
Adrian zagra trzecią rundę na polu Kingsbarns, od godziny 11.28. Do przejścia przez cut potrzebuje bardzo dobrej rundy, pewnie w okolicach -5. Wiemy, że to jest w jego zasięgu.
#KIBICUJEMY! #GoMeronk!
RUNDA PIERWSZA

To była bardzo kolorowa runda w „kolebce golfa”  w wykonaniu Adriana: cztery birdie zmiksowane z dwoma bogey’ami i dwoma doublami. Wynik +2 plasuje go na odległej pozycji T139, dzielonej z dziewięcioma zawodnikami.

 

Wśród nich są między innymi: Ross Fischer – reprezentant Ryder Cup Team Europe z 2010 roku, Włoch Andrea Pavan – dwukrotny zwycięzca na European Tour, czy Javier Ballesteros – syn legendarnego Severiano Ballesterosa. 

Na prowadzenie, z fantastycznym wynikiem -8, wysunęło się aż czterech zawodników.

W turnieju, który na trzech polach, rozgrywany jest również w formule Pro-Am, startuje aż 168 zawodowców i amatorów. Para NOH & MERONK, z wynikiem -6,  plasuje się na miejscu T68. Na prowadzeniu, z rezultatem -12 są dwa duety:  SIMPSON & FERGUSON oraz DUNNE & WILLETT.

Adrian grał pierwszego dnia na Old Course. W piątek czeka go runda na słynnym polu Carnoustie, które było areną pamiętnego zwycięstwa Szkota Paula Lawrie, w 1999 roku. Wygrał on wówczas z wynikiem +6,  po dogrywce z Amerykaninem Justinem Leonardem i Francuzem Jean Van De Velde, który stracił na 72 dołku trzy uderzenia przewagi.

Adrian zagra w drugiej rundzie z Niemcem Matti Smidem, starując o 10.00, z dziesiątego tee Carnoustie Golf Links.

Pogoda jest spektakularna. Wieje w porywach jakieś żwawe 5o km/h i zacina przyjemnym szkockim deszczem.

Brak opisu.

 

#KIBICUJEMY! #GoMeronk!

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

 

Jak podkreślił trener Matthew Tipper to zawsze zaszczyt móc zagrać w Szkocji, a szczególnie w „the home of golf”, jak nazywane jest St Andrews.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1443485770656976903?s=20

Da się wyczuć w powietrzu historię wszystkich wspaniałych turniejów, które były rozgrywane na tych słynnych linksach.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1443191330088239113?s=20

Udane rundy treningowe za nami, ale patrząc na prognozy wiadomo, że ważnym czynnikiem będzie tutaj oczywiście wiatr. Zapowiadany jest także deszcz, więc nie będzie dziwiła konieczność uderzenia na 3-4 kije więcej, pod wiatr” – depeszował przed zawodami.

Wspomniał, że samopoczucie w teamie Meronka sprzyja, a panom – poza Adrianem i Matthew na miejscu jest oczywiście również szkocki caddie Stuart Beck, udało się znaleźć czas na chwilę oddechu, a dokładnie na oglądanie Ligi Mistrzów i nowego filmu z Jamesem Bondem.

Niech jednak Adrian nie gra jak Bond, bo agent 007 potrafi być nieprzewidywalny” – żartował pochodzący z Walii szkoleniowiec.

Tytułu zwycięzcy broni Victor Perez, który w 2019 roku triumfował sumą 266, -22. Nie będzie łatwo, bo słynny turniej tradycyjnie zgromadził śmietankę golfa.

Adrian wyrusza do gry o 10.55, czasu polskiego. Wszystko zacznie się z dziesiątego TEE Old Course. Razem z Adrianem zagra w czwartek – Włoch Nino Bertasio.

 

#KIBICUJEMY! #GoMeronk!

OPIS DEBIUTU ADRIANA NA OLD COURSE: TUTAJ

Livescoring TUTAJ

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcia: Matthew Tipper

Redakcja i aktualizacje: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni