Adrian Meronk. Scottich Championship 2020. Fot: Stuart Beck

Adrian Meronk walczy w St. Andrews!

Na Torrance Course w Fairmont St. Andrews trwa turniej European Tour Scottish Championship presented by AXA, w którym rywalizuje również Adrian Meronk.

 

FINAŁ 

Wygrał Adrian Otaegui! 

Adrian Meronk uplasował się na miejscu T51.

 

* Podsumowanie turnieju znajduje się TUTAJ  

 

RUNDA TRZECIA 

 

Sobota nie była łatwym dniem w naszej ekipie. Adrian zagrał pierwszy raz powyżej par i spadł na dzieloną z siedmioma zawodnikami pozycję T35. Samotnym liderem turnieju został Matt Wallace (-18).  Na miejsce drugie awansował kolejny Anglik – Garrick Porteous (-15),  który zagrał podobnie jak Wallace rundę dnia 66. Trzeci jest Adrian Otaegui (-14).

 

 

Adrian rozpoczął sobotnią rywalizacje od bogeya na pierwszym dołku, do którego doszedł double bogey na trójce, po którym nastąpił świetny kontratak w postaci trzech birdie na kolejnych czterech dołkach. Później jeszcze sporo się działo, a dzień zakończył się wynikiem 74 uderzeń.

Stuart Beck tak wspomina tę rundę: „Tak, to był trudny dzień, który nie do końca poszedł po naszej myśli. Byłem jednak pod wrażeniem nastawienia Adriana i tego jak po niezbyt udanym początku, ani przez moment nie odpuszczał i walczył do końca. Tak naprawdę jest bardzo cienka granica między złym, a dobrym dołkiem. Po jednym, dwóch  słabszych uderzenia z tee, była kara w postaci bardzo trudnych uderzeń na green i nie udało się wybronić ‘up and down’. Jutro znowu walczymy i dajemy z siebie 100 %”

W niedzielę Adrian rozpoczyna grę o godzinie 10.25 z dziesiątego tee. Towarzyszą mu Portugalczyk Pedro Figueiredo i Anglik David Law.

 

 

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

RUNDA DRUGA

 

Adrian Meronk (-6) gra jak z nut w St. Andrews. Kolejna runda poniżej par wciąż plasuje go w najlepszej dwudziestce. Karta wyników tym razem okazała się dużo bardziej kolorowa niż w czwartek i zawierała oprócz sześciu birdie, również cztery zbłąkane bogeye.

 

 

Z punktu widzenia caddiego Stuarta Becka piątkowy rozwój wypadków przebiegał następująco: „To ponownie było zimne popołudnie, a wiatr znów wzmagał się w miarę upływu dnia. Rano pierwsze startujące grupy mogły cieszyć się niemal bezwietrzną aurą. Zdecydowanie najlepsze dzisiejsze uderzenie to trójka wood, z tee na siódemce par 4, 268 metrów na green, z szansą na eagla. Wszystko zakończyło się łatwym birdie. Ogólnie uważam, że Adrian grał dzisiaj lepiej niż wczoraj, trafiając więcej fairwayów i znowu ładnie puttując. Niestety dwa gorsze zagrania ironami zaowocowały bogey’ami na dołkach par 3 – siedemnastym i ósmym. Ostatnie dwa dołki okazały się dzisiaj trudniejsze, z mocnym wiatrem i zapadającym zmrokiem. Mimo to przystępując do weekendu, Adrian jest wciąż na dobrej pozycji”.

Na prowadzeniu utrzymuje się Adrian Otaegui (-12), jednak dołączył do niego Anglik Matt Wallace. Na trzecią pozycję awansował również Anglik – Aaron Rai (-11).

 

 

Czwarty jest Francuz Adrien Saddier (-10). Miejscem piątym dzieli się trójka graczy: Anglicy Garrick Porteous i Paul Waring oraz słynny Irlandczyk – Padraig Harrington!

Trudnej sztuki przejścia przez cut nie dokonali tym razem m.in.: Kiradech Aphibarnrat, Stephen Gallacher, Min Woo Lee, Nicolai Højgaard, David Howell, Michael Campbell, Chris Wood, Clement Sordet.

Na miejscu osiemnastym wraz z Adrianem plasuje się aż ośmiu graczy, w tym na przykład: Eddie Pepperell czy Marcus Armitage.

Trzecia runda Polaka rozpoczyna się o 11.52, wraz z Justinem Hardingiem i Havretem Gregory.

Nasza sobotnia TRANSMISJA startuje o 14.00.

 

 

RUNDA PIERWSZA

 

Adrian Meronk od świetnej rundy 68, pozbawionej nawet jednego niewinnego bogeya, rozpoczął batalię w Scottish Championship, plasując się po pierwszej rundzie na dzielonej pozycji szesnastej i tracąc do nawiedzonego hiszpańskiego lidera, też Adriana – sześć uderzeń.

 

 

Karta wyników pierwszego Polaka występującego na European Tour była bardzo przejrzysta i zawierała po prostu cztery birdie i czternaście parów. Pytany o uderzenia dnia i to jak grało mu się po włoskich wakacjach, telegrafował: „Grałem całkiem mądrze. Najlepsze momenty to trafiony putt na jedynce z osiemnastu metrów i chip na siedemnastce zza greenu”

 

 

Adrianowi towarzyszy w Szkocji po raz pierwszy nowy caddy – Stuart Beck, po tym jak Pietro Gobino wrócił na swoje niedokończone studia. Poproszony o małe podsumowanie rundy Adriana,  mieszkający niedaleko Edynburga, grający na co dzień w Gullane Golf Club, posiadacz zacnego handicapu 2.7, depeszował: „To była bardzo ładna runda bez bogeya, dobra na rozpoczęcie turnieju. Było bardzo zimno, a wiejący przez cały dzień północny wiatr powodował, że było wręcz strasznie zimno. Adrian grał naprawdę dobrze, zwłaszcza pierwszą dziewiątkę. Na drugiej nie było tylu dogodnych szans na zdobycie birdie i nie udało się wykorzystać możliwości dołków par5. Adrian kontrolował sytuację, grał dobrze taktycznie, ustrzegając się większych błędów, dobrze puttował i chipował”.  

 

 

Na prowadzeniu znajduje się Hiszpan – Adrian Otaegui (-10), który wykręcił niesamowitą rundę 62, bez bogea, za to aż z dziesięcioma birdie! Drugim miejscem (-7) z trzema uderzeniami straty dzielą się Anglik Matt Wallace i Południowoafrykańczyk – Bryce Easton. Pozycją piątą (-6) z kolejnym uderzeniem straty popisało się czterech graczy, w tym trzykrotny triumfator wielkoszlemowy, kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup – Irlandczyk Pádraig Harrington i zwycięzca Aberdeen Standard Investments Scottish Open – Aaron Rai.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1316791279494352896?s=20

 

Taki sam rezultat jak Adrian Meronk (-4) zanotowało jeszcze czterech zawodników: Włoch – Renato Paratore i Anglicy: lubiący chipować driverem – Paul Waring, grający z Adrianem – Dave Coupland i znany polskim kibicom z występu w Sobieniach Królewskich – Eddie Pepperell.

 

 

Druga runda Adriana rozpoczyna się o 14.25 czasu polskiego.

 

#Kibicujemy #GoMeronk

 

Depeszowali: Adrian Meronk i Stuart Beck

Zdjęcia: Stuart Beck

Napisała: Kasia Nieciak

 

Najnowszy wywiad z Adrianem jest TUTAJ

Więcej o Scottish Open TUTAJ

 

 

Scottish Championship i CJ CUP @ SHADOW CREEK w Golf Channel Polska:

Czwartek i piątek

21:00

European Tour: Scottish Championship presented by AXA (RE-LIVE) – runda 1 i 2

23:00

PGA TOUR: The CJ CUP @ SHADOW CREEK (LIVE) – runda 1 i 2

Sobota i niedziela 

14:00

European Tour: Scottish Championship presented by AXA (LIVE) – runda 3 i finał

23:00

PGA TOUR: The CJ CUP @ SHADOW CREEK (LIVE) – runda 3 i 4

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy!

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni