Adrian Meronk fot: Kasia Nieciak

Adrian Meronk w podróży.

Adrian Meronk uplasował się na dzielonym 22 miejscu w Hauts de France Golf Open – turnieju z cyklu Challenge Tour. Po dogrywce triumfował Walijczyk Stuart Manley.

Rywalizację na polu Aa Saint-Omer Golf Club (par 71) 25-latek z Wrocławia rozpoczął bardzo dobrym wynikiem –  trzech uderzeń poniżej par, które dały mu miejsce w czołówce po pierwszym dniu. Druga runda zakończyła się przewagą bogeyów i w efekcie Adrian zagrał 75. Podczas moving day Polak ponownie był na minusie, grając aż sześć birdie, bogey i double bogey. Nadgonił w klasyfikacji, awansując na 10. miejsce z sumą 211 (-2). Runda finałowa to ponownie wynik +4 (75) i spadek w tabeli o 12 miejsc.

O zwycięstwie w turnieju zadecydowała dogrywka pomiędzy Staurtem Manley’em z Walii i Grantem Forrestem, ze Szkocji, którzy po 72. dołkach uzyskali wynik 278 uderzeń. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero na trzecim dołku dogrywki, gdzie Walijczyk zagrał par, a Szkot bogey.

Meronk z Francji przenosi się do Szkocji, gdzie w dniach 21-24 czerwca zagra w SSE Scottish Hydro Challenge hosted by Macdonald Hotels & Resorts, także w ramach ligi Challenge Tour.

Wyniki: Hauts de France Golf Open

Livescoring: SSE Scottish Hydro Challenge

 

Źródło: PZG

Fot: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni