Adrian Meronk of Continental Europe Team in action during the final day of the Hero Cup 2023 Golf tournament in the Golf Emirate of Abu Dhabi, United Arab Emirates, 15 January 2023. EPA/ALI HAIDER Dostawca: PAP/EPA.

Adrian Meronk w Korei

Od czwartku Adrian Meronk rozpocznie koreańską odsłonę DP World Tour – Korea Championship Presented by Genesis. Będzie to jego pierwszy turniej w tym kraju. Akcja toczyć będzie się w Jack Nicklaus Golf Club Korea, zlokalizowanym nieopodal portowego miasta Inczon.

 

LIVESCORING

 

 

 

Pierwsza wizyta w Korei

Adrian Meronk jak dobrze wiemy wielokrotnie wpisywał się do historii polskiego golfa. Jako pierwszy Polak wygrał na Challenge Tour – w Portugalii w 2019 roku i na DP World Tour – podczas Horizon Irish Open w zeszłym roku. Następnie odniósł drugie zwycięstwo na początku sezonu 2023 w ISPS Handa Australian Open w grudniu.

Rozpoczynając rok był w pierwszej dziesiątce w Abu Dhabi i Ras Al Khaimah oraz zdobył zwycięski putt dla Europy kontynentalnej w Hero Cup. Przed Masters w ostatnich trzech startach na PGA Tour plasował się dwukrotnie w najlepszej dwudziestce: T17 WGC – Dell Match Play i T14 – The Honda Classic.

W marcu przeszedł do historii jako pierwszy Polak, który zagrał w WGC-Dell Technologies Match Play. Zaraz potem debiutował na początku kwietnia w 88-osobowej stawce w turnieju Masters. Teraz po raz pierwszy zagra w Korei, gdzie będzie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w rankingu OWGR.

 

Wrażenia z Korei

Nasza redakcja zapytała Adriana: o to czy czuje się wypoczęty po Masters, czy odczuwa głód gry, czy był kiedykolwiek w Korei, jak podoba mu się pole i jak ocenia swoją formę.

Adrian depeszował w środę rano: „Cieszę się, że jestem w Korei. Jestem tutaj po raz pierwszy. Na razie wszystko mi się podoba. Pole jest fajne – ciekawe. Grany był tutaj Presidents Cup, jeśli się nie mylę w2015 roku. Na razie jest trochę zimno więc jest nieco inaczej. Na pewno jestem głodny gry. Szczególnie na DP World Tour, gdzie grałem ostatni raz na początku lutego, więc trochę czasu minęło. Także dobrze jest wrócić do rywalizacji. Ogólnie gra jest w dobrym miejscu. Pracowałem nad paroma rzeczami więc cieszę się, że będę mógł je sprawdzić w turnieju. Nie mogę już doczekać się jutra i będę walczył”.

Po trzytygodniowej przerwie po Masters wraca do gry podekscytowany i z nową wiarą rozpoczynając kolejny etap sezonu.

Wspomnienie z Masters

The Masters było niewiarygodnym przeżyciem” – powiedział w wywiadzie dla DP World Tour.

„Mój pierwszy raz, więc kiedy przyjechałem w niedzielę, byłem jak 'wow’. To takie fajne miejsce, wyjątkowe. Podobał mi się ten tydzień – szkoda, że ​​nie był dla mnie trochę dłuższy, ale dostanę to następnym razem. Gra z najlepszymi na świecie daje pewność siebie i wiarę w siebie, że dasz radę. Mam nadzieję, że to pomoże mi się poprawić, poprawić mój ranking światowy. ”

Podczas pierwszych dwóch rund Polakowi będą towarzyszyć dwaj Koreańczycy: Jeunghun Wang i Yeongsu Kim. W czwartek rozpoczną oni rywalizację o 8.00 – 01:00 czasu polskiego, z dołka dziesiątego. W piątek grupa idealnie wstrzeliła się w czasy transmisji, rozpoczynając grę z pierwszego tee o 13.00 – 6.00 czasu polskiego.

Powrót po dziesięciu latach

DP World Tour powraca do Korei po dziesięcioletniej przerwie. W 2013 roku  zwyciężał w tym kraju Australijczyk Brett Rumford. Pokonał on w dogrywce swojego rodaka Marcusa Fresera i Szkota Petera Whiteforda. Edycja 2023 jest pierwszą współorganizowana wspólnie z Korea Professional Golfers’ Association. Wydarzenie jest kluczowym punktem współpracy DP World Tour i KPGA. Stwarza dla zawodników KPGA Tour możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie – podkreślał Keith Pelley, komisarz DP World Tour.

Oczywiście nie zabraknie reprezentantów gospodarzy. Wystąpi również trzykrotny triumfator na DP World Tour – Jeunghuna Wanga. W 2016 roku ustanowił on rekord, zostając najmłodszym zawodnikiem, który wygrał dwa turnieje z rzędu. Wszystko to w pięknym wieku niecałych 21 lat. Innym rekordzistą jest Minkyu Kim – najmłodszy zwycięzca na Challenge Tour.

 

Zagrają również m.in.: Kiradech Aphibarnrat, Marcus Armitage, Sangmoon Bae, Alexander Björk, Thomas Bjørn, Rafa Cabrera Bello, Jorge Campillo, John Catlin, Aaron Cockerill, Nicolas Colsaerts, Jens Dantorp, Grant Forrest, Angel Hidalgo, Kazuki Higa, Calum Hill, Ryo Hisatsune, Rasmus Højgaard, Jazz Janewattananond, Bio Kim, Søren Kjeldsen, Romain Langasque, Pablo Larrazábal, Haotong Li, Joost Luiten, Robert Macintyre, Guido Migliozzi, Yannik Paul, Matthieu Pavon,Tapio Pulkkanen,Richie Ramsay, Antoine Rozner, Kalle Samooja, Shubhankar Sharma,Marcel Siem, Jordan Smith, Clément Sordet, Andy Sullivan, Johannes Veerman, Oliver Wilson, Ashun Wu…

W tym tygodniu przenosimy się do Korei i do Kalifornii – na kolejny turniej LPGA

 

Czwartek, 27 kwietnia:  

DP World Tour: Korea Championship presented by Genesis – runda 1 (LIVE) 6:00 – 11:00

 

Piątek: 

DP World Tour: Korea Championship presented by Genesis – runda 2 (LIVE) 6:00 – 11:00

LPGA Tour: JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – runda 1 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

 

Sobota i niedziela:

Korea Championship presented by Genesis – runda 3 (LIVE) 6:00 – 10:30

JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – runda 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

 

Poniedziałek:

LPGA Tour: JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – finał (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

 

Turniej Korea Championship komentują: Krzysztof Rawa i Dionizy Konieczny.

Turniej JM Eagle LA Championship komentują:

Piątek – niedziela: Jacek Person

Poniedziałek: Krzysztof Rawa i Dionizy Konieczny.

Depeszował: Adrian Meronk

Zdjęcia z Korei: Stuart Beck

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni