Adrian Meronk. Italian Open 2021. Fot. Stuart Beck

Adrian Meronk drugi we Włoszech! Zwyciężył Nicolai Højgaard. GRATULACJE! 🎉

Adrian Meronk nie zwalnia turniejowego tempa. Po solidnej grze w Omega European Masters, gdzie wynik -5 dał mu dzielone 27. miejsce, przejechał do Włoch, na DS Automobiles Italian Open.

 

FINAŁ

Co za emocje! 

Spektakularny występ Adriana Meronka w jego kolejnym turnieju cyklu European Tour! Adrian był o włos od zwycięstwa w DS Automobiles Italian Open. Ostatecznie jednak triumfował Duńczyk Nicolai Hojgaard, a Polak zajął wspaniałe drugie miejsce, dzielone z samym Tommym Fleetwoodem.

To już drugi raz w jego karierze, kiedy Polak staje na drugim miejscu podium, ale tym razem smaczku dodaje fakt, że zrobił to w Marco Simone Golf & Country Club – polu, które będzie gospodarzem Ryder Cup 2023, a dodatkowo wiadomo już, że zakwalifikował się do BMW PGA Championship.

Finałowa, niedzielna runda na DS Automobiles Italian Open to była gra emocji i licznych przetasowań. Co najważniejsze, Adrian zaliczył w niej swój najlepszy dzień na rzymskim polu. Runda 66 uderzeń (-5) sprawiła, że nazwisko Meronk pod sam koniec turnieju widniało w pierwszej trójce, a gdy ostatni flight wchodził na siedemnasty dołek bardzo możliwy był scenariusz, że o zwycięstwie będzie musiała zdecydować dogrywka między Fleetwoodem, Meronkiem i Hojgaardem.

Gdy Adrian i Tommy zakończyli grę, wchodzący na osiemnastkę 20-letni Nicolai Hojgaard wiedział, że od triumfu nad tą dwójką dzieli go niewiele. Ostatecznie udało mu się wygrać dosłownie jednym uderzeniem, trafiając birdie na ostatnim dołku. Łącznie uzyskał wynik -13 (66, 69, 65, 71), a na kartach historii zapisze się ten jego debiutancki triumf o tyle wyjątkowo, że raptem tydzień temu, w Omega European Masters wygrał jego brat bliźniak – Rasmus, również z -13!

 

 

Adrian w niedzielę zabłysnął eaglem, czterema birdie i tylko jedynym bogeyem. Co ważne, w każdej kolejnej rundzie grał coraz lepiej

 

*

Od czwartku zapraszamy na transmisje z flagowego turnieju European Tour – BMW PGA Championship,

gdzie Adrian będzie debiutować.

 

golfchannel.pl/?news=bmw-pga

 

*

TRANSMISJE BMW PGA Championship

 

Czwartek i piątek:

BMW PGA Championship                       R1 i R2        15:00–19:00 – LIVE

Sobota i niedziela:

BMW PGA Championship                        R3 i R4        14:30–18:30 – LIVE

 

Komentują: Andrzej Person i Kasia Nieciak

*

RUNDA TRZECIA

Adrian wykręcił w sobotę, jak do tej pory, swoją najlepszą rundę – 67. To był trzeci najlepszy wynik dnia, a jego karta wyników była prawie bezbłędna. Znalazł się na niej jeden nieproszony bogey oraz pięć birdie! Z wynikiem -7 Adrian traci do lidera tylko sześć uderzeń i plasuje się na pozycji dwunastej, dzielonej z Hiszpanem Adri Arnausem i Amerykaninem Johannesem Veermanem.

Na dwunastce, par 5, atakował flagę drugim uderzeniem, z 219 jardów, lądując jedenaście metrów od dołka.

W sobotę, podobnie jak w piątek, znowu trafił birdie na osiemnastce. Ten 626-jardowy dołek par 5 wygląda banalnie w jego wykonaniu. Tym razem posłał tam drive na 351 jardów, 279 jardów od flagi. Rutynowo wylądował drugim uderzeniem na greenie, osiemnaście metrów od flagi, skąd potoczył piłkę 60 centymetrów od dołka.

Adrian zagra w finale razem z lokalnym bohaterem – Edoardo „Dodo” Molinarim – starszym z braci Molinari, mniej utytułowanym, kiedyś grającym z bratem Francesco w drużynie Ryder Cup, wcale nie mniej uwielbianym przez włoskich kibiców. Polsko-włoski duet rozpocznie grę o 12.35.

 

Tydzień temu w Szwajcarii zwyciężał jego brat bliźniak – Rasmus. Teraz Nicolai prowadzi przed rundą finałową.

Bracia HØJGAARD mają szansę przejść do historii i inspirują się nawzajem.

Miejscem drugim, z jednym uderzeniem straty do lidera, dzieli się angielsko – południowoafrykański duet – Tommy Fleetwood/Daniel Van Tonder.

 

RUNDA DRUGA

Adrian zaczął dzień bardzo mocno, trafiając na pierwszych dwunastu dołkach dwa birdie i eagla. Na piętnastce pojawił się pierwszy bogey, a na siedemnastce double. Na szczęście wszystko zakończyło się trafieniem birdie na osiemnastce. Z wynikiem -3 zajmuje on na półmetku rywalizacji pozycję T26, dzieloną z dziesięcioma graczami, wśród których są: 48-letni Anglik Richard Bland, który w maju, podczas Betfred British Masters, hucznie świętował swoje pierwsze zwycięstwo European Tour i belgijska gwiazda Ryder Cup – Thomas Pieters.

 

Brak opisu.

Ze względu na prognozy pogodowe, start trzeciej rundy został przyspieszony o trzy godziny. Adrian rozpoczyna grę o 7.40. Razem z nim zagrają: Anglik Richard Bland i Belg – Thomas Pieters. Transmisja od 11.00. 

 

Prowadzi Australijczyk Min Woo LEE.

Dwa uderzenia dalej jest czteroosobowa grupa pościgowa, z Tommym w składzie:

Było blisko, jednak Moliwood nie wystąpi w sobotę razem.

 

RUNDA PIERWSZA

Pierwszego dnia Adrian rozegrał dwie dość kontrastujące ze sobą dziewiątki. Grając z dziesiątego tee, na pierwszej z nich trafił trzy birdie i dwa bogeye, a na drugiej zanotował… wyłącznie pary. Rezultat -1 uplasował go na dzielonej z całą, dwudziestoosobową armią zawodników, pozycją T37.

 

 

Na prowadzeniu jest trzech muszkieterów, którzy pierwszego dnia wykręcili rundy -7, z mistrzem The Open – Henrikiem Stensonem!

 

Tuż za plecami czai się Moliwood! 

 

Wiadomość dnia – Adrian zakwalifikował się już do gry w przyszłotygodniowym BMW PGA CHAMPIONSHIP! 

 

 

KIBICUJEMY! #GoMeronk! 

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Jak ocenił w swoich mediach społecznościowych zawody w Szwajcarii to było wspaniałe wydarzenie, jeden z jego ulubionych turniejów cyklu. W kolejnych rundach na Crans-sur-Sierre GC notował wyniki 70, 69, 67 i 69.

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1432254372457631750?s=20

Triumfował Rasmus Højgaard wynikiem -13.

 

Relacja dzień po dniu ze Szwajcarii: golfchannel.pl/?news=oem

 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1431996623169675266?s=20

Przed najlepszym polskim golfistą kolejna odsłona tegorocznej serii European Tour – Italian Open.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1433052029618958342?s=20

Położony na obrzeżach Rzymu obiekt przeszedł ostatnio wiele poważnych zmian związanych z przygotowaniem pola do organizacji Ryder Cup 2023.

DS Automobiles Italian Open oznacza dla graczy nie tylko walkę o punkty rankingowe, gratyfikację finansową, ale również to ciąg dalszy kwalifikacji do europejskiej drużyny Ryder Cup, które zakończą się niedzielę, 12 września, wraz z finiszem mistrzostw BMW PGA Championship, w legendarnym Wentworth – będącym kolebką Ryder Cup.

Adrian Meronk jest aktualnie PIERWSZY na liście rezerwowej BMW PGA Championship. Prognozy na jego debiut na słynnym West Course, w Wentworth są zatem dość optymistyczne.

Brak opisu.

We Włoszek zagrają m.in.: Henrik Stenson, Matt Fitzpatrick, Guido Migliozzi, Bernd Wiesberger, Marcus Armitage, Calum Hill, Jorge Campillo, Adri Arnaus, Mikko Korhonen, Kalle Samooja, Sean Crocker, czy Garrick Higgo! 

Premierowy Italian Open rozegrano w 1925 r., a zawody rokrocznie znajdowały swoje miejsce w harmonogramie European Tour. Na kartach historii zwycięzców zapisali się m.in. Tony Jacklin (1973), Billy Casper (1975), Bernhard Langer (1983 i 1997), Sandy Lyle (1984 i 1992), Greg Norman (1988), Graeme McDowell (2004) i Francesco Molinari (2006 i 2016). To właśnie w Italian Open swoje pierwsze zwycięstwo świętował „Mr.Ryder Cup” –  Ian Poulter! 

 

W ubiegłym roku, gdy turniej odbywał się na położonym blisko jeziora Garda polu Chervo Golf Club Adrian Meronk zajął 22. miejsce, które podzielił z siedmioma innymi zawodnikami. Triumfował Anglik Ross McGowan.

 

Relacja z 2020 Italian Open: golfchannel.pl/?news=meronk-w-italii

 

Na dziesiąte tee pola Marco Simone Golf & Country Club Adrian wejdzie w czwartek o godzinie 13.00. We flighcie spotka się z Anglikiem Davidem Howellem oraz Włochem Lorenzo Scalise.

 

Kibicujemy!

#GoMeronk!

 

DS Automobiles Italian Open i TOUR CHAMPIONSHIP w Golf Channel Polska.

 

Czwartek 

DS Automobiles Italian Open – runda 1 (RE-LIVE) 17.30 – 19.30

 TOUR Championship – runda 1 (LIVE) 20:00 – 0:00

Piątek 

DS Automobiles Italian Open – runda 2 (RE-LIVE) 18.00 – 20.00

 TOUR Championship – runda 2 (LIVE) 20:00 – 0:00

Sobota

DS Automobiles Italian Open – runda 3 (LIVE) 11:00 – 15:00 – zmiana!

 TOUR Championship – runda 3 (LIVE) 21:00 – 1:00

Niedziela

DS Automobiles Italian Open – finał (LIVE) 14:00 – 18:00

TOUR Championship – finał (LIVE) 18:00 – 0:00, bez reklam od 20.00

Gościem specjalnym podczas transmisji z East Lake Golf Club będzie Sławek Piński –
Dyrektor World Amateur Golfers Championship. 

DS Automobiles Italian Open komentuje Jacek Person.

TOUR Championship komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin.

 

Zapraszamy.

 

Wyniki: TUTAJ

Zapowiedź i podsumowanie: PZG

Zdjęcia i filmy: Stuart Beck

Aktualizacje i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni