Adrian Meronk. Dubai Duty Free Irish Open 2020. Fot: Pietro Gobino

Adrian Meronk rywalizuje w Irlandii.

W Galgorm Castle Golf Club trwa turniej European Tour – Dubai Duty Free Irish Open, w którym występuje również Adrian Meronk. 

FINAŁ

Po fantastycznej rundzie 66 Adrian Meronk zakończył turniej na wspaniałej dziesiątej pozycji. Zwyciężył triumfator Andaluccia Masters – Amerykanin John Catlin.

 

 

#Gratulacje! 

 

Więcej w oddzielnym artykule

 

RUNDA TRZECIA

Adrian ponownie poprawił swoją pozycję w klasyfikacji. Tym razem, z wynikiem PAR, awansował z miejsca T21 na osiemnaste, dzielone z Anglikiem Richardem Blandem i Holendrem Joostem Luitenem.

Samotnym liderem turnieju został Anglik Aaron Rai (-8), który rozegrał w sobotę świetną rundę 67.

 

 

Drugi jest Australijczyk Maverick Antcliff (-7), a trzecie miejsce z wynikiem (-6) okupują Południowoafrykańczyk Dean Burmester, Szwed Oscar Lengden i Taj Jazz Janewattananond.

 

 

Adrian Meronk zanotował tym razem cztery birdie i cztery bogeye: „Dzisiaj grałem dużo lepiej. Greeny było dużo szybsze i mogło wpaść więcej puttów, ale jestem na dobrej  pozycji przed jutrzejszym finałem”.

 

 

Pole wciąż stanowi wyzwanie i poniżej par zagrało tylko dziewiętnastu graczy, spośród 70 – osobowej stawki. Najwyższy sobotni wynik zarejestrował Robert Rock, który miał naprawdę trudny dzień. Po wcześniejszych trzech bogeyach, doublu i samotnym birdie przeżył on istny Armagedon, notując dziewięć uderzeń, na trzynastym dołku par 4. Natychmiast dorzucił jeszcze kolejnego bogeya, i nawet dwa birdie na ostatnich dwóch dołkach nie poprawiły mu chyba humoru. Dwukrotny zwycięzca na European Tour spadł z pozycji T3, na T35, grając rundy 69, 67 i 78!

Oprócz popisów śmietanki europejskiego golfa sporym zainteresowaniem cieszyła się też mikro grupka kibiców, znajdująca się za płotem Galgorm Spa & Golf Resort, składająca się z gospodarza, jego gości oraz sympatycznego stada szczęśliwych krów, pasących się w pięknych okolicznościach przyrody. Gospodarz mimo zakazu wpuszczania kibiców na pole, postanowił jednak zaznać trochę golfa na żywo i w zasadzie nie łamiąc covidowej bańki turniejowej, zaprosił  kilku znajomych, którzy cieszyli się klimatycznym piknikiem,  z prowiantem i napojami rozgrzewająco – odkażającymi.

 

 

Adrian pierwotnie powinien rozpoczynać finałową rundę o godzinie 12.39, razem z 47 – letnim Anglikiem Richardem Blandem, zwycięzcą 2001 Challenge Tour Grand Final. Jest jednak lekkie przesunięcie czasowe spowodowane porannym przymrozkiem.

Nasza transmisja i tak wystartuje o godzinie 14.30.

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

 

RUNDA DRUGA 

Adrian Meronk pnie się klasyfikacji Irish Open. Awansując w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych z pozycji T38 na T21 traci teraz tylko pięć uderzeń do liderów. Ze względu na poranne przymrozki, gra nie została dokończona w piątek i w sobotę wielu zawodników miało do rozegrania jeszcze sporą część drugiej rundy, niektórzy nawet dziewięć dołków.

 

 

Adrian na szczęście zakończył swoją rundę, w której jako jeden z zaledwie dwudziestu graczy zdołał uzyskać wynik poniżej par. Świetna runda 69 zawierała pięć bogeyów i sześć birdie, w tym wspaniały kontratak na ostatnich pięciu dołkach, rozegrany na (-3)!

Pytany o szczegóły depeszował: „Dzisiaj grałem trochę lepiej. Trafiłem więcej fairwayów i greenów,  więc miałem więcej szans na birdie. Warunki były znowu bardzo trudne, ale dobrze wykonywałem swój plan i jestem zadowolony z wyniku”.

Na prowadzeniu znajduje się duet australijsko – angielski: Maverick Antcliff i Aaron Rai (-5). Miejscem trzecim dzieli się aż pięciu zawodników, wśród których jest też 43 – letni Anglik Robert Rock, którego pamiętamy z dogrywki tego turnieju w 2009 roku, kiedy to przegrał z wówczas wciąż amatorem – Shanem Lowry.

 

 

Cut turnieju ustawiony został na poziomie +5. Tej wysoko ustawionej poprzeczki nie przeskoczyło sporo znanych zawodników, w tym: Padraig Harrington, Francesco Laporta, Nicolas Colsaerts, Soren Kjeldsen(+6), Julian Suri, Edoardo Molinari, Michael Campbell, Shane Lowry (+7), Connor Syme, David Howell (+9), Oliver Fisher (+15), czy Andrea Pavan (+19)!

 

 

Na miejscu w Irlandii jest Cris, który często grywa w Galgorm Castle Golf Club. Planował on wykonać kilka zdjęć Adriana spoza pola, ponieważ wiadomo było, że na samo pole dostać się nie można. Oto co z tego wszystkiego wynikło: „Miał być mini felieton fotograficzny zza płotu Irish Open. Adrian miał zostać pozdrowiony prosto z mostu nad startem trzeciego dołka, a zamiast tego mamy niespodziankę. Jak widać na powyższym zdjęciu lokalna policja pomyślała i o tym. Przykra covidova rzeczywistość pomieszała nam szyki. Niestety w UK oraz Irlandii Północnej mówi się głośno o powtórnym lockdownie. Cóż, przykre ale prawdziwe. Miejmy nadzieję, że wrócą lepsze chwile. Tymczasem płatająca figle dzisiejsza pogoda, według przewidywań synoptyków ma być w sobotę sporo lepsza. Czas pokaże. Życzę miłych chwil przed telewizorem z Golf Channel Polska i podziwiania „mojego” pola i batalii o tytuł Mistrza Irlandii”.

 

Brak opisu.

 

Cris pytany o pogodę i o to skąd wzięły się tak wysokie rezultaty, barwnie to wyjaśnił: „Cztery pory roku w jeden dzień. Nad ranem przymrozek, który poślizgnął starty. Potem słońce przemieszane z deszczem. Wiatr – raz zefirek raz mały huragan, który padł całkiem późnym popołudniem. Irlandzka rzeczywistość”.

Adrian rozpoczyna sobotnią batalię o godzinie 12.39. Razem z nim zagrają Hiszpan Elvira Nacho i Walijczyk Olivier Farr.

Nasza transmisja z trzeciej rundy Irish Open rusza 14.30.

 

 

RUNDA PIERWSZA  

W pierwszej rundzie, w bardzo wymagających warunkach pogodowych,  Adrian zanotował bardzo solidny wynik 71, plasujący go na dzielonej z trzynastoma zawodnikami pozycji 38. Taki sam rezultat uzyskali m.in.: Joost Luiten, Richie Ramsay, Julian Suri, Alejandro Canizares, George Coetzee, Lucas Herbert, czy kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup, 49-letni Padraig Harrington.

 

Pytany o to jak mu się grało i jakie miał warunki, informował: „Było bardzo zimno i wietrznie. Nie grałem za solidnie więc wynik nie jest zły. Teraz przede mną lekki trening i miejmy nadzieje na dobrą grę jutro”.

 

 

Na prowadzeniu, z wynikiem 65 znajduje się trójka graczy – Anglicy Jordan Smith i Aaron Rai, którzy dołączyli do grającego wcześniej Południowoafrykańczyka – Deana Burmestera.

 

 

Sensacją pierwszego dnia był irlandzki amator – James Sugrue, który popisał się świetną rundą 67, dającą mu dzieloną razem z czterema zawodnikami pozycję piątą. W grupie tej znalazł się również zwycięzca Andaluccia Masters – Amerykanin John Catlin.

 

 

Udanego dnia nie miał Irlandczyk Shane Lowry – triumfator The Open z Royal Portrush Golf Club, który rozpoczął turniej od rundy 75, plasującej go pod koniec stawki. Shane wygrywał w Irish Open, będąc jeszcze amatorem, w maju 2009 roku, w County Louth Golf Club, pokonując w trzydołkowej dogrywce Roberta Rocka.

 

 

Druga runda Adrian rozpoczyna się o godzinie 14.40. Towarzyszyć mu będzie Francuz Damien Perrier oraz Szwed Rikard Karlberg.

 

 

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

Depeszowali: Adrian Meronk i Cris Da Belfast

Foto: Pietro Gobino

Napisała: Kasia Nieciak

 

***

 

Dubai Duty Free Irish Open i Corales Puntacana Resort & Club Championship w Golf Channel Polska 

Komentują w różnych konfiguracjach: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

Czwartek 

DUBAI DUTY FREE IRISH OPEN  R1       18.00-22.00 – RELIVE

Jacek – komentarz

Corales Puntacana Resort & Club Championship  R1       22.00-00.00 – LIVE

Jacek – komentarz

Piątek

DUBAI DUTY FREE IRISH OPEN  R2       18.00-22.00 – RELIVE

Jacek – komentarz

Corales Puntacana Resort & Club Championship  R2       22.00-00.00 – LIVE

Jacek  & Mateusz – komentarz

Sobota

DUBAI DUTY FREE IRISH OPEN R3       14.30-18.00 – LIVE

Jacek – komentarz

Corales Puntacana Resort & Club Championship   R3        21.00-00.00 – LIVE

Jacek & Mateusz – komentarz

Niedziela

DUBAI DUTY FREE IRISH OPEN R4       14.30-do roztrzygnięć  – LIVE

Jacek – komentarz

Corales Puntacana Resort & Club Championship R4       21.00-do rozstrzygnięć – LIVE

Jacek – komentarz

 

Zapraszamy! 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni