Adrian Meronk. Alfred Dunhill Links Championship 2016. St.Andrews. Fot. Heronim Rutkowski

Meronk zagra w Hero Cup

W ostatni poniedziałek listopada kapitan europejskiej drużyny na Ryder Cup Luke Donald ogłosił 18 zawodników, którzy wezmą udział w Hero Cup, drużynowym turnieju, który odbędzie się w Abu Dhabi Golf Club w styczniu 2023 roku. Wśród nich znalazł się Adrian Meronk, dla którego będzie to pierwszy występ w turnieju o takim formacie.

Hero Cup

Hero Cup to drużynowy match play rozgrywany pomiędzy zawodnikami z kontynentalnej Europy, a graczami z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Powstał z myślą o zapewnianiu zawodnikom lepszego przygotowania do Ryder Cup.

Jedną z pierwszych rzeczy, które bardzo chciałem zrobić po wyznaczeniu mnie na kapitana europejskiej drużyny Ryder Cup, to zorganizowanie drużynowego turnieju match play. Pozwala to przyszłym zawodnikom i kapitanom Ryder Cup na nabranie doświadczenia w rywalizacji, ale również w prowadzeniu drużyny – powiedział Luke Donald.

https://twitter.com/DPWorldTour/status/1597168486140231682?s=20&t=MX1bfS2pXX8yhP2GSH0aZA

Turniej odbędzie się w Abu Dhabi Golf Club między 13 a 15 stycznia. Na kapitanów przeciwnych drużyn wybrane został uwielbiane przez fanów duet „Moliwood – Francesco Molinari i Tommy Fleetwood. Podczas Ryder Cup w 2018 roku grając w niezwyciężonej parze znacznie przyczynili się do zwycięstwa Europejczyków, zdobywając cztery punkty w czterech meczach, a dowcipne materiały po wygranej na długo pozostały w pamięci entuzjastów golfa. Każdy z tej utytułowanej dwójki w konsultacji z kapitanem Donaldem dokonał wyboru składu swojej drużyny. 

Przeczytaj o pamiętnym Ryder Cup z Le Golf National

Pracując blisko z kapitanami przy budowie teamów, jestem zachwycony miksem zawodników, którzy pojawią się w styczniu w Abu Dhabi Golf Club. Wszyscy uważaliśmy, że to ważne, aby połączyć doświadczenie z młodością, myślę że udało nam się osiągnąć ten balans. W drużynach znajdziemy wielu zwycięzców majorów i graczy Ryder Cup, wymieszanych z golfistami, którzy aspirują do zagrania w przyszłym roku w Rzymie – opowiadał kapitan drużyny Europy.

 Kapitan Molinari poprowadzi kontynentalną Europę

Francesco Molinari do swojego teamu zwerbował doświadczonych w Ryder Cup Alexa Norena i Thomasa Pietersa. Wielokrotni triumfatorzy na DP World Tour Victor Perez, Guido Migliozzi oraz Thomas Detry będą stanowili trzon drużyny kontynentalnej. Składu dopełnią nowe talenty, takie jak Sepp Straka, Rasmus Hojgaard, czy Adrian Meronk. 

Nasza drużyna jest pełna ekscytujących graczy, którzy mają wszystkie atrybuty potrzebne do dominacji w turnieju match play. Część naszych młodszych graczy pokazała ogromną dojrzałość i udowodniła, że potrafią fantastycznie zaprezentować się pod dużą presją. Pozwolenie im na na rywalizację na tej arenie, ramię w ramię z takimi zawodnikami jak Noren czy Pieters może być dla nich ważnym początkiem przełomowego dla nich sezonu. Jestem podekscytowany, że mogę poprowadzić ich w Hero Cup w przyszłym roku – podsumował kapitan Molinari.

Kogo wybrał Tommy Fleetwood?

Tommy Fleetwood rozpoczął tworzenie swojej drużyny od zaproszenia Tyrrella Hattona i Shane’a Lowry’ego. Utytułowani zawodnicy będą ważnym elementem jego zespołu. W drużynie Wielkiej Brytanii i Irlandii zobaczymy także znanych i lubianych golfistów, takich jak Robert MacIntyre, Jordan Smith, czy Matt Wallace. Składu dopełnią fantastycznie grający w poprzedzających miesiącach Seamus Power, Ewen Ferguson i Callum Shinkwin.

AKTUALIZACJA: W poniedziałek po ostatnim turnieju w roku – Mauritius Open poznaliśmy ostateczny skład obu drużyn.

Jesteśmy zachwyceni, widząc wschodzące talenty w Europie, dołączające do gwiazd Ryder Cup i utytułowanych zawodników podczas Hero Cup. To będzie fantastyczny tydzień z najwyższej klasy golfową rywalizacją między tymi dwiema drużynami – podsumował Dr Pawan Munjal, Chairman i CEO w Hero MotoCorp.

 

Hero Cup w Golf Channel Polska

Piątek, 13 stycznia: dzień 1 (LIVE) 9:00 – 14:00

Sobota: dzień 2 (LIVE) 8:00 – 14:00

Niedziela: dzień 3 (LIVE) 7:30 – 13:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Kasia Nieciak.

 

 

Więcej informacji o DRUŻYNACH i TURNIEJU

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Fot. Heronim Rutkowski

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni