Adrian Meronk. Porsche European Open. Fot. Stuart Beck

Meronk w Porsche European Open

W czwartek Adrian Meronk rozpoczął walkę w turnieju DP World Tour – Porsche European Open, gdzie ma szansę przypieczętować awans do US Open. Zawody odbywają się na Green Eagle Golf Course w Hamburgu – miejscu urodzenia Adriana.

 

 

 

więcej wkrótce

 

*

 

RUNDA DRUGA

Adrian rozegrał wczoraj świetna rundę 69. Walczył do ostatniego dołka, na którym trafił birdie – piaty tego dnia. Okazało się, że to za mało i zabrakło mu jednego uderzenia, żeby awansować do gry w weekend. Sprawa US Open jest otwarta. W niedzielę okaże się, czy Adrian pozostanie w najlepszej dziesiątce rankingu.

www.europeantour.com/dpworld-tour/news/articles/detail/u-s-open-qualification-standings/

Na prowadzenie wysunął się Anglik Jordan Smith. 

Dwa uderzenia za nim jest Francuz Victor Perez.

Miejsce trzecim dzieli się tercet w składzie: Duńczyk Niklas Nørgaard MØLLER, Szwed Joakim LAGERGREN i Francuz Julien Brun – zwycięzca Gradi Polish Open.

 

 

RUNDA PIERWSZA

No cóż. Nie jest łatwo w Hamburgu. W stawce 156 zawodników poniżej par zagrało 26. z nich. Z dalszej rywalizacji wycofało się dziewięciu wojowników. Jeden został zdyskwalifikowany. Wynik z ósemką z przodu zanotowało dziewiętnastu graczy, w tym Adrian Meronk.

Wydatnie w osiągnięciu tego rezultatu pomogły wydarzenia na siedemnastce par 3, gdzie Adriano zagrał trzy piłki do wody, schodząc stamtąd z dziewiątką na karcie.

Wydarzenia miały miejsce tuż po tym, kiedy Polak wysmażył eagla dwa dołki wcześniej, po zagraniu z 260 metrów nad wodą na green piętnastki trochę ponad metr od flagi!

Adrian Meronk. Porsche European Open. Fot. Stuart Beck

Dzień zakończył wynikiem +8, okrągłymi osiemdziesięcioma uderzeniami, które plasują go na miejscu T136, dzielonym z dziesięcioma zawodnikami, z czego z dalszej gry zrezygnowało czterech z nich, w tym występujący z Adrianem w czwartek Nicolai
HØJGAARD…

Na prowadzeniu znajduje się dwóch liderów: Chińczyk Haotong Li oraz Szwed Joakim LAGERGREN, którzy jednak zdołali wykręcić w tych nie najłatwiejszych warunkach fantastyczne rundy 67.

Miejsce trzecie, z jednym uderzeniem straty, okupuje Holender Wil BESSELING.

Adrian rozpoczyna drugą rundę o 13.00. Zagra w dwuosobowym flighcie z lokalnym matadorem Benedictem Stabenem. Cut, jest do zrobienia, jednak potrzebna jest ognista runda z szóstką z przodu.

 

KIBICUJEMY! #GoMeronk!

 

*

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

 

Na na liście tradycyjnie plejada golfowych gwiazd. Zagrają m.in.: ubiegłoroczny zwycięzca Marcus Armitage, Kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup Henrik Stenson, Tommy Fleetwood, świeżo upieczony triumfator z Dutch Open Victor Perez czy Adri Arnaus.

The European Open odbywa się od 1978 r. Do 1994 r. turniej przeprowadzano na różnych brytyjskich polach. Od 2015 r. gospodarzami są Niemcy, a North Course w kompleksie Green Eagle gości turniej od 2017. Uważane za najtrudniejszy niemiecki obiekt, jeden z najdłuższych w Europie (7165 m).

Zajmując trzecie miejsce w turnieju Dutch Open cyklu DP World Tour Adrian Meronk jako pierwszy Polak awansował do The Open. Wciąż ma jeszcze szansę wywalczyć prawo udziału w US Open.

Nie licząc zakwalifikowanych w inny sposób, kwalifikację do tego jednego z czterech „majorów” uzyska 10 zawodników z najwyższą liczbą punktów po trzech imprezach – British Masters, Soudal Open, Dutch Open i właśnie Porsche European Open. W tym zestawieniu Adrian plasuje się obecnie na siódmym miejscu.

W czwartek Adrian rozpocznie grę o godzinie 8.00, z dziesiątego tee. W piątek o 13.00. We flighcie towarzyszyć będą mu: Niemiec Martin Kaymer –  dwukrotny triumfator wielkoszlemowy i Duńczyk Nicolai Hojgaard – dwukrotny zwycięzca na DP World Tour.

* W czwartek rano okazało się, że Martin Kaymer jednak nie zagra w turnieju. Na jego miejsce wskoczył zajmujący 1190 miejsce w rankingu światowym Niemiec Benedict STABEN.

 

Livescoring TUTAJ

 

W tym tygodniu jesteśmy na Porsche European Open i The Memorial Tournament Presented by Workday:

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Porsche European Open – runda 1 i 2(RE-LIVE) 18:00 – 20:00

PGA TOUR: The Memorial Tournament Presented by Workday – runda 1 i 2 (LIVE) 20:00 – 0:00

Sobota i niedziela:

Porsche European Open – runda 3 i 4 (LIVE) 13:30 – 17:30

The Memorial Tournament Presented by Workday – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 0:00

Komentuje: Jacek Person

 

Zapowiedź: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcia: Stuart Beck

 

Aktualizacje i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni