Adrian Meronk, Foshan Open 2018. Fot: TeamMeronk

Meronk w Foshan Open.

Adrian Meronk podobnie jak Tiger Woods też miał w czwartek bardzo kolorową kartę wyników. Tiger gra w Japonii, a Adrian w Chinach. Adrian w pierwszej rundzie turnieju Challenge Tour – Foshan Open ustrzelił 8 birdie,  jeden mniej od Tygrysa. Miał też dla urozmaicenia kilka mniej pożądanych rezultatów i z wynikiem (-4) plasuje się na dzielonej z 11 graczami pozycji 11.

Adrian Meronk – Challenge Series Episode 9

Wszystko to w nie do końca idealnym stanie zdrowia: „Jestem trochę chory, ale jest coraz lepiej. Mimo wszystko grałem dzisiaj bardzo solidnie. Strzał dnia to na pewno putt na 11 dołku na birdie z szesnastu metrów.” Adrian jest po prostu trochę przeziębiony. Osłabiony, nie zagrał również w turnieju Pro-Am. We wtorek był u lekarza, który zaordynował antybiotyk.

 

 

Na jednopunktowym prowadzeniu, z wynikiem (-8) znajduje się Anglik Ben Stow, który w swoje 28 urodziny postanowił ustanowić nowy rekord pola Foshan Golf Club. Ben grał w pierwszej grupie dnia, z dziesiątego tee i w ustanowieniu tak świetnego rezultatu nie przeszkodził mu nawet double bogey na siedemnastce, grając oprócz tej wpadki aż 10 birdie!

 

 

Uwaga! Grupa w składzie: Ben Stow, Wil Besseling i Simon Hawkes przebiegła dziewięć dołków w tempie dość ekspresowym. Tak opisywał to Anglik: „ Zagraliśmy pierwszą dziewiątkę w 1 godzinę 50 minut, co jest niespotykane w turniejowym golfie.” Da się? Da się! Ciekawe co na to Bryson DeChambeau?

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1187359122750087168?s=20

 

Na drugim miejscu znajduje się Niemiec Alexander Knappe (-7), a o kolejne uderzenie gorzej jest aż sześciu graczy dzielących się miejscem trzecim.

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1187322132180733955?s=20

 

Meronk w przeciwieństwie do bardzo wczesnej rundy pierwszej, rozpoczynającej się o 7:25, w rundzie drugiej startuje o 11:40, a więc o 5:40 polskiego czasu.

 

RUNDA DRUGA 

 

Po świetnej rundzie 68, druga była jeszcze lepsza. W piątek Adrian Meronk trafił znowu osiem birdie i dwa bogeye, tym razem jednak obeszło się bez doubla. Sympatyczne 66 uderzeń przesunęło go na dzieloną z czterem graczami pozycję szóstą, ze stratą czterech uderzeń do lidera. Pytany o przeziębienie i wrażenia odpowiedział: „ Dzięki, zdrowie trochę lepiej. Grało się dzisiaj dobrze, solidny golf przez cały dzień, najlepsze zagranie to putt na szesnastce z dwudziestu metrów na birdie, oczywiście prosto do dołka. ”

Na prowadzenie po dwóch rewelacyjnych rundach 65 wysunął się Niemiec Alexander Knappe (-14). Tuż za nim znajdował się Australijczyk Cory Crawford (-13).  Dalej, z wynikiem (-11) plasowała się trójka graczy, w której obok lidera z pierwszej rundy – Bena Stow, byli też Matthew Jordan i Ricardo Santos.

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1187760943285059587?s=20

 

Alexander gra w turnieju dzięki zaproszeniu od organizatorów,  po niezbyt udanym sezonie zajmując 89 pozycję w rankingu Road to Mallorca. Zwycięstwo przesunęłoby go w okolice dwunastego miejsca przed turniejem finałowym.

 

 

Szkot Calum Hill mógł świętować hole in one!

 

 

Chińczyk Zheng-kai Bai wyśrubował do 63 uderzeń nowy rekord pola Foshan Golf Club. Jeszcze w czwartek rekord należał do Anglika.

 

 

Prognozowana pozycja rankingowa Adriana po drugiej rundzie to miejsce siódme, na które powrócił po Hainan Open. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu pomaga mu lokalna caddy. W wielkim finale na Majorce wróci do niego jego stały caddy, który zwyciężał z nim w Open de PortugalWłoch Pietro Gobino. Pietro aktualnie nie caddiuje, ponieważ postanowił dokończyć studia. W listopadzie będzie miał jednak chwilę wolnego i Dream Team znów wróci do akcji.

 

 

RUNDA TRZECIA

 

Adrian do rund 68 i 66 dorzucił w sobotę 69 uderzeń. Grając tym razem zaledwie jednego bogeya i cztery birdie, zmniejszył dystans do czołówki do zaledwie trzech punktów Zastanawiający był fakt, że na czterech dołkach par 5, zanotował cztery pary, co przy odległościach na jakie posyła piłki, jest dość nietypowe: „Grałem tam nawet całkiem dobrze, niestety nie za bardzo chciały wpadać putty. Na dwóch par 5 nie trafiłem dwóch dość krótkich puttów na birdie. Dodatkowo, dzisiaj były dosyć ciężko ustawione flagi i po prostu, trudno było atakować i grać blisko dołka. ”

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1188106743148097536?s=20

 

Na prowadzenie, z wynikiem (-16) wskoczyło dwóch graczy, Portugalczyk Ricardo Santos i reprezentant gospodarzy Zheng-kai Bai, dzierżący od piątku  nowy rekord pola. Dotychczasowy lider Alexander Knappe, po rundzie 71 spadł na samotne trzecie miejsce.

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1188071166054936581?s=20

 

Meronk z rezultatem  (-13), razem z Anglikiem Richardem Blandem i Włochem Aronem Zemmerem okupuje miejsce siódme. Jego runda finałowa rozpoczyna się o 5.55 polskiego czasu, gdzie zagra razem z Włochem.

 

FINAŁ

 

Niemrawy początek, genialna druga dziewiątka, zagrana na (-4)! Adrian, z wynikiem (-16) plasuje się ostatecznie na pozycji T6, awansując w rankingu Road to Mallorca na miejsce szóste. Pieczętuje tym samym awans na EUROPEAN TOUR! 

 

Zwycięża Chińczyk Zheng-kai Bai! 

 

 

Gratulacje! 

 

Wywiad już napisany! Do przeczytania TUTAJ

 

#GoMeronk!

 

WYNIKI ⬇️

 

 

Depeszował: Adrian Meronk

Napisała: Kasia Nieciak

Zdjęcie główne: Andrzej Meronk

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni