Fot: European Tour

Meronk walczy o kartę na European Tour.

Przed Adrianem Meronkiem ostatni etap Qualifying School, który odbędzie się w Hiszpanii, na polach golfowych Lumine GC. Finałowe zawody Q-School rozpoczynają się w sobotę i potrwają sześć dni.

W zawodach weźmie udział 156 zawodników, którzy rywalizować będą na dwóch mistrzowskich obiektach: Hills (par 72) i Lakes (par 71). Po czterech dniach odbędzie się cut do dwóch finałowych rund. Czołowa „25” tego sześciodniowego turnieju otrzyma tzw. kategorię 17, pozwalającą na około 10 startów w sezonie w czołowej lidze Starego Kontynentu.

Adrian (523. OWGR) rozpocznie Final QSchool od pola Hills o godz. 10:10. We flighcie zagra z Walijczykiem Oliverem Farr (356. OWGR) oraz Anglikiem Dall’em Whitnell.

W zeszłorocznym finale Meronkowi zabrakło szczęścia i po czterech rundach nie przeszedł cuta. Uzyskał wówczas sumę 296 uderzeń (+10).

Lumine Golf Club to zarządzany przez Troon Golf obiekt pod Tarragoną to jeden z czołowych hiszpańskich kompleksów golfowych. Znajdują się tutaj dwa 18-dołkowe pola mistrzowskie (Hills i Lakes) oraz 9-dołkowe, nazywane Ruins.

Livescoring Final Qualifying Stage TUTAJ

 

Źródło: PZG

Fot. European Tour

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni