Adrian Meronk. Fire Course, Jumeirah Golf Estates, Dubai, UAE Fot. Stuart Beck

MERONK W DUBAJU – relacja dzień po dniu

Przed Adrianem Meronkiem dwa ostatnie turnieje tegorocznej serii European Tour – AVIV Dubai Championship, a w kolejny czwartek – wieńczący sezon DP World Tour Championship. 

 

Zapraszamy na uaktualnianą relację z jego poczynań w AVIV Dubai Championship, na polu FIRE, projektu Grega Normana. 

 

 

FINAŁ

 

PODSUMOWANIE : golfchannel.pl/?news=meronk-osmy-w-dubaju

 

 

 

RUNDA TRZECIA

Adrian szalał w piątek. W sobotę było jeszcze lepiej!

 

 

Tym razem trafił siedem birdie i fantastycznego eagla na osiemnastym dołku,  który przy pomyślnych wiatrach mógł być nawet albatrosem!

 

 

Runda dnia 63, to póki co najniższy wynik turnieju.

 

Brak opisu.

 

Wyrównał ją jeszcze tylko grający razem z Adrianem Jazz JANEWATTANANOND, a uplasowała go ona zaraz po zakończeniu gry na pozycji piątej, a pod koniec dnia na miejscu T10.

 

 

63 było jego najniższą rundą European Tour! Jak informuje Viktor 'El Kapitan’ najniższą do tej pory rundą Adriana na European Tour był rezultat 64, uzyskany na Teneryfie w sierpniu ubiegłego roku.

 

Brak opisu.

 

 

Najniższym wynikiem na Challenge Tour było 62, w 2019 roku na Turkish Airlines.

 

Brak opisu.

 

 

Razem z Polakiem na dziesiątej  pozycji są również: Sean Crocker, Edoardo „Dodo” Molinari, Padraig Harrington i Paul Casey. UFF!

 

 

To właśnie z Harringtonem i Casey’em zobaczymy Adriana w rundzie finałowej, która rozpocznie się o 7.57 polskiego czasu.

 

TRANSMISJA OD 9.00.

 

 

Wynik -14 to tylko pięć uderzeń straty do pary liderów – Joachima B. Hansena i Francesco Laporty. Adrian zna ich bardzo dobrze. Z Lapo występował podczas całego sezonu na Challenge Tour, a z Hansenem grał podczas trzeciej rundy pamiętnego Alfred Dunhill Championship. 

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1459483823931076616?s=20

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1459527529467887626?s=20

 

Na trzecim miejscu plasuje się Antoine Rozner.

 

 

Czwarty jest Kalle Samooja. 

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1459500890348474373?s=20

 

Piątym miejscem dzielą się Min Woo Lee i Tommy Fleetwood.

 

 

Kibicujemy! #GoMeronk! 

 

RUNDA PIERWSZA I DRUGA

Pierwszego dnia Adrian zagrał na par, plasując się na dość odległej pozycji T86. W piątek potrzebne były zatem fajerwerki. Oczywiście, że były! DZIEWIĘĆ birdie, 67 uderzeń i rezultat -5 zrobiły różnicę! W momencie kończenia swojej rundy Adrian awansował o bagatela 55 pozycji, na miejsce T31.

 

 

Liderem po pierwszym dniu został dobrze pamiętany przez polskich kibiców z afrykańskiego turnieju Alfred Dunhill ChampionshipJoachim B. Hansen. Joachim grał pod koniec listopada ubiegłego roku z Adrianem w finałowej parze, w trzeciej rundzie turnieju w RPA. To Adrian popisał się wtedy lepszą rundą, plasując się na pierwszej pozycji po 54 dołkach.

 

golfchannel.pl/?news=meronk-drugi-w-rpa

 

 

 

W czwartek w I rundzie AVIV Dubai Championship Duńczyk wykręcił 63 uderzenia, również trafiając dziewięć birdie, jednak bez ani jednego bogeya.

Drugim miejscem dzielili się Anglik Andy Sullivan i Południowoafrykańczyk Dean Burmester.

 

Swój 600 występ na European Tour zalicza Stephen Gallacher, który zagra również w weekend. Gratulacje!

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1458774642139844608?s=20

 

Po rundach 65 i 64 liderem został Francuz Antoine Rozner.

Na miejsce drugie spadł dotychczasowy lider Joachim B. Hansen.

Joachim dzieli się tą pozycją z Francesco Laportą – zwycięzcą rankingu Challenge Tour, w którym Adrian zajmował wówczas piątą pozycję, awansując razem z Francesco na European Tour.

 

W turnieju świetnie radzi sobie kapitan Padraig Harrington, z wynikiem – 9 zajmując pozycję T17!

Niestety przez cut nie przeszli m.in. Rafa Cabrera Bello, David Howell, Thomas Detry, David Drysdale, Oliver Wilson, Shubhankar
SHARMA, Ross Fisher, Matt Wallace, Lucas BJERREGAARD, Eddie Pepperell, Kapitan Thomas Bjorn, Renato Paratore.

 

Tymczasem Adrian, zajmując pozycję T57, trafił dokładnie w cut turniejowy, który pod koniec dnia zatrzymał się w końcu na poziomie -5! Był to najniższy cut w tym sezonie European Tour! W sobotą rozpocznie grę o 8.07, czyli o 5.07 czasu polskiego. Razem z nim wystąpią: Taj o wymawialnym wyłącznie przez Jacka Persona nazwisku Jazz JANEWATTANANOND oraz Francuz Victor Perez.

 

 

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Prawo startu w wielkim finale otrzyma 50 najlepszych graczy klasyfikacji Race to Dubai, w której Meronk plasuje się obecnie na 37 miejscu, a przed nim szansa na zdobycie kolejnych punktów w AVIV Dubai Championship.

 

 

AVIV Dubai Championship odbywa się w Jumeirah Golf Estates, na polu Fire. DP World Tour Championship rozegrany zostanie w tym samym klubie, na polu Earth. Oba pola zaprojektował dwukrotny mistrz The Open – Great White Shark – Greg Norman. 

 

 

Pierwsza edycja Dubai Championship odbyła się w 2020 roku, a wynikiem -25 wygrał ją Francuz Antoine Rozner, dla którego było to pierwsze zwycięstwo European Tour.

 

 

W tegorocznej puli nagród jest 1,5 mln USD. Bilety wstępu dla kibiców były darmowe i ogólnie dostępne, aby widzowie mogli zobaczyć, jak niektórzy z najlepszych golfistów na świecie rywalizują o przypieczętowanie możliwości startu w zbliżającym się DP World Tour Championship – ostatniej imprezie Rolex Series 2021, która rozegrana zostanie na polu Earth, również w Jumeirah Golf Estate.

 

 

Do rywalizacji w turnieju przystępują również m.in. Rafa Carbera Bello, Martin Kaymer, Matt Wallace, gwiazdy Ryder Cup z Whistling Straits – Paul Casey, Tommy Fleetwood, Bernd Wiesberger i Kapitan Padraig Harrington, Min Woo Lee, Jordan Smith, Matthieu Pavon, John Catlin, Sami Valimaki.

Od nowego sezonu European Tour przekształci się w DP World Tour! 

 

 

Pierwszą rundę AVIV Dubai Championship reprezentant Polski rozpocznie o godz. 11.10 czasu lokalnego, 8.10 w Polsce, z pierwszego tee pola Fire w słynnym Jumeirah Golf Estates. We flighcie zagrają z nim Hiszpan Nacho Elvira oraz Daniel van Tonder z RPA.

 

 

AVIV Dubai Championship i Hewlett Packard Enterprise Houston Open w Golf Channel Polska: 

 

Niedziela:

AVIV Dubai Championship – runda 3 i 4  (LIVE) 9:00 – 13:30

Hewlett Packard Enterprise Houston Open – runda 3 i 4 (LIVE) 19:00 – 22:00

Komentuje: Jacek Person

 

Livescoring TUTAJ

 

Zdjęcie i filmy: Stuart Beck, Andrzej Meronk, Sebastiano

Zapowiedź turnieju: Anna Kalinowska/PZG

 

Aktualizacje: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni