Adrian Meronk. D+D Real Czech Masters. Fot. PAP

Johannes Veerman wygrywa w Czechach. Adrian Meronk 17.

Po pierwszym w historii polskim występie w olimpijskim turnieju golfowym, Adrian Meronk wyruszył swoim nowym, błyszczącym samochodem z rodzinnego Wrocławia, do Czech, gdzie podczas D+D REAL Czech Masters powraca do występów na European Tour.

 

PREMIEROWE podsumowanie Czech Masters we wtorek o 19.30. 

 

FINAŁ

Po rundach 71-66-68-68 zwyciężył 28 – letni Amerykanin Johannes Veerman, dla którego był to pierwszy triumf European Tour.  Adrian nie miał dobrego dnia, po rundzie 74 plasując się  na pozycji T17.

Veerman wygrał z przewagą dwóch uderzeń nad rodakiem – Seanem Crockerem i Finem Tapio Pulkannenem, który pogrzebał swoje szanse po zagraniu do wody na ostatnim dołku.

Poprzednim najlepszym występem Amerykanina było trzecie miejsce w tegorocznym Irish Open: „To niesamowite. Grałem dzisiaj z dwoma wielkimi zawodnikami, obaj grali naprawdę dobrze przez cały czas. W pewnym momencie czterech graczy było na prowadzeniu, a ja tylko trzymałem się swojego planu. Nie mogę uwierzyć, że zwyciężyłem. Obudzę się jutro i naprawdę to do mnie dotrze”

Johaness zagrał w niedzielę tylko dwa bogeye, na dołkach 2 i 11. Poza tym zanotował sześć birdie, w tym kluczowy na szesnastym dołku, przesuwając się w rankingu Race to Dubai z 47, na 29 pozycję, a w rankingu światowym z miejsca 179 na 106.

Henrik Stenson zagrał do wody na szesnastce, zanotował tam doubla i ukończył turniej na dzielonym miejscu czwartym, razem z Amerykaninem Paulem Petersonem, który zwyciężał w tym turnieju w 2016 roku.

*

Adrian zaczął dzień od czterech parów z rzędu, po czym nastąpił mikst birdie i bogeyów. Na dwunastce, PAR 5, trafił fantastycznego eagla po zagraniu z 267 jardów na green, trochę ponad dwa metry od flagi! Wydawało się, że wraca do gry. Kolejna seria czterech parów przerwana została doublem i bogey’em na dwóch ostatnich dołkach.

Rundy  68-67-72-74 dały mu pozycję siedemnastą, dzieloną z pięcioma zawodnikami, utrzymanie miejsca 68 w rankingu Race to Dubai i spadek w rankingu światowym z 211 pozycji po igrzyskach w Tokio, na miejsce 218.

Adrian grał fantastycznie przez dwie pierwsze rundy. Później szczęście trochę się od niego odwróciło. Od czwartku powalczy w zapierającym wspaniałymi widokami – Crans-sur-Sierre Golf Club, w turnieju Omega European Masters.

 

Dziękujemy za emocje.

Kibicujemy! #GoMeronk!

 

Brak opisu.

 

 

RUNDA TRZECIA

Trzeciego dnia Adrian trafił trzy birdie. Były też trzy bogeye, na dołkach 2,13 i 17. Runda rozegrana na PAR zepchnęła go z drugiej na szóstą pozycję, którą dzieli z trzema graczami, z czterema uderzeniami straty do lidera.

Na prowadzenie, po rundzie dnia 66 wysunął się grający razem z Adrianem na Challenge Tour – Fin Tapio Pulkkanen.

Drugie miejsce współdzieli grupa trzech zawodników, ze znanym z surrealistycznego poczucia humoru, mistrzem The Open – Henrikiem Stensonem, który zagra w niedzielę w grupie finałowej.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1429148891719639041?s=20

 

Adrian rozpoczyna rundę finałową o 8.40. Razem z nim, w trzeciej grupie od końca wystartują Szwedzi – Sebastian Soderberg i Philip Eriksson. Ze względu na prognozowane burze, runda toczyć będzie się z pierwszego i dziesiątego TEE, w grupach trzyosobowych.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

KIBICUEJMY! #GoMeronk! 

 

RUNDA DRUGA

Adrian Meronk rozegrał dwie fantastyczne rundy w Czechach. Zaczął od wyniku 68, który poprawił rundą 67 i na półmetku turnieju, z sympatycznym wynikiem -9,  plasuje się na drugiej pozycji, dzielonej z Amerykaninem Seanem Crockerem.

W piątek znowu trafił siedem birdie! 

 

Oprócz tego, na dziesiątym dołku zdarzył się niestety double bogey, po tym jak lokalny caddy, zastępujący pauzującego Stuarta Becka poruszył piłkę Adriana, co skutkowało uderzeniem karnym.

Adrian powinien rozpoczynać rywalizację w sobotę o godzinie 13.07, grając razem z zajmującym czwarte miejsce … Henrikiem Stensonem – mistrzem The Open, srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio i jedynym w historii zwycięzcą w jednym sezonie zarówno FedEx Cup, na PGA TOUR oraz rankingu European Tour – Race to Dubai!

Z powodu mgły rozpocznie grę około godziny 15.00.

Z powodu porannej mgły sobotnia runda jest opóźniona o jakieś 2 godziny 15 minut…

 

Już w sobotę, w Mazury Golf & Country Club odbędzie się turniej charytatywny rzecz Centrum Wad Twarzoczaszki i Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej dla dzieci i młodzieży Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie zlicytowana zostanie koszulka olimpijska z Tokio Adriana Meronka! 

golfchannel.pl/?news=licytacja-w-mgcc

 

 

RUNDA PIERWSZA

Adrian rozegrał fantastyczną pierwszą rundę notując w niej siedem birdie i trzy bogeye.

 

Z wynikiem -4, zaraz po zakończeniu swojej gry był najpierw samodzielnie pierwszy, później ten sam wynik wykręciło jeszcze siedmiu zawodników, a jeszcze później spadł on na miejsce trzecie.

Wyprzedzony został przez odrodzonego mistrza The Open – Szweda Henrika Stensona i Australijczyka Mavericka Ancliffa, którzy ukończyli dzień z wynikiem -5.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1428084283663478792?s=20

 

Adrian rozpoczyna drugą rundę o 13.17. Razem z nim zagrają Południowoafrykańczyk Daniel van Tonder i Szwede Vincent Norrman.

 

KIBICUJEMY! #GoMeronk! 

*

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

 

D+D REAL Czech Masters ponownie zagości w kalendarzu European Tour, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Siódma edycja turnieju jak zawsze zagości w Albatross Golf Resort. To jedna z ponad trzydziestu lokalizacji dla turniejów European Tour, bardzo popularna nie tylko wśród Czechów, ale również golfistów z południowo – zachodniej części Polski.

Liczące 7467 jardów parkowe pole przeszło zimową renowacje przed edycją z 2018 roku – tą gdzie historyczny występ zanotowało aż dwóch reprezentantów Polski. Właśnie wtedy po raz pierwszy w historii zagrali jednocześnie Adrian Meronk & Mateusz Gradecki w turnieju European Tour. Niestety żaden z nich nie przeszedł przez cut.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1427904601466998784?s=20

Przebudowa obejmowała między innymi dodanie większej liczby przeszkód wodnych. Zmieniono przede wszystkim  ostatni dołek gdzie jej bezmiar straszy wzdłuż całej lewej strony fairwaya aż po green. Trzymanie nerwów na wodzy odgrywać będzie tutaj decydującą rolę, zwłaszcza podczas 72 dołka turnieju.

Pole to udowodniło swoją przychylność dla graczy poszukujących pierwszej wielkiej wygranej. W sześciu edycjach, od inauguracyjnego roku 2014, aż cztery razy triumfowali tam gracze, dla których była to pierwsza wygrana European Tour.

Jednym z nich była późniejsza gwiazda Ryder Cup – Belg Thomas Pieters. Pieters wygrywał po raz pierwszy w 2015 roku, powtarzając wyczyn w ostatniej edycji, w 2019 roku.

Inni „pierwsi” zwycięzcy to: Amerykanin  Paul Peterson (2016), Południowoafrykańczyk Hadyn Porteous (2017), Włoch Andrea Pavan (2018), Walijczyk i również gracz Ryder Cup – Jamie Donaldson, który zwyciężał w 2014 roku.

O ile nie zobaczymy poprzedniego triumfatora – Pietersa, to jednak możemy liczyć na innych triumfatorów. Pojawią się Peterson i Pavan, który wsławił się ustanowieniem w 2018 roku rekordowego wyniku -23!

Rywalizacja będzie tym bardziej zaciekła z powodu zbliżającego się wielkimi krokami Ryder Cup, w amerykańskim Whistling Straits, który transmitować będziemy od 24 września na antenie Golf Channel Polska. Na końcowe rozstrzygnięcia pozostało już tylko cztery turnieje: D+D REAL Czech Masters, Omega European Masters, DS Automobiles Italian Open, BMW PGA Championship – w legendarnym Wentworth.

https://twitter.com/BMWPGA/status/1426511499963637763?s=20

Gracze marzący o występie w tegorocznym Ryder Cup spróbują przyciągnąć łaskawe spojrzenie kapitana drużyny europejskiejPadraiga Harringtona oraz powalczą o zakwalifikowanie się z rankingów. W tym momencie na dziewięciu pierwszych pozycjach rankingu, które dają automatyczną kwalifikację są: Jon Rahm, Tommy Fleetwood, Tyrrell Hatton, Rory McIlroy – z listy European Tour oraz Viktor Hovland, Paul Casey, Matt Fitzpatrick, Lee Westwood, Shane Lowry – z listy światowej. Kapitan rozdzieli trzy dzikie karty pomiędzy graczy, których będzie chciał mieć w drużynie, a którzy nie uzyskają kwalifikacji z rankingu.

W Czechach zagrają m.in.: Clément Sordet, Oliver Fisher, Gavin Green, Rhys Enoch, Ales Korinek, Michal Pospisil, David Howell, Renato Paratore, Jazz Janewattananond, Joost Luiten, Soren Kjeldsen, Rory Sabbatini, Danny Willet, Brandon Stone, Sam Horsfield, Johannes Veerman, Dean Burmester, Sami Valimaki, Nicolai Højgaard, Kapitan Harrington, czy debiutujący tam mistrz The Open – Henrik Stenson!

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1428084283663478792?s=20

Adrian rozpoczyna grę o godzinie 8.47, z 10 TEE. Razem z nim wystąpią: Szwed Vincent NORRMAN i Południowoafrykańczyk Daniel VAN TONDER.

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1424732482226688005?s=20

 

WYNIKI: www.europeantour.com/european-tour/d-d-real-czech-masters-2021/leaderboard?round=1

 

Kibicujemy! #GoMeronk

 

D+D Real Czech Masters i the NORTHERN TRUST w Golf Channel Polska 

Czwartek i piątek: 

D+D Real Czech Masters – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 20:00

The NORTHERN TRUST – runda 1 i 2 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

Sobota:

D+D Real Czech Masters – runda 3 (LIVE) 15.00 – 18:00

The NORTHERN TRUST – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

 

Niedziela:

D+D Real Czech Masters – finał (LIVE) 9.00 – 14.00 

 

Poniedziałek:

Z powodu perturbacji pogodowych finał The Northern Trust przeniesiony został na poniedziałek.

Transmisja od 16.00!

 

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni