Adrian Meronk. Przesiep Open by mitukiewicz.pl. Fot: Kasia Nieciak

Meronk czwarty przed finałem Celtic Classic!

Adrian Meronk walczy na słynnym, goszczącym Ryder Cup w 2010 roku – Twenty Ten Course, w turnieju European Tour – Celtic Classic. Poniżej  znajduje się uaktualniana relacja. 

 

RUNDA PIERWSZA 

66

Sytuacja po pierwszej rundzie Celtic Classic, rozgrywanego na słynnym Twenty Ten Course w Celtick Manor Resort jest następująca: prowadzi Thomas Pieters, a Adrian Meronk plasuje się na dzielonej czwartej pozycji, ze stratą dwóch uderzeń do lidera. I nie ma co tutaj owijać w bawełnę – Adrian grał fantastycznie, zwłaszcza na drugiej dziewiątce, zapisując tam 31 uderzeń!

35 punktów na pierwszych dziewięciu dołkach nie zapowiadały popisów, które miały nastąpić już wkrótce. Adrian po prostu fruwał  nad pamiętającym rozgrywki Ryder Cup polem, trafiając od jedenastego dołka cztery birdie oraz same pary! W całej rundzie zanotował w sumie sześć birdie, tracąc po drodze tylko jedno uderzenie, wykręcając trzecią rundę dnia 66.

Pytany jak podoba mu się arena rozgrywek i jak się grało, komentował: „Bardzo fajne pole, które wymaga dobrych strzałów. Na początku trochę się broniłem,  ale potem zacząłem grać swoje. Strzał dnia to 9 iron na trzynastce, 5 metrów za flagę i trafiony putt na birdie”

 

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1293631422457163781?s=20

 

***

 

W trakcie turnieju gracze uczczą pamięć ośmiokrotnego zwycięzcy turniejów European Tour i dwukrotnego reprezentanta Ryder Cup – Szkota Gordona Branda Juniora, który zmarł w wieku 65 lat.

 

 

***

 

Thomas Pieters (-7), czterokrotny triumfator European Tour i reprezentant Europy w Ryder Cup z 2016 roku, występuje w swoim pierwszym turnieju od czasu marcowego Commercial Bank Qatar Masters, gdzie zajął dzielone 21. miejsce. W czasach przymusowej koronawirusowej przerwy 28 – letni Belg został po raz pierwszy tatą, oraz powędrował w kwestii fryzury w kierunku wyznaczonym przez Tommy Fleetwooda, zapuszczając nieco dłuższe włosy niż standard na European Tour.

 

 

Drugim miejscem podzielili się Australijczyk Jake McLeod (-6) oraz Anglik Toby Tree. 

Miejsce czwarte okupuje wraz z Adrianem sześciu zawodników, w tym Edoardo „Dodo” Molinari, który był jednym z uczestników pamiętnego Ryder Cup z 2010 roku, zwycięskiego dla Europy i toczącego się właśnie na polu Twenty Ten. Dodo rozegrał wówczas dwa mecze wspólnie ze swoim bratem – Francesco „Chicco” Molinarim, raz przegrywając i raz remisując oraz remisując w niedzielnym meczu singlowym z Rickiem Fowlerem.

Miejscem jedenastym, z kolejnym uderzeniem straty, dzieli się grupa jedenastu graczy, wśród których są m.in.:  zwycięzca Hero Open – Sam Horsfield (-4), Nicolas Colsaerts, Thomas Detry i Andrew „Beef” Johnston.

A Kapitan Bjorn ciągle idzie. Na szczęście w szczytnym celu!

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1293977347696320512?s=20

 

Druga runda w piątek. Adrian Meronk rozpoczyna grę o 11.23 czasu polskiego.

 

RUNDA DRUGA 

71

 

Po rewelacyjnej pierwszej rundzie 66, zawierającej mnóstwo birdie i tylko jednego bogeya, Adrian Meronk (-5) grał w piątek z dużo większą ilością przygód. Wszystko zaczęło się od dwóch bogeyów, na pierwszych dwóch dołkach. Po nich nastąpił frontalny atak, zawierający trzy birdie i eagla i schodząc z dziesiątego greena, nasz bohater był już (-3). Na jedenastce i dwunastce nastąpiło schłodzenie tej tendencji i po zagraniu bogeya i doubla wynik się wyzerował. Od tej pory Adrian grał już tylko pary, kończąc dzień rundą 71 i dzieloną z pięcioma graczami pozycją dwudziestą.

 

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1292849450663149569?s=20

 

Tymczasem, Thomas Bjorn wciąż idzie.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1294535365899038720?s=20

 

Po genialnej rundzie 64 na prowadzenie wysunął się zwycięzca Hero Open, 24-letni Sam Horsfield (-11).

Drugi jest Thomas Pieters (-10), a trzecim miejscem dzielą się Thomas Detry (-9), Andrew „Beef” Johnston i Callum Shinkwin.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1294326422362824706?s=20

 

Sobotnia runda Adriana rozpoczyna się o 13.55. Razem z nim zagra Południowoafrykańczyk Wilco Nienaber.

 

 RUNDA TRZECIA – WYBUCHOWA!

64

 

Adrian grał w sobotę fantastycznie, uzyskując swój najniższy dotychczasowy rezultat na European Tour, drugi wynik dnia i awansując z rozmachem na dzieloną pozycję czwartą, z zaledwie trzema uderzeniami straty do lidera! W niedzielę wystąpi zatem w przedostatniej grupie, a my od 16.00 będziemy mogli śledzić jego poczynania w transmisji Golf Channel Polska.

 

 

Fajerwerki rozpoczął od nieznośnie solidnych sześciu parów z rzędu, co w połączeniu z końcówką drugiej rundy, gdzie zagrał również sześć parów na ostatnich sześciu dołkach, daje dwanaście nieznośnie solidnych parów z rzędu.

 

 

Pary oczywiście to fajna rzecz, ale Adrian zdecydowanie preferuje birdie, których festiwal rozpoczął się na siódmym dołku. Od tego czasu Adriano zupełnie odjechał, trafiając siedem birdie i pięć parów, kończąc rundę w 64 uderzeniach!

 

 

Pytany jak mu się grało, odpowiedział skromnie z zauważalną nutą satysfakcji: „Hej, bardzo solidnie się grało 🙂. Ogólnie fajnie dzisiaj się czułem i jestem zadowolony z dnia 🙂”. Nic dodać, nic ująć.

Na prowadzenie wysunął się Szkot Connor Syme (-15), który jako jedyny w całej stawce 75 graczy zdołał zanotować niższą od Adriana rundę, jednak warto zaznaczyć, o jedno skromne uderzenie.

Syme zdetronizował wczorajszego lidera – Sama Horsfielda (-14), który plasuje się teraz na miejscu drugim. Trzeci jest Sebastian Soderberg, z którym właśnie  Adrian wystąpi w finale.

Na miejscu czwartym oprócz Polaka (-12)  znaleźli się jeszcze: Andrew „Beef” Johnston i Thomas Detry.

 

***

 

Adrian rozpoczyna FINAŁ o godzinie 15.35. Nasza transmisja zostaje przyspieszona w stosunku do planowanej i rozpoczynamy o 15.30! #KIBICUJEMY! 

 

 

#GoMeronk!

 

 FINAŁ Celtic Classic w Golf Channel Polska:

niedziela – od 15.30 – LIVE

Komentuje: Jacek Person

LIVESCORING TUTAJ

 

Depeszował: Adrian Meronk

Filmy wyłuskał: Mateusz Bochnacki

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni