Adrian Meronk. CB Qatar Masters. Fot. Stuart Beck

MERONK W QATAR MASTERS

Adrian Meronk rozpoczął w czwartek kolejny start w DP World Tour. Tym razem na jego celowniku znalazł się Commercial Bank Qatar Masters, rozgrywany na dobrze znanym mu polu – Doha Golf Club.

 

FINAŁ

Szkot Ewen Ferguson zdobywa swoje pierwsze trofeum DP World Tour. Adrian Meronk kończy rywalizację na dzielonym miejscu trzecim.

 

 

GRATULACJE! 

 

PODSUMOWANIE: golfchannel.pl/?news=meronk-trzeci-w-katarze

 

RUNDA TRZECIA

Adrian współliderem przed niedzielnym finałem!

 

Adrian miał dosyć chwiejny początek dnia, z bogeyami na pierwszym, piątym i siódmym dołku. Wrzucił birdie z trudnej pozycji spoza greenu na ósemce, zanim na dziewiątce nadrobił kolejne wcześniej stracone uderzenie.

Następnie wymieszał jeszcze dwa birdie z dwoma bogeyami na kolejnych sześciu dołkach. Zakończył rundę wskakując na pozycję współlidera turnieju, trafiając birdie z 55 centymetrów, po tym jak puttował z fringe’u z trochę ponad pięciu metrów na eagla.

„Mówiąc szczerze bardzo się cieszę. To było bardzo trudne. Wiedziałem, że będzie ciężko, to był ciężki dzień, ale jestem bardzo zadowolony z wyniku i nie mogę się doczekać jutra. Musisz zachować cierpliwość. Trafisz kilka złych strzałów, kilka naprawdę złych strzałów, a jednak po prostu musisz to zaakceptować i pozostać cierpliwym. Byłem bardzo cierpliwy. Wiedziałem, że zrobię kilka bogeyów, ale po prostu szedłem dalej, ciągle trafiałem dobre uderzenia i cieszę się, że to zrobiłem.”

„Jestem podekscytowany, to będzie wspaniały dzień. Zabawmy się.”

 

W podobnej sytuacji znalazł się Anglik Matthew Jordan, który tak jak Polak wciąż nie ma na swoim koncie jeszcze wygranej DP World Tour. 26-latek, dwa lata młodszy od Adriana, też raz wygrywał na Challenge Tour, sklasyfikowany jest jednak dużo niżej od Adriana, zarówno w rankingu DPWT – 87 vs 18, jak i OWGR 282 vs 145. Zagrał on w sobotę o dwa oczka lepiej od Meronka, też nie zaczynając najlepiej. Dość podobnie jak Pablo LARRAZÁBAL w piątek, na pierwszej dziewiątce zanotował 39 uderzeń, by na drugiej wykręcić 31!

Na trzecie miejsce wskoczył Fin Kalle SAMOOJA, grając genialną rundę dnia 66!

W sobotę Pablo, prowadzący po dwóch dniach, zaczął bardzo mocno, powiększając przewagę, notując w naprawdę niełatwych warunkach 35 uderzeń na pierwszych dziewięciu dołkach. W swoim stylu na drugich dziewięciu dołkach był wszędzie i dorzucił tam 40 uderzeń, spadając w klasyfikacji na miejsce T4.

Miejsce czwarte współdzielą z nim jeszcze Wilco Nienaber i Adrian OTAEGUI. 

W niedzielę Adrian zagra z Anglikiem, od godziny 10.50 polskiego czasu. Transmisja rozpoczyna się o 11.00.

Pogoda ma być podobna jak w sobotę. Temperatura około 27 stopni C, słonecznie i mocny wiatr, w porywach do 56 km/h! Zapowiada się ciekawie.

 

Zapraszamy.  

#GoMeronk! 

 

 

RUNDA DRUGA

W piątek, po rundzie 70 Adrian utrzymał drugą pozycję z czwartku.

Oto jak komentował swoje poczynania dla mitukiewicz.pl:

Dobrze zacząłem, wszystko szło dobrze, a potem trochę zwolniłem w środku rundy, ale na ostatnim dostałem dobre birdie i ogólnie wynik jest bardzo satysfakcjonujący.” powiedział Adrian po rundzie.

Poranek był bardzo przyjemny, nie było tak gorąco, ale później wiatr wzmógł się, więc warunki były trudne, ale grałem solidnie. Musieliśmy się dzisiaj dostosować, ponieważ wiatr był z zupełnie innego kierunku i był znacznie silniejszy. Zmieniliśmy strategie i wykonaliśmy dobrą robotę. Nie było tak dobrze jak wczoraj, ale myślę, warunki gry były trudniejsze.” dodał

Zaraz po zejściu z pola przez długi czas był pierwszy, jednak grający w piątek później Pablo LARRAZÁBAL ponownie wdrapał się na pozycję lidera. Po wielkich przygodach…

https://twitter.com/DPWorldTour/status/1507370082913169412?s=20&t=6ZHlqp-jS236mBd4O1pAoQ

Pablo przewodzi z przewagą zaledwie jednego uderzenia nad trójką rywali, wśród których oprócz Adriana znaleźli się jeszcze: Amerykanin Chase Hanna i Południowoafrykańczyk Wilco Nienaber – jeden z najdalej, o ile nie najdalej, uderzający gracz na świecie.

Hiszpan dzisiaj grał „nieco” zmiennie. Na pierwszej dziewiątce wywinął 40 uderzeń, a na drugiej 31! „To był jeden z tych dni, w których musisz dalej pracować i wierzyć w sposób, w jaki grałeś przez ostatni miesiąc i dalej walczyć. Jest wiele okazji na birdie na drugiej dziewiątce i kilka z nich trafiłem. Jest jeszcze trudniej psychicznie, gdy wykręcasz 40 uderzeń na pierwszej dziewiątce, a po trzech dołach jesteś plus dwa. Mentalnie musisz odzyskać siły, musisz wierzyć w strzały, które planujesz i które oddasz.” 

W sobotę Adrian zagra z liderem, w ostatnim flighcie. On i Pablo rozpoczną rundę o godzinie 10.05 czasu polskiego.

 

Nasza transmisja rusza o 10.00.

Adrian Meronk. CB Qatar Masters. Fot. Stuart Beck

 

 

RUNDA PIERWSZA 

Świetny początek. Po rundzie 66, zawierającej siedem birdie i jednego niewinnego bogeya, Adrian plasuje się na pozycji T2. Razem z nim dzielą to miejsce jeszcze: Francuz Romain LANGASQUE, Hindus Shubhankar SHARMA i Duńczyk Marcus HELLIGKILDE.

 

Adrian, zadowolony ze swojej gry, mówił po jej zakończeniu: „Odwaliłem dzisiaj dobrą robotę, umieszczając piłkę we właściwych miejscach, więc zamierzam to kontynuować. Po prostu nie będę się spieszył, będę dostosowywać się do warunków w ciągu tygodnia, grać moją grę każdego dnia i zobaczymy, co się stanie”.

WYWIAD Z ADRIANEM

 

Po rundzie Adrian spotkał się z Wiktorem – swoim przyjacielem, caddiującym dla niego w Qatar Masters oraz w Qatar Open Amateur Golf Championship, w 2019 roku. Ekwipunek do zdjęcia wypożyczył na krótką chwilę obecny caddy Adriana – Stuart Beck.

golfchannel.pl/?news=katarskie-impresje

 

 

 

Z dwoma uderzeniami przewagi, z rezultatem -8, wysforował się przed grupę wiceliderów samotny lider – Pablo LARRAZÁBAL, niedawny triumfator w południowoafrykańskim MyGolfLife Open i sześciokrotny triumfator na DP World Tour.

Hiszpan, który grał w czwartek od godziny 6.45, dokładnie jak Adrian będzie rozpoczynał w piątek, powiedział po rundzie: „Jestem bardzo zadowolony. Grałem bardzo solidnie. Spudłowałem tylko kilka strzałów. Na ostatnim greenie zrobiłem up – and – down, po nietrafieniu na green.

„To było kilka fajnych tygodni. W zeszłym tygodniu nie przeszedłem przez cut, ale grałem bardzo solidnie w golfa i dzisiaj nadal wykonujemy swoją pracę.

„To nie jest miłe, kiedy masz nastawiony budzik na czwartą nad ranem, więc trzeba iść wcześnie spać. Położyłem się spać o dziewiątej, więc miałem swoje siedem godzin snu. Dziś rano temperatura była dobra, ale teraz się gotuję. Piłem dużo wody i robiłem birdie”.

*

W piątek Polak rozpoczyna rywalizację z dziesiątego dołka, ekstremalnie rano, o 6.45 – 4.45 polskiego czasu.

 

Kibicujemy! #GoMeronk!

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Po dwóch latach przerwy turniej, rozgrywany od 1998 roku, powraca do swojej oryginalnej lokalizacji – do Doha Golf Club. To właśnie na tym obiekcie Meronk odniósł swoje pierwsze zawodowe zagraniczne zwycięstwo. W 2019 roku triumfował w 33. Qatar Open Amateur Golf Championship, gdzie o przepustki do Qatar Masters walczyło 91 zawodników, w tym 24 profesjonalistów. Z powodzeniem startowali tam również Mateusz Gradecki – już jako profesjonalista i Jan Szmidt jr – w grupie amatorów. 

golfchannel.pl/?news=katarskie-impresje

W tym roku Adrian oczywiście nie musi już walczyć o przepustkę, mając obecnie pełne prawo do udziału we wszystkich turniejach DP World Tour. Do tej pory trzykrotnie występował w Qatar Masters, jak na razie nie przechodząc tam przez cut. W 2019 roku zaliczył dwie rundy na par, rok później, na polu Education City GC w Doha zagrał na 74 i 69 uderzeń, a w zeszłym roku również w Education City zanotował dwie rundy po 72 uderzenia.  

Jak będzie w tegorocznej edycji o puli nagród 2 mln dolarów okaże się już niebawem. Adrian zajmuje aktualnie 18 miejsce w rankingu DP World Tour, a 145 w Official World Golf Ranking.

Tytułu bronić będzie Francuz Antoine Rozner, zdobywając rok temu swoje drugie trofeum European Tour.

golfchannel.pl/?news=antoine

 

W tym roku w Katarze zagrają między innymi:

Marcus Armitage
Adri Arnaus
Julien Brun
Dean Burmester
Jorge Campillo
Alejandro Cañizares
John Catlin
George Coetzee
Sean Crocker
David Drysdale
Oliver Fisher
Ross Fisher
Justin Harding
Calum Hill
David Howell
Jazz Janewattananond
Matthew Jordan
Masahiro Kawamura
Maximilian Kieffer
Søren Kjeldsen
Mikko Korhonen
Romain Langasque
Pablo Larrazábal
Ondrej Lieser
Guido Migliozzi
Edoardo Molinari
Wilco Nienaber
Thorbjørn Olesen
Matthieu Pavon
Eddie Pepperell
Tapio Pulkkanen
Jovan Rebula
Robert Rock
Antoine Rozner
Matti Schmid
Shubhankar Sharma
Jordan Smith
Brandon Stone
Andy Sullivan
Sami Välimäki
Oliver Wilson
Chris Wood
Ashun Wu

W ostatnią niedzielę zwyciężał w RPA reprezentant gospodarzy – Shaun Norris.

 

Adrian wystartuje w pierwszej rundzie o godzinie 11.25 – 9.25 w Polsce. We flighcie zagra z Hiszpanem Adri Arnausem i Thristonem Lawrencem z RPA.

 

*

Zapowiedź turnieju: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcie główne: Stuart Beck

Pozostałe materiały wizualne: Stuart Beck i Vittorio

 

Zredagowała i aktualizowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni