Adrian Meronk. Przesiep Open by mitukiewicz.pl. Fot: Kasia Nieciak

Meronk z najlepszym rezultatem na European Tour

Adrian Meronk rywalizował w Close House Golf Club, w turnieju European Tour – Betfred British Masters hosted by Lee Westwood. Tutaj znajduje się aktualizowana dzień po dniu relacja.

 

RUNDA PIERWSZA

 

Adrian Meronk szalał na pierwszej dziewiątce Betfred British Masters hosted by Lee Westwood. Trafił tam aż pięć birdie, zanotował tylko jednego bogeya i zakończył ją z wynikiem 31 uderzeń. Na drugich dziewięciu dołkach  nastąpiło delikatne oziębienie tego trendu i cała pierwsza runda zakończyła się wynikiem 69, dając mu dzieloną z 21 graczami pozycję T27.

 

 

Adrian (-2) pytany o swój najlepiej rozegrany dołek podczas tej rundy, a jak już wiemy było z czego wybierać, odpowiedział następująco: „Dziewiąty dołek par 3, 163 metry, lekko z wiatrem. Uderzyłem lekką ósemkę, cztery metry za flagę i skończyłem wszystko superputtem.”

Warunki atmosferyczne, w których wykręcił on jakże miłe dla oka 31 uderzeń wcale jednak nie były łatwe: „Warunki były trudne, na pierwszej dziewiątce mocno wiało.”

Jedno uderzenie lepiej od Adriana zagrał nieprawdopodobny, niesamowity i niepowtarzalny – Miguel Ángel Jimenez, który w tym tygodniu przechodzi do historii europejskiego golfa, wyrównując rekord Szkota – Sama Torrence’a w liczbie startów na European Tour.

 

 

Betfred British Masters jest jego 706 (!!!) występem w pierwszej lidze europejskiego golfa! Szczerze powiedziawszy, biorąc pod uwagę formę 56 – letniego Hiszpana, rekord ten zostanie raczej mocno wyśrubowany. Warto dodać, że 21 – krotny triumfator na European Tour, rozgrzewający się jak nikt inny na świecie, zakończył rozgrywany dwa tygodnie temu Austrian Open na ósmym miejscu, będąc tam liderem po dwóch rundach.

 

 

Lee Westwood, 47 – letni gospodarz turnieju, zagrał dość rytmiczną rundę 70, składającą się z dwóch równych połówek 35. Z wynikiem (-1) plasuje się on na miejscu T50.

 

 

Tylko 64 uderzeń potrzebował lider turnieju David Law. 29- latek ze Szkocji, począwszy od szóstego dołka, zagrał siedem birdie na ośmiu dołkach. Poza tym notował tylko pary: „Grałem całkiem stabilnie. Grając po długiej przerwie, nie byłem za bardzo pewny czego dzisiaj oczekiwać. Jestem bardzo zadowolony. ”

 

 

Anglicy Oliver Fisher i Garrick Porteous oraz Włoch Renato Paratore (-6) dzielą się miejscem drugim, tracąc do Szkota  jedno uderzenie.

 

 

***

 

RUNDA DRUGA 

 

Adrian (-5) kontynuuje świetną grę w Betfred British Masters hosted by Lee Westwood, do rundy 69 dokładając w czwartek 68 uderzeń i awansując w klasyfikacji na dzielone z siedmioma zawodnikami miejsce dziewiętnaste.

Jego czwartkowe zmagania zawierały dwa bogeye i pięć birdie. Pytany o swoje najlepsze uderzenie, odpowiedział: „Strzał dnia to pewnie putt na pierwszym dołku, zza greenu, z 27 metrów na birdie.” Zaraz potem zagrał bogeya, a następnie kolejne birdie. Ostatni bogey zanotował na dziewiątym dołku, zostawiając sobie na drugą dziewiątkę tylko pary i birdie.

 

Obraz może zawierać: ludzie uprawiający sporty, niebo, chmura, drzewo, golf, trawa, na zewnątrz i przyroda

 

Nie przestaje zadziwiać Miguel Angel Jiménez (-3), który występuje w tym tygodniu w swoim 706 turnieju European Tour – wyrównując rekord Sama Torrence’a. Tym razem „El Mechanico” o mały włos nie trafił swojej jedenastej hole in one. Oczywiście w tej klasyfikacji jest rekordzistą Touru, z dotychczas dziesięcioma asami na koncie! Po środowej rundzie 68, w czwartek zagrał on 69 uderzeń, plasując się na miejscu T35.

 

 

Sporo dyskusji generuje wycofanie już się po pierwszej dziewiątce turniejowej Andrew „Beefa” Johnstona, który zszedł z pola po 39 uderzeniach. W największym skrócie jako powód rezygnacji z dalszej gry, Anglik podał trudności ze zniesieniem dość dotkliwych rygorów, związanych z przestrzeganiem koronawirusowych zasad bezpieczeństwa, którym poddani są gracze: „Będąc tutaj i będąc ograniczanym w hotelu, ograniczanym na polu i nie mogąc zabrać ze sobą mojej rodziny, wszystko to sprawia, że nie jest to czego oczekuję od życia, ani jak chcę żyć.”

 

 

Na prowadzenie w turnieju wysforował się Renato Paratore (-11), który był: „szczęśliwy z powrotu do gry”. 23-letni Włoch dodał 66 uderzeń do swojej otwierającej turniej rundy 65 i osiągnął półmetek rozgrywek, bez ani jednego utraconego uderzenia! Do tej pory zwyciężał on tylko raz na European Tour, w Szwecji, trzy lata temu.

 

 

Jeden strzał więcej notują: Południowoafrykańczyk – Justin Harding (-10), który zagrał najniższą rundę turnieju – 63 i Anglik Dale Whitnell.

 

 

Gospodarz turnieju – Lee Westwood (-1), po rundach 70 i 71 wstrzelił się dokładnie w linię cuta.

 

 

Mniej szczęścia mieli inni znani zawodnicy, którzy niestety pożegnali się już z turniejem, m.in.: David Howell i Ross Fisher (PAR), Edoardo Molinari (+1), Paul Lawrie (+2), Kolega Adriana Meronka z Challenge Tour – Francesco Laporta (+4), Alejandro Canizares (+5), czy zwycięzca Austrian Open sprzed dwóch tygodni – Szkot Marc Warren (+13).

 

***

RUNDA TRZECIA

 

Tak to się właśnie wszystko potoczyło, że po rundach 69-68-66 (!) Adrian Meronk zajmuje dzieloną ósmą pozycję przed finałem British Masters hosted by Lee Westwood!

Polak (-10) grał fenomenalnie w piątkowe popołudnie. Tylko jeden bogey i aż sześć birdie wywindowały go z miejsca T19 na dzielone z dwoma graczami miejsce ósme: „Dzisiaj grałem bardzo solidnie i miałem dużo szans na birdie. Najlepszym dołkiem była dziesiątka, gdzie piłka stanęła na krawędzi dołka, na eagla. Jutro po raz pierwszy zagram razem z Robertem Rockiem. ”

43 – letni Anglik (-11), z którym Adrian wystąpi w rundzie finałowej, ma na swoim koncie dwa zwycięstwa European Tour. Ostatnio wygrywał w 2012 roku, podczas Abu Dhabi HSBC Golf Championship.

Na prowadzeniu, z jednym uderzeniem przewagi, utrzymuje się (65-66-66) Renato Paratore (-16), który wciąż nie zanotował nawet jednego, skromnego bogeya w tym turnieju!

 

 

Południowoafrykańczyk Justin Harding (-15) zajmuje miejsce drugie, a Duńczyk Rasmus Højgaard (-14), jest trzeci.

 

 

Niesamowitą rundą dnia popisał się ulubieniec Iana Poultera – Sam Horsfield (-11), który co prawda ma już na swoim koncie rundę 59, ale towarzyską, rozegraną z przyjaciółmi. Tym razem zagrał on turniejowe 61 uderzeń, zawierające trzy eagle (!) i pięć birdie, co dało mu awans na pozycję T5.

Sam przyjął dość nieskomplikowaną taktykę i postanowił zagrać eagla na każdym dołku par 5 na polu.

 

 

Lee Westwood (PAR) spadł na miejsce 67, a Miguel Angel Jiménez (-6) zajmuje dzieloną 28 pozycję.

W sobotę Wielki Finał. Adriano rusza do boju o 14.00, nasza transmisja rozpocznie się o 14.30

 

 

FINAŁ

Adrian (-7) imponował na pierwszej dziewiątce rundy finałowej, grając w bardzo trudnych, wietrznych warunkach jak w transie. Nie stracił tam żadnego uderzenia, za to ustrzelił eagla na siódemce. W efekcie po dziesięciu dołkach był na pozycji piątej!

 

Pierwsze kłopoty pojawiły się na jedenastce, gdzie zanotował bogeya. Kolejne problemy obserwowaliśmy na następnym dołku, piętnastce, a na osiemnastce był double. W efekcie zakończył finałową rundę w 74 uderzeniach, kończąc turniej na dzielonym z Robinem Rousselem i Pablo Larrazabalem miejscu 21.

To jego najlepszy dotychczasowy rezultat, osiągnięty na European Tour.  W lutym tego roku zajął dzielone z Lucasem Herbertem i Davidem Howellem miejsce 27, w Saudi International powered by SoftBank Investment Advisers.

Adrian awansował w rankingu Road to Dubaj o dziesięć pozycji na miejsce 124 i będąc ewidentnie w formie, od czwartku wraca do gry w drugim turnieju UK Swing 2020 –  Hero Open, w Forest of Arden Marriott Hotel & Country Club, w Birmingham.

 

 

Zwyciężył Włoch Renato Paratore (-11), przed Duńczykiem  Rasmusem Højgaardem (-15) i Południowoafrykańczykiem Justinem Hardingiem (-14). Gratulacje!

 

 

Gratulujemy fantastycznej walki i najlepszego występu European Tour!

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

Depeszował: Adrian Meronk

Napisała: Kasia Nieciak

Wywiad z Adrianem po Austrian Open jest TUTAJ

Więcej o Saudi International przeczytamy TUTAJ

 

***

 

W tym tygodniu pokazujemy 3M Open i Betfred British Masters hosted by Lee Westwood:

 

czwartek 23 lipca 2010

18.30 – 20.30 – Betfred British Masters, runda druga, RELIVE

20.30-00.30 – 3M Open, LIVE

piątek

18.30 – 20.30 – Betfred British Masters, runda druga, RELIVE

20.30-00.30 – 3M Open, LIVE

sobota

14.30 – 19.00 – Betfred British Masters, finał, LIVE

21.00-01.00 – 3M Open, LIVE

niedziela

20.00-00.00 – 3M Open, LIVE

 

Zapraszamy. 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni