Adrian Meronk. Soudal Open. Fot. Stuart Beck

Meronk w Soudal Open

Adrian Meronk walczył w Belgii w turnieju Soudal Open, rozgrywanym w Rinkven International Golf Club koło Antwerpii. 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1525876872017592320?s=20&t=vlirgkSpRDlXCGGL4eSTKQ

 

PODSUMOWANIE: golfchannel.pl/?news=meronk-szosty-w-belgii

 

SOBOTA

Nie do końca „Moving Day” jaki sobie wymarzyliśmy. Adrian po rundzie 72 – swojej najwyższej w tym turnieju, spadł na pozycję T21, na której znaleźli się jeszcze Anglik, Francuz i Walijczyk – Richard Mansell, Victor Perez i Oliver Farr.

Sześć uderzeń do lidera, nie jest wielką stratą i ewentualna dobra runda w niedzielę może dostarczyć sporo wrażeń.

 

Ryan Fox wdrapał się na prowadzenie, chcąc zdobyć swój drugi tytuł DP World Tour w tym sezonie.

 

Nowozelandczyk jest ostatnio w wyśmienitej formie.

Po wygrania Ras Al Khaimah Classic w lutym, w trzech kolejnych występach zajmował nie gorszą pozycję niż piętnasta. Trzecia runda 66 i wynik -11 uplasowały go uderzenie lepiej od zajmującego drugie miejsce Sama Horsfielda.

Niemiec Yannik Paul (-9) zajmuje trzecie miejsce po rundzie 68, przed rodakiem Marcelem Schneiderem, Fabrizio Zanottim, Niallem Kearneyem i Oliverem Bekkerem, z wynikiem -8.

Rundą dnia popisał się Włoch Fabrizio Zanotti.

Sensacyjny 14-letni Ukrainiec spadł na pozycję T59.

 

Adrian rozpoczyna niedzielną rundę o 11.50, występując razem z Richardem Mansellem.

 

KIBICUJEMY! #GoMeronk!

 

PIĄTEK

Adrian rozpoczął dzień od bogeya na pierwszym dołku. Później trafił trzy birdie i jeszcze jednego bogeya. Runda 70 i rezultat -6 plasują go na miejscu szóstym, dzielonym z ośmioma zawodnikami, w tym z Alexandrem Bjorkiem, z którym grał przez pierwsze dwa dni i z którym zagra również w sobotę.

Po dwóch rundach świetnie wypada w statystyce zyskanych uderzeń z tee, zajmując drugą pozycję z rezultatem +1.86.

Na prowadzeniu znajduje się trzech graczy – Anglicy Dale Whitnell i Sam Horsfield oraz Niemiec Matti Schmid, który popisał się jak na razie najniższą rundą w turnieju – 64.

Trzeci z prowadzących po pierwszym dniu Anglików – Callum Shinkwin, po rundzie 74 spadł dość boleśnie w klasyfikacji.

 

Miejscem czwartym dzielą się: Portugalczyk Ricardo Santos i Anglik Richard Mansell.

Sensację wzbudził fantastyczny Ukrainiec – Lev Grinberg, który w wieku 14 lat, 6 miesięcy i 6 dni został drugim najmłodszym graczem, który przeszedł przez cut turnieju DP World Tour! GRATULACJE!

Adrian Rozpoczyna drugą rundę o 12.55, grając z Alexandrem.

 

CZWARTEK

66 na początek? Czemu nie? Adrian rozegrał fantastyczną, niemal bezbłędną rundę.

Po czternastu dołkach był -6, trafiając sześć birdie. Na swoich czterech ostatnich dołkach zanotował trzy pary i bogey’a, wpadając na dziewiątym dołku najpierw do bunkra fairway’owego, a potem do bunkra przy greenie.

Nie tylko świetnie punktował miał też bardzo dobre statystyki. W zyskanych uderzeniach wokół greenu był trzeci, z rezultatem +1.85. Widać jak skutecznie pracuje nad krótką grą, przeobrażając jeden ze słabszych elementów w swoim arsenale w jeden z najmocniejszych.

Na prowadzeniu angielskie trio: Dale Whitnell, Callum Shinkwin, Sam Horsfield.

Adrian ma jedno uderzenie straty do liderów, dzieląc czwartą pozycję z Niemcem Paulem Yannikiem i Szwedem Alexandrem Bjorkiem, z którym gra przez pierwsze dwa dni. Trzeci uczestnik tej grupy – Hiszpan Adrian Otaegui rundą na par balansuje blisko linii cuta.

Panowie rozpoczynają piątkową batalię o 13.10, z pierwszego tee.

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Rinkven to malowniczy 36-dołkowy obiekt w parkowym stylu, który był areną turniejów European Tour w 2018 i 2019 roku. W 2021 roku toczył się tam turniej kobiet LET Access Tour. Na terenie klubu znajdują się dwa pola: North – o długości 6124 metrów par 72 oraz South – 5986 metrów, par 71.

Soudal Open jest kontynuacją Belgian Open – turnieju o wieloletniej tradycji, rozegranego po raz pierwszy w 1910 roku w Royal Golf Club of Belgium. Częścią European Tour stał się w 1978 roku, sześć lat po inauguracji ligi, a ostatnia impreza o tej nazwie odbyła się w Royal Zoute Golf Club w 2000 roku. W 2018 roku odrodził się jako Belgian Knockout, z eksperymentalnym formatem łączącym stroke play z match play.

Tydzień temu, podczas British Masters w legendarnym The Belfry Golf Club, Adrian nie przeszedł przez cut – turnieju gdzie przed rokiem zajął trzecią pozycję. Tydzień przed Wielką Brytanią – w  Catalunya Championship w PGA Catalunya Resort zajął trzecie miejsce, a miesiąc wcześniej w Commercial Bank Qatar Masters również był trzeci.  

To drugi z czterech turniejów European Qualifying Series, gdzie do zdobycia jest dziesięć miejsc w US Open Championship. Belg Thomas Detry zdobył swoje miejsce na Torrey Pines dzięki serii z zeszłego sezonu i będzie polował na trzeci z rzędu występ US Open. Podobnie sprawy mają się z Adrianem, który rok temu świetną grą w Belfry zapewnił sobie pierwszy start wielkoszlemowy w swojej karierze.

Dziesięciu najwyżej sklasyfikowanych graczy rankingu US Open European Qualifying Series, na który składają się: Betfred British Masters hosted by Danny Willett, Soudal Open oraz Dutch Open (26-29 maja) i Porsche European Open (2-5 czerwca), nie zakwalifikowanych w inny sposób, zapewni sobie bilet do The Country Club, arenie pamiętnego Ryder Cup z 1999 roku. Guido Migliozzi awansował w ten sposób rok temu, finiszując na Torrey Pines na czwartej pozycji. Jest o co grać!

Bardzo dobrze czują się na tym polu: Guido Migliozzi i Adrian Otaegui. 

W turnieju wystąpią również m.in.: Thomas Bjørn, Rafa Cabrera Bello, Bernd Wiesberger, Edoardo Molinari, Eddie Pepperell
Victor Perez, 
Ryan Fox, Jeff Winther, Alejandro Cañizares, John Catlin, George Coetzee, Sean Crocker, David Drysdale, Hennie Du Plessis, Victor Dubuisson, Nacho Elvira, Oliver Fisher, Chase Hanna, Joachim B. Hansen, Justin Harding, Sam Horsfield, David Howell.

Wśród lokalnych gwiazd zagrają: bohaterowie Ryder Cup – Thomas Pieters i Nicolas Colsaerts oraz nieustannie goniący za pierwszym triumfem DP World Tour – Thomas Detry.

W czwartek Adrian rozpocznie grę o 8.10. Przez pierwsze dwa dni razem z nim zagrają: Szwed Alexander Bjork i Hiszpan Adrian Otaegui, który cztery lata temu triumfował w turnieju Belgian Knockout.

 

Livescoring TUTAJ

 

Soudal Open i AT&T Byron Nelson w Golf Channel Polska

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Soudal Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 20:00 – 22:00

PGA TOUR: AT&T Byron Nelson – runda 1 i 2 (LIVE) 22:00 – 1:00

Komentuje: Jacek Person

Sobota i niedziela:

Soudal Open – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Dionizy Konieczny

 AT&T Byron Nelson – runda 3 i 4 (LIVE) 21:00 – 00:00

Komentuje: Jacek Person

 

Zdjęcie główne: Stuart Beck

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni