Meronk vs Gradi. Gradi Golf Club. 7.05.2020. Fot. Mateusz Bochnacki

Meronk vs Gradi – działo się!

W czwartek w Gradi Golf Club rozegrany został wyjątkowy mecz w którym zmierzyli się dwaj najlepsi polscy golfiści: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki.

Mecz był odpowiedzią na głód transmisji golfowych live, oraz tak naprawdę pierwszą okazją zobaczenia polskiego wystrzałowego duetu golfowego w bezpośrednim pojedynku. W trakcie całego meczu wszystkie wpływy z zakładów oraz trafionych birdie, wspierały zbiórkę na rzecz Rysia Kozierasa – trenera PGA Polska, zmagającego się ze skutkami ciężkiej choroby.

 

 

Przed szesnastym dołkiem Adrian prowadził 3 UP, a więc Gradeusz musiał wygrać dołki 16, 17 i 18, żeby doprowadzić do dogrywki. Tak się nie stało. Wynik 3&2 został rozstrzygnięty na szesnastce gdzie zarówno Adrian, jak i Mateusz trafili birdie. W przeciwieństwie do klasycznego matchplaya, tutaj gra toczyła się jednak dalej i dalej przyjmowane były kolejne spontaniczne zakłady, aż do słynnej, postrach budzącej osiemnastki pola.

 

 

Atmosfera meczu również była niepowtarzalna. Adrian i Gradi przyjaźnią się przecież od dziecka i od najmłodszych lat trenowali ze sobą wspólnie oraz jeździli razem na niezliczone mecze, turnieje i zgrupowania Kadry Polski. Transmisją i komentarzem zajęli się ich wspólni koledzy, Bracia Bochnaccy: Mateusz i Tomek, którzy wszystko filmowali, komentowali i zadawali pytania od widzów.

Sam początek transmisji nie był „idealny” technicznie, głównie z powodu silnego wiatru i przekazu robionego jednocześnie z dwóch telefonów. Po kilku dołkach wyciągnięto wnioski i przełączono się na jedną kamerę. Wiatr też stopniowo gasł i przekaz znacznie się polepszył.

Główny pomysłodawca całego przedsięwzięcia – Adrian Meronk, tak zwięźle je podsumowuje: „ Mecz miał bardzo fajny odzew, więc sądzę, że to był dobry pomysł. Myślimy o ponownych pojedynkach. Grało się też bardzo fajnie i  wreszcie można było poczuć trochę rywalizacji. ”

 

 

Wielkie podziękowania dla Państwa Gradeckich, za udostępnienie rewelacyjnie przygotowanego pola, dla Bochnacki Brothers Smartphone Production – za brawurową transmisję i komentarz, dla Kibiców, którzy tłumnie zasiedli przy swoich smartfonach i innych szklanych ekranach oraz oczywiście Adriana i Gradiego – za fantastyczny bój wzbogacony komentarzem, w słusznej sprawie.

Zapraszamy do niczym nieskrępowanego wracania do tego meczu, poprzez oglądanie video relacji, która w całości dostępna jest tutaj oraz na Facebooku. To prawie cztery godziny na napatrzenie się na najlepszych polskich zawodowców.

⬇️⬇️⬇️

 

Opublikowany przez Adriana Meronka Czwartek, 7 maja 2020

 

Niewykluczone, a nawet bardzo prawdopodobne, że już wkrótce nastąpi ciąg dalszy.

#GoMeronk #GoGradi

 

W poniedziałek jest ostatni dzień zrzutki.   LINK DO ZRZUTKI DLA RYSIA JEST TUTAJ

 

Napisała: Kasia Nieciak

Zdjęcia: Mateusz Bochnacki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni