Adrian Meronk. Fot: Challenge Tour

Meronk rozpoczyna sezon.

Już w czwartek o godz. 7.00 czasu polskiego Adrian Meronk rozpocznie rywalizację w turnieju Alfred Dunhill Championship. Będzie to pierwszy w historii sezon Polaka z kartą do gry w European Tour – najważniejszej lidze golfa zawodowego na Starym Kontynencie.

 

 

Pierwsza odsłona rozgrywek European Tour 2020 rozpocznie się turniejem Alfred Dunhill Championship w Republice Południowej Afryki. Miejscem zawodów jest Leopard Creek Country Club w Malelane – pole golfowe położone na granicy Parku Narodowego Krugera i rzeki Mpumalanga.

 

 

Będzie to także pierwszy turniej w nowej odsłonie rankingu Race to Dubai. Rywalizację Alfred Dunhill Championship w ubiegłym roku, po emocjonującej rundzie finałowej, wygrał Amerykanin David Lipsky z wynikiem 460 (-16).

 

 

W gronie 156 graczy rywalizujących w Republice Południowej Afryki znajduje się Adrian Meronk, dla którego start w turnieju Alfred Dunhill Championship będzie wyjątkowym, bo pierwszym startem z kartą European Tour. To historyczny moment także dla polskiego golfa, ponieważ Meronk, będzie występował w rozgrywkach najwyższej ligi zawodowego golfa jako pierwszy reprezentant naszego kraju.

Dla 26-latka z Wrocławia ostatni sezon był niezwykle udany. Po zwycięstwie w turnieju Open de Portugal z cyklu Challenge Tour i zwieńczeniu wszystkich występów na piątej pozycji rankingu Road to Mallorca, zawodnik zamknął sezon z kartą European Tour 2020. Meronk ma również duże szanse na start w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1199387343947468803?s=20

 

Ciekawostką jest fakt, że po raz pierwszy gracze będą mogli występować w szortach w czasie rund turniejowych!

 

 

Starty Adriana na European Tour od stycznia będzie można oglądać w Golf Channel Polska.

 

 

Livescoring: TUTAJ.

Źródło: PZG

Fot. Challenge Tour

 

***

 

Przypominamy o głosowaniu na Sportowca Roku w plebiscycie Gazety Wrocławskiej! 

MERONK NA SPORTOWCA ROKU

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni