Adrian Meronk. RAK Classic. PAP

Meronk w Ras Al Khaimah Classic – relacja

Trzeci raz w karierze Adrian Meronk rywalizował w Al Hamra Golf Club.

Po raz pierwszy zrobił to w 2017 roku, kiedy dostał dość niespodziewane zaproszenie na przedostatni w sezonie, bardzo lukratywny turniej Challenge TourRas Al Khaimah Golf Challange.

golfchannel.pl/?news=byc-jak-adrian-meronk

Zaproszenie wykorzystał prawie doskonale, nieomal tam zwyciężając. Przegrał dopiero w dogrywce, przeciwko Szwedowi Jensowi Dantorpowi. Okazało się później, że dzięki temu świetnemu występowi awansował na Challenge Tour, a stamtąd po dwóch latach gry na European Tour, przemianowany obecnie na DP World Tour.

Po raz drugi zagrał na tym polu w ubiegłotygodniowym Ras Al Khaimah Championship, zajmując pozycję T57. Zważywszy, że działo się to kilka dni po swoim najlepszym występie w turnieju Rolex Series – Dubai Desert Classic, gdzie zajął czwarte miejsce – można uznać, że występ w RAK Championship nie był szczytem jego możliwości.

Trzecia batalia na fairwayach Al Hamra, toczyła się w turnieju The Ras Al Khaimah Classic.

FINAŁ 

 

 

PODSUMOWANIE TYGODNIA: golfchannel.pl/?news=scottie-fox-meronk

 

RUNDA TRZECIA 

Co za runda! Adrian grał w sobotę bezbłędnie. Nie zanotował nawet jednego bogeya. Było za to aż osiem birdie!

 

Pierwsza dziewiątka to genialne 31 uderzeń. Par był tam rzadkością i zdarzył się tylko na dołkach: 1,4,6 i 9. Na dziewiątym dołku Adrian po raz pierwszy w tym tygodniu nie zagrał bogeya – tak jak zrobił to w pozostałe dwa dni.

Na drugiej dziewiątce Polak wciąż był niewzruszony, dokładając do wyniku kolejne trzy birdie, w tym ten na osiemnastce. Posłał tam  tam 263-metrowy drive na środek fairwaya, skąd do flagi zostało 274 metry. Wylądował na początku greenu, 30 metrów od dołka. Podpytywany o kije jakich użył Adrian do dwóch pierwszych uderzeń, caddy Stuart Beck poinformował, że w ruch poszedł driver i trójka wood.

Dzięki wynikowi -13 Adrian przesunął się o 39 pozycji na miejsce T2, dzielone z Pablo, Adri, i Scottem. Runda 64 była najniższym wynikiem dnia, który wyrównał tylko grający wcześniej Marcel Siem.

Zupełnie nie miał zamiaru zwalniać lider, prowadzący nieprzerwanie od pierwszego dnia – Ryan Fox (-19), który ponownie powiększył przewagę, tym razem do bardzo poważnych sześciu uderzeń!

Szóstym miejscem (-12) dzielą się: Bob Macintyre, Masahiro Kawamura i Marcel Siem.

 

Adrian wystąpi w niedzielę w ostatniej grupie! Razem z nim, od 8.30 zagrają: Ryan Fox i Szkot Scott Jamieson. 

Będzie najwyżej sklasyfikowanym graczem w tej stawce, w rankingu światowym i w Race to Dubai.

 

Transmisja w Golf Channel Polska od 9.00.

Kibicujemy. #GoMeronk!

 

 

 

NA PÓŁMETKU

Adrian po trochę ospałej pierwszej rundzie 71, plasował się na odległej pozycji T67, z ośmioma uderzeniami straty do lidera, którym został Australijczyk Ryan Fox. Po drodze trafił pięć birdie i aż cztery bogeye i w drugiej rundzie musiał uważnie obserwować linię cuta.

W piątek, grając dołki w odwróconej kolejności, zaliczył tyle samo bogeyów, ale tym razem ustrzelił pierwszego w tym turnieju eagla oraz aż sześć birdie, w tym trzy z rzędu na dołkach 2, 3, 4, potem par i kolejne dwa birdie na szóstce i siódemce. Niestety, po raz drugi w tym tygodniu zagrał bogeya na dziewiątym dołku – swoim ostatnim tego dnia.

Eagle, który trafił na czternastce par 5, był imponujący: 270 – metrowy drive na środek fairwaya, atak na green z 266 metrów, piłka wylądowała na wysokości flagi, cztery metry od dołka.

Po dwóch dniach rywalizacji, z wynikiem -5,  znajduje się on na miejscu T41. Traci siedem uderzeń do powiększającego przewagę do trzech uderzeń nad rywalami – Ryana Foxa.

Na miejscu drugim znajduje się aż sześcioosobowa grupa pościgowa, z kolegą Adriana z Challenge TourFrancesco Laportą.

Przez cut ustawiony na poziomie -3 nie przeszedł grający z Adrianem przez pierwsze dwa dni Jamie Donaldson oraz m.in.: Thorbjørn OLESEN, John Catlin, Rafa Cabrera Bello, Thomas Bjorn, Alvaro Quiros, Joachim B. Hansen, Eddie Pepperell, Julien Brun, Guido MIGLIOZZI, Andy Sullivan i Nicolai HØJGAARD.

W sobotę Polak rozpocznie grę o godzinie 6.21 czasu polskiego. Towarzyszyć będą mu dwaj Południowoafrykańczycy: Justin Walters i Shaun Norris.

 

Transmisja w Golf Channel Polska od 10.00.

 

Kibicujemy. #GoMeronk!

 

Zapowiedź turnieju: golfchannel.pl/?news=meronk-w-rak-classic

www.europeantour.com/dpworld-tour/the-ras-al-khaimah-classic-2022/leaderboard?round=3

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni