Fot: PZG

Meronk przed startem w Omanie: Wykonałem plan minimum.

Już dzisiaj w Omanie Adrian Meronk rozpocznie udział w NBO Golf Classic Grand Final – ostatnim turnieju tegorocznego cyklu Challenge Tour. Najlepszy polski golfista, który drugim miejscem w Ras Al Khaimah Golf Challange wywalczył pełne prawo startu w zawodowej lidze Challenge Tour, tym razem powalczy o awans do European Tour.

W sobotę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Meronk uległ w dogrywce Szwedowi Jensowi Dantorpowi (birdie konta eagle), ale to deugie miejsce zapewniło skokowy awans w Road to Oman – rankingu ligi Challenge Tour. Wychowanek wrocławskiego klubu Toya GC&CC awansował z 79 na 33. miejsce. Prawo do karty Challenge Tour zyskuje najlepszych 70 graczy rankingu, więc Meronk zapewnił już sobie możliwość rywalizacji w przyszłorocznych rozgrywkach.

„Wykonałem plan minimum – mogę startować w każdym z turniejów tej ligi, w którym zechcę. Dobry występ w Emiratach dodał mi pewności siebie i teraz mogę atakować dalej, walcząc o wstęp do European Tour” – powiedział.

Automatyczną kwalifikację do European Tour otrzyma najlepsza rankingowa „piętnastka”. Aby Meronk mógł się w niej znaleźć musiałby zakończyć turniej w okolicach podium. Jeżeli tak się stanie to już w najbliższych tygodniach Polak rozpocznie rywalizację w najbardziej prestiżowym i najbardziej lukratywnym cyklu w Europie, który startuje już 23 listopada w Hong Kongu.

Multimedalista mistrzostw Polski nastawiony jest bojowo, a świetny występ w Emiratach zaostrzył oczekiwania.

„Nie mam co za dużo myśleć. Wiem, że jestem w formie, muszę po prostu grać swobodnie. Ale pole w Omanie jest dosyć trudne – dużo głębokich bunkrów, a przede wszystkim nadmorska lokalizacja, oznaczająca, że mocno tu wieje” – opowiadał po rundzie treningowej.

Jeśli Meronkowi nie uda się uplasować na podium lub tuż za nim, a zatem nie znajdzie się w czołowej piętnastce Road to Oman to… furtka do światowej czołówki i tak pozostaje otwarta. 23-letni wrocławianin uzyskał bowiem prawo startu w finałowym turnieju European Tour Q-School. Najlepszych 25 uczestników zawodów, które zostaną rozegrane między 11 a 16 listopada (6 rund!) na hiszpańskim polu Lumine Golf Club w Tarragonie, zyska przepustkę do European Tour.

Gdyby i to się nie udało to przed Meronkiem miesiąc odpoczynku, następnie treningi w którymś z ciepłych krajów i w marcu rozpoczęcie kolejnego sezonu – już w Challenge Tour.

NBO Golf Classic Grand Final – LINK

 

 

Źródło i zdjęcie: Polski Związek Golfa

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni