Adrian Meronk. Przesiep Open by mitukiewicz.pl. Fot: Kasia Nieciak

Meronk po Austrian Open

Adrian Meronk rozpoczyna w środę rywalizację w Betfred British Masters hosted by Lee Westwood. 12 lipca zakończył walkę w turnieju Austrian Open, który był pierwszym od marca turniejem European Tour. 

Zwyciężył Szkot – Marc Warren, dla którego była to już czwarta wygrana European Tour, zdobyta w dodatku po długiej przerwie, po triumfie w Made in Denmark, w 2014 roku. Marc grał w Austrii bez pomocy caddiego!

 

 

Dla Adriana, zlokalizowany niedaleko Wiednia – Diamond Country Club, nie okazał się tak łaskawy i po rundach 76 i 71 nie przeszedł on przez cut.

 

 

Oto co powiedział naszej redakcji po zakończeniu turnieju w Austrii.

 

***

 

Jak wyglądało Twoje przetarcie w powracającym po covidowej przerwie sezonie?

Grało mi się dosyć dziwnie. Nie było w tym wszystkim „flow”. Wystąpiłem po dłuższej przerwie i zrobiłem kilka głupich błędów. Nie byłem w swoim rytmie. Zagrałem parę złych tee shotów, puttowałem też bez szału, mając jakieś 31 puttów na rundę. Czegoś brakowało. Drugi dzień był już bardziej w normie i zagrałem więcej lepszych uderzeń.

 

 

Pietro Gobino wrócił. Twój caddy z Challenge Tour, ten sam z którym wygrywałeś w Portugalii, jest znowu z Tobą. Zostajecie razem na dłużej? Co z Dermotem Byrne, który ostatnio z Tobą współpracował, a kiedyś był caddym Shane’a Lowry?

Tak, Pietro wrócił. Biorę go do Anglii i dalej zobaczymy. Skończyłem współpracę z Dermotem, który wrócił do swojego poprzedniego gracza – Juliana Suri, który wraca do gry po kontuzji. Teraz postanowili znowu razem współpracować.

Ryder Cup został przesunięty. Co myślisz na ten temat?

Uważam, że to jest dobry pomysł. Ryder Cup bez kibiców to nie byłby Ryder Cup. Myślę, że te rozgrywki to głównie kibice i cała atmosfera z tym związana.

Bardzo ciekawi mnie jak wyglądał Austrian Open od kuchni, z punktu widzenia pandemii. Chodzi mi o całą otoczkę. Czy są testy, jaka panuje atmosfera, itp.

Ogólnie atmosfera jest bardzo drętwa. Żeby w ogóle można było wejść na pole, każdy musi przejść test. Robią nam wymaz z gardła i po czterech godzinach są wyniki. Jeśli ktoś ma wynik pozytywny to wraca do domu. Przed samym wejściem na pole sprawdzają każdemu temperaturę. Jeśli jest w normie to dostajemy opaskę, uprawniającą nas do wejścia. Musimy trzymać odstęp, musimy być w maskach w domu klubowym. Na range’u mamy wyznaczone swoje miejsca do treningu, na puttingu nie mogło być caddych, tylko sami zawodnicy. Wszyscy grają od pierwszego tee, żeby nie było tłoku na rozgrzewce. Jest dosyć dziwnie.

 

 

Ktoś nie przeszedł testów?

Chyba nie. Wydaje mi się, że wszyscy mogli grać. Nie słyszałem, żeby ktoś nie przeszedł testów i wracał do domu.

Jaka panuje atmosfera w związku z tym? Czy zawodnicy trzymają dystans?

Są wyznaczone specjalne osoby z European Tour, które pilnują tego, żeby zawodnicy przestrzegali reguł bezpieczeństwa i zachowywali odstęp.

Jak wygląda sytuacja z akomodacją  graczy? Czy będziecie teraz wszyscy mieszkać w jednym hotelu?

To zależy od kraju. W Austrii było to zrobione dosyć luźno i każdy mieszkał, gdzie chciał. W Anglii będzie inaczej. Każdy będzie musiał mieszkać w oficjalnym hotelu. Nie będzie można wychodzić gdzie się chce, będzie to trochę taki rodzaj kwarantanny. Gra toczyć będzie się na polach z dużymi hotelami i tam będziemy mieszkać.

W Wielkiej Brytanii planujesz maraton turniejowy. Czy zagrasz we wszystkich sześciu turniejach w Anglii i Walii?

Myślę, że zagram tam cztery turnieje. Teraz doszły dwa nowe wrześniowe turnieje do kalendarza European Tour, w Hiszpanii i Portugalii i myślę, że będę tam chciał pojechać. Najpierw wystąpię chyba w czterech z rzędu turniejach w Anglii, zaczynając od turnieju Lee Westwooda.

I później Hiszpania?

Tak. Właśnie tydzień temu dodali Valderramę i Portugal Masters. W Valderramie oczywiście zawsze chciałem zagrać. W Portugalii bardzo lubię występować.

Jeszcze moment temu na prowadzeniu Austrian Open był słynny Hiszpan, 56 – letni Miguel Ángel Jiménez. Co Ty na to?

Powiem Ci, że byłem pod dużym wrażeniem. Obserwowałem go na puttingu, jak ćwiczył z nieodłącznym cygarem w ustach. On jest niesamowity.

O tak. Nie ma takiego drugiego. Pewnie zobaczymy go również w Betfred British Masters, gdzie zagrasz już za dziesięć dni. Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w Anglii.

Również dziękuję. W kontakcie.

 

 

Rozmawiali: Adrian Meronk i Kasia Nieciak

Napisała: Kasia Nieciak

LIVESCORING BRITISH MASTERS TUTAJ

Więcej o turnieju do przeczytania w artykule Anny Kalinowskiej TUTAJ

 

***

 

Skróty z Austrian Open w Golf Chanel Polska w tym tygodniu, m.in.:  

środa, 22 lipca 2020, 13.00 i 17.30 / czwartek, 12.00 i 15.00 / sobota, 11.00 / niedziela, 8.30

 

***

W tym tygodniu pokazywać będziemy zarówno turniej PGA Tour, z TPC Twin Cities w Blaine, w Minnesocie

oraz European Tour, z Close House Golf Club, w Newcastle.

https://golfchannel.pl/?news=3m-open-i-british-masters

 

3M Open i Betfred British Masters hosted by Lee Westwood w Golf Channel Polska:

 

czwartek 23 lipca 2010

18.30 – 20.30 – Betfred British Masters, runda druga, RELIVE

20.30-00.30 – 3M Open, LIVE

 

piątek

18.30 – 20.30 – Betfred British Masters, runda druga, RELIVE

20.30-00.30 – 3M Open, LIVE

 

sobota

14.30 – 19.00 – Betfred British Masters, finał, LIVE

21.00-01.00 – 3M Open, LIVE

 

niedziela

20.00-00.00 – 3M Open, LIVE

 

 

 

Zapraszamy!

 

***

 

Rozgrzewka przed 3M Open – The 3M Open Compass Challenge: Tommy Fleetwood & Matthew Wolff oraz Paul Casey & Will Gordon grają pokazowe dziewięć dołków na cele charytatywne! 🚀

 

The 3M Compass Challenge live from TPC Twin Cities

The 3M Open Compass Challenge.Tommy Fleetwood, Matthew Wolff, Paul Casey & Will Gordon take part in a nine-hole scramble for charity.

Opublikowany przez PGA TOUR Środa, 22 lipca 2020

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni