Adrian Meronk. Tenerife Open. Fot: Stuart Beck

Meronk trzeci w Tenerife Open!

Adrian Meronk po świetnym występie w Gran Canarian Lopesan Open przeniósł się na nieodległą Teneryfę.

Tutaj jest aktualizowana relacja z Tenerife Open. 

 

FINAŁ

 

 

Posumowanie turnieju:  golfchannel.pl/?news=meronk-fantastyczny-na-teneryfie

 

 

RUNDA TRZECIA 

Adrian Meronk naciąga!

Ależ on grał w sobotę – prawie hole-in-one, druga z rzędu runda 65, siedem birdie, samotna czwarta pozycja po 54 dołkach, DWA uderzenia straty do duetu liderów!

Zapraszamy na jak zwykle ognisty opis sobotniej rundy, pióra Wiktora – przyjaciela i caddiego Adriana podczas  turnieju Qatar Masters 2019.

Brak opisu.

 

No i zaczynamy trzeci dzień Tenerife Open. Adrian po drugim dniu pokazał, że jest w formie i możemy się spodziewać dzisiaj dobrej gry. Pierwsze pięć dołków bez historii par,par,par,par i par. 🙂 

Dwóch dołków: 10 i 18 nie będę opisywał bo jak na dłoni widać je było w transmisji Golf Channel Polska, gdzie na dziesiątce piłka przeleciała tuż obok dołka i stanęła 27,5 cm za nim. Hole in One wisiał w powietrzu. Na Twitterze jest nagranie tej niesamowitej sytuacji i komentarz Adriana.

Osiemnastka też była ciekawa. Po zagraniu driverem Adrian ląduje na … żużlu, a on jest Wrocławianinem i  kibicuje Sparcie Wrocław. Wcale się więc tym żużlem nie zraził, gra tuż obok greenu i mamy birdie!

Teraz nieco się cofniemy. Po serii parów słońce zagrzewa go do walki. Dołek szósty, par 4, 375 jardów. Wczoraj grał driverem, dzisiaj bierze 3 wood i ląduje bezpiecznie na fairwayu, 96 jardó od flagi. Piękny approche i piłka ląduje dwie stopy od dołka. Rutynowe birdie.

Siódemka, par 3, piłka ląduje 14 stóp od flagi. Teraz putter musi się rozgrzać! Bum. Kolejny birdie. Ptaszki ćwierkają w powietrzu.

Na dziesiątce to samo i jedenastka też wygląda dobrze – piłka ląduje pod flagą, stopę od dołka! Oczywiście birdie!

Na trzynastce kolejny skowronek wisi w powietrzu. Par 5 to przecież sztandarowe dołki Adriana. Po trzecim strzale ląduje dwie stopy od flagi. Birdie. Już piąty dzisiaj, ale chyba nie ostatni! 

Lider lekko zwolnił, a peleton goni. Adrian też siedzi mu na kole. Wszystko wygląda świetnie, ale na ekranach telewizorów pokazują się ciemne chmury na wulkanem. Wchodzimy na szesnastkę, krótki par 3. Niestety piłka Adriana ląduje do bunkra po lewej. Adrian wychodzi z bunkra za krótko i zostaje putt z 23 stóp. Piłka przelatuje za daleko i mamy 6 stóp na pierwszy w tym dniu bogey. Solidny putt – bogey uratowany. Chmury nad wulkanem się rozchodzą.

Adrian zakończył dzień jeszcze dwoma birdie na 17 i 18, tracąc do lidera dwa uderzenia. To był kolejny dobry dzień w jego wykonaniu. Kanary mu chyba służą i może zaczniemy nazywać Jego birdie Kanarkami.

Kibicujemy w niedzielę! Vamos Adrian!

Transmisja niedzielnego finału od 14.00! Obecność obowiązkowa. Adrian zagra w przedostatnim flighcie, razem z Sebastianem i Yikeunem.

#VamosMeronk!

 

RUNDA DRUGA

Drugiego dnia zmagań Adrian grał bezbłędnie i bardzo rytmicznie. Jego karta wyników była wyłącznie biało – czerwona. Trafił sześć birdie, po trzy na obu dziewiątkach i z wynikiem -9 awansował o 22 pozycje, z lekkością wskakując do najlepszej dwudziestki klasyfikacji.

Awansował z pozycji T38 na miejsce szesnaste, które razem z nim okupują jeszcze: zwycięzca z Gran Canarii – Garrick Higgo, dwukrotny triumfator na European Tour – Alejandro Canizares i jego krajan Alfredo Garcia-Heredia.

Adrian miał genialne piątkowe statystyki. Podobnie jak w piątek i niedzielę na Gran Canarii znowu wykręcił 100% skuteczność w bronieniu się wokół greenów – scramblingu. W GIR – greenach trafionych w regularnej liczbie uderzeń miał 83,3 % – co dało mu pozycję drugą. I to co tygryski lubią najbardziej – z 328, 5 jardami długości uderzenia z tee uplasował się na trzeciej pozycji, przy średniej stawki wynoszącej 296,6. Meronk Bombardier!

Po rundach 64 i 62 na prowadzenie wysunął się Niemiec Nicolai Von Dellingshausen (-16).

Na drugim miejscu, z trzema uderzeniami straty znajduje się reprezentant gospodarzy – Pep Angles, a miejscem trzecim, z kolejnym uderzeniem więcej dzielą się Hiszpan, Szkot, Fin i Australijczyk.

Ustanowiony w czwartek przez Thorbjørna Olesena rekord pola 62, w piątek został wyrównany przez lidera turnieju oraz Anglika Oliviera Wilsona i pobity przez Szkota Scotta Jamiesona, który zagrał fantastyczną rundę 61, zawierającą dziesięć birdie i osiem parów!

Druga runda Adriana rozpoczyna się o 13.10 czasu polskiego. Zagra w niej z Alejandro Canizaresem i Alfredo Garcia-Heredią. Transmisja rozpoczyna się o 15.00.

Kibicujemy! #GoMeronk!

 

RUNDA PIERWSZA 

Adrian nie rozpoczął dobrze pierwszej rundy na Teneryfie, którą zaczynał w czwartek od dziesiątki. Bogey na pierwszym dołku zupełnie go jednak nie speszył i na następnych pięciu dołkach trafi trzy birdie.

Na siedemnastce pojawił się double bogey i przy bardzo niskich wynikach uzyskiwanych tego dnia, jego par po dziewięciu dołkach plasował go gdzieś daleko w stawce. Druga dziewiątka to szybkie trzy birdie na dołkach 3,6 i 7, które na koniec dnia przesunęły go na pozycję T38, dzieloną z dwunastoma zawodnikami, wśród których znaleźli się między innymi: Ajejandro Canizares, Eddie Pepperell, Matthiast Scwab, Francesco Laporta, Mikko Korhone czy Matthew Jordan.

Na prowadzenie z zatrważającym wynikiem 62 wysforował się członek europejskiej drużyny Ryder Cup na Le Golf National – Duńczyk Thorbjørn Olesen. Uderzenie dalej jest czterech graczy: John Catlin, Garrick Higgo, Alexander Bjork i Dean Burmester.

Adrian rozpoczyna drugą rundę o 11.07.  Kibicujemy! #GoMeronk! 

 

Relacja z Gran Canarii: golfchannel.pl/?news=gran-canaria

 

Gracze European Tour nie mieli za dużo czasu na odpoczynek. Już w czwartek rozpoczyna się kolejna odsłona tzw. Canary Swing – Tenerife Open, którego gospodarzem będzie Golf Costa Adeje.

Po tym turnieju zawodnicy zostaną na hiszpańskiej wyspie jeszcze na kolejny tydzień, gdzie na tym samym polu, od kolejnego czwartku wystartuje Canary Islands Championship, który zastąpi przełożony na nieznany termin – Open de France, który tradycyjnie odbywać miał się na słynnym Le Golf National.

Adrian rozpocznie grę w czwartek, o godzinie 16.07 polskiego czasu. W piątek o 11.07.

Tenerife Open i Valspar Championship w Golf Channel Polska 

Czwartek:

 Tenerife Open – runda 1 (LIVE) 18:00 – 20:00

 Valspar Championship – runda 1 (LIVE) 20:00 – 23:00

Piątek, 30 kwietnia:

 Tenerife Open – runda 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

Valspar Championship – runda 2 (LIVE) 21:00 – 00:00

Sobota:

Tenerife Open – runda 3 (LIVE) 15:00 – 19:00

Valspar Championship – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

Niedziela:

Tenerife Open – finał (LIVE) 14:00 – 18:30

Valspar Championship – finał (LIVE) 21:30 – 00:00

Komentuje: Jacek Person

 

Fotografował i filmował na Teneryfie: Stuart Beck

Zdjęcie z Kataru, film z safari, relacja z Teneryfy: Grande Vittorio

Napisała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni