Adrian Meronk. Fot. Marek Darnikowski

Meronk zakończył walkę w Kenii. Zwyciężył Daniel van Tonder

Po zakończonym w niedzielę turnieju Magical Kenya Open Adrian Meronk nie miał nawet chwili na odpoczynek. We wtorek rozpoczął walkę w Kenya Savannah Classic, który również odbywał się w Karen Country Club w Nairobi.

 

Tutaj jest zapowiedź turnieju i relacja dzień po dniu z gry Adriana.  

 

RUNDA DRUGA 68

W przeciwieństwie do pierwszej rundy, która rozpoczęła się od trafienia dwa razy eagle na pierwszych trzech dołkach, w środę sprawy nie rozpoczęły się optymistycznie.

Dwa bogey’e na dwójce i trójce sprawiły, że Adrian znalazł się jeszcze niżej pod linią cuta. Chwilę później rozgorzała jednak niesamowita batalia. Na dziewięciu dołkach, od 6 do 14, pojawiły się trzy birdie i dwa eagle i nagle wszystko zaczęło wyglądać bardziej  optymistycznie. Adrian zszedł do wyniku -5 w turnieju, a cut ustalony był wówczas na -3. Niestety runda zakończyła się dwoma bogey’ami na dołkach 15 i 18. W tamtym momencie rezultat -3 był jeszcze nad kreską. Niedługo potem cut przesunął się na poziom -4, co sprawiło, że udział Polaka w Savannah Kenya Classic zakończył się przedwcześnie.

Adrian depeszował w czwartek rano: „Dużo dużo błędów, bardzo frustrujące dwie rundy, wracam do domu w piątek, na 2 tygodnie.”

Może być zdjęciem przedstawiającym golf i trawa

***

Na delikatne rozładowanie atmosfery i pocieszenie dla wszystkich: Dustin gotuje.

 

Na prowadzenie po rundach 65 i 64 wysunął się Południowoafrykańczyk Daniel Van Tonder (-13). Tuż za nim jest jego rodak i poprzedni zwycięzca w Karen Country Club – Justin Harding, który dzieli drugą pozycję z Davidem Drysdalem, 46-letnim szkockim weteranem, dwukrotnym triumfatorem na Challenge Tour, wciąż nieustępliwie goniącym za pierwszą wygraną European Tour.

Adrian po bardzo długim czasie zaglądnie wreszcie do domu. W kwietniu powróci do gry w kolejnych turniejach European Tour, w Austrii lub może dopiero na Wyspach Kanaryjskich. Dalszy plan działań dopiero powstanie.

 

CZWARTKOWA I PIĄTKOWA TRANSMISJA Savannah Kenya Classic, OD 11.30 

 

Po piątkowej rundzie 64 i niesamowitej, czterodołkowej dogrywce z Jazzem Janewattananondem, zwyciężył Południowoafrykańczyk Daniel van Tonder, zdobywając swoje pierwsze trofeum European Tour. #GRATULACJE

 

#Kibicujemy #GoMeronk!

 

RUNDA PIERWSZA 71

Adrian fenomenalnie rozpoczął wtorek w Karen Country Club. Trafił dwa eagle z rzędu i po trzech pierwszych dołkach na jego karcie wyników widniał rezultat -4. Potem się zaczęło. 

Na pozostałych piętnastu dołkach zagrał dwa birdie, pięć parów i … siedem bogey’ów, spadając z pozycji T13 na T88.

Na prowadzeniu po pierwszej rundzie jest zwycięzca Magical Kenya Open – Justing Harding, który dzieli się pierwszą pozycją z trzema kolegami.

Druga runda Adriana rozpoczyna się o godzinie 6.00 czasu polskiego. Do przejścia przez cut potrzebna jest dobra gra i rezultat w okolicy 67.

 

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1373995030084472835?s=20

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

W drugim turnieju w Karen Country Club zagrają m.in.:  Justin Harding, Jamie Donaldson, Guido Migliozzi, Aaron Rai, Johanes Veerman, Sam Horsfield, Pep Angles, Marcus Armitage, Maverick Antcliff, Lucas Bjerregaard, Jorge Campillo, Alejandro Canizares, Aaron Cockerill, David Drysdale, Victor Dubuisson, Oliver Fisher, Callum Hill, Nicolai Hojgaard, Jazz Janewattananond, Kurt, Kitayama, Soren Kjeldsen, Francesco Laporta, czy Romain Langasque.

Na liście startowej widnieje mocna stawka graczy, którzy brylowali w weekend.

Kenya Savannah Classic ma być jednorazowym wydarzeniem, które wraz z poprzednim turniejem cyklu tworzy „kenijski swing”, dając zawodowcom szansę na kolejne punkty rankingowe. Turniej odbędzie się na znanym już graczom obiekcie Karen Country Club. To jeden z najstarszych kenijskich klubów, zbudowany na dawnej plantacji kawy.

Najlepszy polski golfista finiszował w niedzielę na tym polu na 47. miejscu, które podzielił z czterema konkurentami. Magical Kenya Open zwieńczył wynikiem -7 (65, 73, 67, 72), a szczególnie wart odnotowania był rewelacyjny początek gry. Polak był na prowadzeniu przez znaczną część dnia. Po pierwszej rundzie zajmował dzielone drugie miejsce, ze świetnym wynikiem -6. Drugi dzień słabszy, za to weekend znów obfitował w wielkie emocje. Ostatecznie triumfował 35-letni Południowoafrykańczyk Justin Harding, sumą -21. Dwa uderzenia więcej zaliczył Amerykanin Kurt Kitayama (-19), a kolejne dwa uderzenia Szkot Connor Syme, który tym samym zajął trzecie miejsce.

Adrian rozpocznie rywalizację we wtorek o godzinie 11.00 czasu polskiego, grając razem z notowanymi nieco wyżej w Race to Dubai: Niemcem Maximilianem Kiefferem oraz Cormackiem Sharvinem, reprezentującym Północną Irlandię.

 

#GoMeronk! 

Zapowiedź turnieju: Anna Kalinowska/PZG

Fot. Marek Darnikowski

Zdjęcie i film z Kenii: Stuart Beck

Aktualizowała: Kasia Nieciak

***

Livescoring Kenya Savannah Classic TUTAJ.

Opis występu Adriana w Magical Kenya Open TUTAJ

Więcej o zwycięzcy Magical Kenya Open TUTAJ

 

Kenya Savannah Classic supported by Absa i WGC – Dell Technologies Match Play w Golf Channel Polska: 

Wtorek:

Kenya Savannah Classic          R1       21.00 – 23.00 –  RELIVE

 

Środa:

Kenya Savannah Classic          R2      17:00 – 19:00 – RELIVE (UWAGA wcześniejsza relacja) 

WGC-Dell Technologies Match Play        R1       19:00–23:00 – LIVE (UWAGA wcześniejsza transmisja) 

* Dwugodzinne przesunięcia czasowe w ramówce w środę wynikają z prognoz atmosferycznych w Teksasie

 

Czwartek:

Kenya Savannah Classic          R3       11:30–15:30 – LIVE

WGC-Dell Technologies Match Play        R2       21:00–01:00 – LIVE

 

Piątek:

Kenya Savannah Classic          R4       11:30–15:30 – LIVE

WGC-Dell Technologies Match Play        R3       21:00–01:00 – LIVE

 

Sobota:

WGC-Dell Technologies Match Play           R4       19:00–23:00 – LIVE

 

Niedziela:

WGC-Dell Technologies Match Play           R5       21:00–01:00 – LIVE

Komentuje: Jacek Person

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni