Adrian Meronk. Fot: #TeamMeronk

Meronk na podium w Casablance!

Adrian Meronk zajął dzielone trzecie miejsce w swoim zaledwie drugim starcie na marokańskiej ziemi! Kiedy w sobotę przerywano grę z powodu zapadających ciemności, zdołał on jeszcze trafić ostatniego putta na osiemnastym greenie, wykręcić genialną rundę 64 i z wynikiem (-11) wskoczyć na dzielone pierwsze miejsce: „Graliśmy na dużej prędkości. Jeden kolega biegł sprintem na osiemnaste tee, żeby tylko zacząć dołek przed syreną, która w końcu odezwała się, kiedy byliśmy na osiemnsastym greenie.” 

W niedzielę rundę finałową kończyło jeszcze wielu graczy i w idealnej pogodzie, zgodnie z przewidywaniami Adriano niestety nie utrzymał tego świetnego miejsca. Spadł jednak tylko nieznacznie w klasyfikacji, ostatecznie kończąc turniej na najniższym stopniu podium, gdzie towarzyszy mu czeski kolega – Jan Cafourek.

Mateusz Gradecki, po zwycięstwie w Open Prestigia – poprzednim, również rozgrywanym w Casablance turnieju, tym razem nie przeszedł przez cut, po rozegraniu rund 70 i 76.

 

 

Zwyciężył Fin – Sami Valimaki, który w sobotę wieczorem, wspólnie z Adrianem był współliderem. Na kończonych w niedzielny poranek dziewięciu dołkach, dorzucił on trzy kolejne birdie i ostatecznie zwyciężył z wynikiem (-14) i dwoma uderzeniami przewagi nad Niemcem Davidem Heinzingerem, który również wyprzedził Adriana.

 

https://twitter.com/ProGolfTour/status/1094561504718925830

Warunki atmosferyczne w trakcie trwania drugiego marokańskiego turnieju nie były zbyt sprzyjające. Mgła odgrywała kluczową rolę już od pierwszego dnia zawodów. Starty były przesuwane, a gra często przerywana, powodując ostatecznie wydłużenie turnieju do czterech dni.

***

Teraz nasz ulubiony duet, w składzie: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki wyrusza w podróż do Kataru. Tam dołącza do nich jeszcze kolejny, wrocławski, piekielnie zdolny grajek, wciąż korzystający z uroków bycia amatorem – Jaś Szmidt! Cała trójka dobrych kolegów powalczy wspólnie w turnieju kwalifikacyjnym, o trzy dostępne przepustki do gry w należącym do European Tour – Comercial Bank Quatar Masters, który rozpocznie się 7 marca, w Doha Golf Club.

 

***

Trzymamy kciuki!

#GoMeronk! #GoGradi! #GoKoszałek!

 

***

W bonusie relacje, które ukazywały się na bieżąco na Facebooku i Instagramie Golf Channel Polska:

 

Piątek:

W Casablance, w turnieju Pro Golf Tour – Open Casa Green Golf rządzi mgła. Czwartkową rundę ukończyła tylko część zawodników, a wśród nich znalazł się nasz eksportowy duet: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki – świeżutki zwycięzca poprzedniego turnieju – Open Prestigia. Adrian zagrał wyważoną rundę (-3), zawierającą cztery birdie i jednego bogeya i na koniec dnia zajmował dzieloną dziewiątą pozycję, ze stratą dwóch uderzeń do trzech liderów. Gradi z kolei, jak sam to określił miał: „kolorowy dzień”, który rozpoczął z rozmachem … od doubla! Uzupełnił to jednak brawurowo pięcioma birdie i jednym eaglem! Ostatecznie wykręcił rezultat (-2) i aktualnie plasuje się na pozycji T18. Panowie rozpoczynają drugą rundę dopiero w sobotę, o godzinie 16 i zdążą rozegrać zaledwie jej fragment.

Sobota:

Dzieje się w Casblance! Adrian Meronk wystrzelił niczym rakieta SpaceX, trafiając w rundzie finałowej Open Casa Green Golf niepoważne osiem birdie , bez nawet śladu bogeya! Zarejestrował rezultat dnia 64 i z wynikiem (-11) nagle i bez ostrzeżenia awansował na dzieloną pierwszą pozycję! Wcześniej dogrywał siedem dołków rundy drugiej, gdzie ustrzelił dwa dodatkowe, czyściutkie birdie: „Grałem dzisiaj bardzo agresywnie, wszystko leciało na flagę i trafiałem mnóstwo puttów. Musieliśmy bardzo się spieszyć, bo wiedzieliśmy, że możemy nie dokończyć trzeciej rundy. Syrena końcowa zastała nas na osiemnastym greenie.” Nie wszyscy jednak dokończyli turniej. W niedzielę rozstrzygnięcia i pogoń za wynikiem aktualnych liderów. Mateusz Gradecki, po zwycięstwie w poprzednim turnieju, tym razem nie przeszedł przez cut, po słabszej drugiej rundzie. Teraz Adriano i Gradi włączyli program poznawczo – relaksujący: Casablanca by Night, a następnie teleportują się do Kataru. Jednak o tym w kolejnej depeszy.

 

GRATULACJE! 

 

#GoBoys!

 

WYNIKI OPEN CASA GREEN GOLF

 

Napisała i poskładała w dość spójną całość: Kasia Nieciak

Zdjęcia: #MeronkTeam #GradiTeam i KasiaNieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni