Adrian Meronk, Mauritius Open. Fot: Team Meronk.

Meronk grał na Mauritiusie.

Adrian Meronk permanentnie gra ostatnio w otoczeniu wspaniałych widoków! Aktualnie jest to Heritage Golf Club na Mauritiusie!

 

https://twitter.com/AfrAsiaMRUOpen/status/1202419926247575552?s=20

 

RUNDA PIERWSZA

 

Adrian rozpoczął w czwartek walkę w drugim turnieju nowego sezonu European Tour. Na spektakularnym polu Heritage Golf Club najpierw przytrafiły się dwa bogeye, na pierwszych trzech dołkach. Na siódemce Adrian trafił wspaniałego eagla, a na dziewiątce był pierwszy birdie dnia. Drugie dziewięć dołków to bogey na dziesiątce i same pary do końca rundy. Wszystko zakończyło się idealnym parem, który plasował Polaka na dzielonym miejscu 78, ze stratą sześciu uderzeń do aż pięciu liderów.

 

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1202204242318123008?s=20

 

Pytany jak się grało, czy na Mauritiusie podobnie jak w RPA też panują upały, czy spotkał się z Malcolmem Kokocińskim, odparł: „Grałem dzisiaj całkiem dobrze, ale to był jeden z tych dni, kiedy nie mogłem zrobić z tego wyniku. Było całkiem gorąco i dosyć mocno wiało. Pogadaliśmy chwilę z Malcolmem. Kiedyś graliśmy razem dużo w Binowie. Bardzo spoko gość.”

 

 

***

Duński debiutant Rasmus Højgaard, francuscy muszkieterowie – Benjamin Hebert i Romain Langasque, zwycięzca Scottish Open należącego do lukratywnej Rolex Series – Brandon Stone i Szkot Grant Forrest – to liderzy po pierwszej rundzie turnieju. Wszyscy popisali się rewelacyjnym wynikiem 66!

 

 

Malcolm Kokociński jest znanym polskim kibicom golfa Szwedem polskiego pochodzenia, kiedyś piekielnie zdolnym juniorem grającym w Polsce. Swój największy turniejowy sukces świętował w Asian Tour,  w maju 2018 roku podczas AB Bank Bangladesh Open. Wygrywał wtedy z wynikiem (-14) z trzema uderzeniami przewagi nad dwójką oponentów. Aktualnie nie wiedzie mu się najlepiej, w ostatnich pięciu startach raz przechodząc przez cut, w majowym Volvo China Open. Na Mauritiusie, po rundzie 79 plasuje się daleko w klasyfikacji.

 

 

W turnieju startuje również kilku doskonale znanych zawodników, m.in.: zwycięzca pamiętnego The Open w Carnoustie – Paul Lawrie (-1), dwukrotny reprezentant Ryder Cup – David Howell (PAR), gwiazda Ryder Cup z Medinah – Nicolas Colsaerts (69), Alejandro CAÑIZARES (+1), Edoardo Molinari (+1),  czterokrotny zwycięzca na European Tour – Thomas Pieters (74), Jeev Milkha Singh (75), czy bohater WGC-Mexico Championship – Shubhankar Sharma (82), okupujący ostatnią pozycję na tablicy wyników.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1202293490224435200?s=20

 

Druga runda Adriana rozpoczyna się o 13.10 czasu lokalnego, 10.10 czasu polskiego. Malcolm startuje o 6.20 (3.20)

 

RUNDA DRUGA

 

 

Adrian Meronk zakończył już walkę w Mauritius Open. Tym samym rozpoczyna swoje długo wyczekiwane i bardzo zasłużone wakacje! W styczniu wraca do akcji, więc znowu rozpocznie się kibicowanie! Dziękujemy za emocje!

Przez cut nie przeszedł również Malcolm Kokociński. Na prowadzenie, po wystrzałowej rundzie 64 wysunął się drugi zawodnik zakończonego sezonu Challenge Tour – Szkot Calum Hill.

 

Livescoring: TUTAJ.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1202594725129314307?s=20

 

#Kibicujemy! #GoMeronk! #GoKoko!

 

Komentował: Adrian Meronk

Zdjęcia: Aleksandra Tais

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni