Adrian Meronk i gracze z awansem do European Tour! Majorka 2019. Fot: Mateusz Bochnacki

Meronk na Majorce!

No i zaczęło się! Adrian Meronk podczas pierwszego dnia finałowego turnieju Challenge Tour, co prawda zagrał powyżej par, ale tracąc tylko cztery uderzenia do lidera, plasuje się na miejscu jedenastym. W dodatku ten wynik poprawił jego „chwilową” pozycję w rankingu Road  to Mallorca i wywindował go o dwa oczka, na pozycję czwartą!

 

Porada redakcji: w celu szybszego dotarcia do aktualnej części tekstu, znajdującego się na dole strony, z powodzeniem można używać klawisza „PAGE DOWN”. Można też cierpliwie „scrollować”  lub po prostu przeczytać wszystko jeszcze raz! ⬇️

 

 

Rezultaty pierwszego dnia, rozgrywanego w Club de Golf Alcanada turnieju, to nie były typowe, szalone  popisy w stylu rund w okolicach 63. Na Majorce prowadzi wicelider rankingu Challenge Tour – Włoch Francesco Laporta, ze spokojnym rezultatem 68, czyli „zaledwie” (-3). Póki co dawałoby mu to rankingowe zwycięstwo w całym sezonie.  Tuż za nim są Hiszpan Sebastian GARCIA RODRIGUEZ i Walijczyk Rhys Enoch (-2) . Poniżej par, z wynikiem (-1)  jest jeszcze tylko czterech graczy, dzielących się pozycją czwartą.

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1192517070929481729?s=20

 

Adrian, z wynikiem +1, plasuje się na miejscu T11 i tak opisuje czwartkowe wydarzenia, wyjaśniając skąd takie rezultaty: „Tak, ciężko było. Trochę wiało i były trudno ustawione flagi. Bardzo przyjemnie grało się za to w towarzystwie kibiców z Polski. Dzisiaj było parę osób, ale wiem, że ma być sporo więcej. Więc gramy dalej!”

 

 

Mama Joanna dodaje swoje: „Trochę było dzisiaj Polaków i będzie jeszcze więcej. Adu gra solidnie. Trudne pole i jeszcze trudniejsze warunki. Padało cały wieczór. W nocy jest burza za burzą. W piątek ma wiać do 50 km /h! Zatrzymajcie wiatr! A tak wszystko dobrze, idziemy w dobrym kierunku.” Na potwierdzenie tych słów dosyła zdjęcie chmur i swojego syna tuż przed rozpoczęciem drugiej rundy.

 

 

W środę Adrian zagrał rozgrzewkowe dziewięć dołków w turnieju Pro-Am, występując w jednej drużynie m.in. z Piotrem Mondalskim! Najlepszemu polskiemu golfiście towarzyszy na Majorce silna ekipa w składzie: mama i dyrektor generalna całego zamieszania – Joanna Meronk, włoski caddy – Pietro Gobino i obchodzący właśnie w środę urodziny, latający walijski trener – Matthew Tipper.

 

 

Matthew tak relacjonował na gorąco ostatnie przygotowania przed turniejem: „ Trening przebiegał według planu. Dbaliśmy zwłaszcza o to, czy podstawowe elementy gry są na swoim miejscu i czy działają na najwyższym poziomie. Pod koniec treningu celowo tworzyliśmy warunki  utrudniające skupienie, żeby najlepiej przygotować się do zmagań turniejowych.

Adrian grał bardzo solidnego golfa w trakcie turnieju ProAm, Świetnie grało mu się z długoletnim prezesem Polskiego Związku GolfaPiotrem Mondalskim.

Wiem jak dużo znaczy dla Adriana wsparcie polskich kibiców na Majorce, którzy przyjechali za nim aż tutaj. Wśród nich jest też Max Sałuda, wraz ze swoją ekipą. Ten turniej to wielkie święto dla Adriana, jego rodziny, Toya Golf & Country Club i całej golfowej Polski. Warto też pamiętać, że to nie koniec  przygody, ale zaledwie jej początek! Zamierzamy iść naszą własną drogą. ”

 

 

A wieczorem była kolacja z przyjaciółmi, na której Adriano zamówił swój ulubiony makaron w tonacji zielonej.

 

 

***

RUNDA DRUGA. 

 

Podczas drugiej rundy sporo się działo. Adrian zagrał 71 uderzeń, awansując na dzieloną z sześcioma graczami pozycję T9, ze stratą sześciu uderzeń do lidera. Pytany o dwa bogeye na początku rundy i inne przygody po drodze, odpowiedział: „Tak, miałem niemrawy start, ale potem grałem dobrego golfa, oprócz jednego strzału! Ogólnie nie narzekam, jestem na dobrej pozycji 💪”

 

 

Jednym z kibiców towarzyszących Adrianowi był wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i pasjonat golfa – Tomek Iwan, który tak opisywał swoje wrażenia: „ Super emocje iść razem z Adrianem w rundzie! Mega wrażenia aż do ostatniego dołka! Przepiękne pole, należące do rodziny Porsche. Gra świetna, wynik trochę gorszy. Brakowało kilka razy, by pole było bardziej życzliwe i pewnie byłoby 2-3 birdie więcej! Jutro oczywiście jestem dalej z Adrianem, który odpala 🇵🇱 rakietę! Tak obiecywał.”

 

 

Tomek stworzył taką małą stację telewizyjną, transmitując większość rundy na swoim profilu na Facebooku! Warto tam zaglądać i śledzić pojawiające się materiały na jego #MeronkTV!

 

Opublikowany przez Tomek Iwan Piątek, 8 listopada 2019

 

Kibicem na polu był również Mateusz Bochnacki – dobry kumpel Adriana i młodszy brat Tomka Bochnackiego, który ponad rok temu był caddym Adriana w Irlandii. Mateusz wyczerpująco podsumowuje rundę: „Pierwsze dwa dołki były nerwowe. Bogey na pierwszym był najniższym wymiarem kary. Mogło skończyć się gorzej, gdyby nie bardzo dobre czwarte uderzenie po dropie z karą, z „kapusty” na wprost greenu, skąd Adrian mógł już puttować. Później zaczął grać spokojniej i między siedmioma parami dorzucił trzy birdie i był „na minusie”.

 

 

Ogólnie kilka uderzeń uciekło na lewo, przez co na dołku 13, par 4, musiał grać trzecim uderzeniem z tee. Po czwartym strzale wpadł do bunkra obok greenu, skąd wyszedł około 1,5 metra od flagi i trafił putta na doubla i znowu wskoczył na plus. To go jednak nie załamało i zanotował trzy solidne pary i czekał na birdie. Birdie przyszedł w najmniej oczekiwanym momencie – na dołku par 3, gdzie po uderzeniu z tee wylądował w lewym bunkrze. Stamtąd trafił do dołka! Kibice z Polski oszaleli z radości!

 

Tak Adrian Meronk przywitał polskich kibiców na @roadtomallorca … zwyczajnie… w hiszpańskim stylu! Any questions!?#MeronkOnTour#Gomeronk#PolishonTour#PoleonTourPGA PolskaChallenge TourOn the way to European Tour

Opublikowany przez Max Sałuda Golf Pro Piątek, 8 listopada 2019

 

Na osiemnastce Adrian zagrał łatwego para i z uśmiechem na ustach przybił „piątki” z kibicami i poszedł podpisać karty wyników.

Przez całą rundę zauważalne było to, że Adrian przebijał Farra i Schneidera spokojnie o 30-50 metrów z tee! Jeśli uderzał woodem, to był podobnie daleko jak rywale po soczystych drive’ach ! Ogólnie pole jest trudne, długie, z trudnymi greenami. ”

 

***

 

Na prowadzeniu wciąż utrzymuje się Francesco Laporta (-5). Zaraz za nim jest Sebastian Garcia Rodriguez (-4), za którym czai się  Robin Sciot-Siegrist (-3).

 

 

***

 

Adrian z wynikiem (+1), rozpoczyna sobotnią rundę punktualnie o 10.31.  Zagra z Duńczykiem Benjaminem Poke oraz Holendrem Wilem Besselingiem.

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1192856811252011013?s=20

 

***

RUNDA TRZECIA

 

To najlepsza dotychczasowa runda Adriana w tym turnieju. Świetne 69 uderzeń i mało kolorowa karta, zawierająca oprócz 14 parów i jednego bogeya, również przepięknej urody trzy birdie! Przed finałem Adrian plasuje się na miejscu T7 z pięcioma uderzeniami straty do dwóch liderów: Sebastiana Heisele i prowadzącego od samego początku – Francesco Laporty.

 

 

Adrian pytany o to jak podoba mu się atmosfera na Majorce i doping kibiców z Polski, odpowiedział: „Rzeczywiście atmosfera jest bardzo fajna. Dobrze mieć takie wsparcie! Jutro walczymy dalej!”

 

 

Wśród kibiców jest też zwycięzca rankingu turniejowego PGA Polska – Max Sałuda, który właśnie na Majorkę postanowił zabrać swoich uczniów, łącząc wątki treningowe z aspektami dopingowania pierwszego Polaka w historii z kartą European Tour! Oto jak opisuje on swoje wrażenia: „Obserwując Adriana nasuwa się jeden bardzo istotny wniosek – pełen profesjonalizm. Adrian jest już dojrzałym zawodowcem w każdym wymiarze. Zarówno technicznym, jak i mentalnym. Doskonale radzi sobie w każdej sytuacji. Jest wielce skoncentrowany na każdym pojedynczym teraźniejszym uderzeniu. Posiada szeroką gamę uderzeń. Doskonale identyfikuje swoje mocne i słabe strony, gdyż od razu po rundzie w rozmowie ze mną dokładnie wiedział co będzie robić i nad czym ma pracować, żeby jutro zagrać jeszcze lepiej. Jestem przekonany, że z sukcesami poradzi sobie również na European Tour. ”

 

Więcej spostrzeżeń Maxa w felietonie PGA PolskaTUTAJ

 

 

Wysłannik specjalny Mateusz Bochnacki, z reporterskim zacięciem tak opisywał rundę Adriana: „ Bardzo solidna runda. Birdie na pierwszym dołku, gdzie była też próba trafienia eagla. Później osiem  parów, z czego dwa obronione jednym puttem. Druga dziewiątka ponownie rozpoczęta od birdie,  po pięknym uderzeniu na green, gdzie piłka „siadła” blisko dołka, putt był formalnością. Później kolejne sześć solidnych parów i znowu dwie spektakularne obrony parów. Birdie na przedostatnim, bardzo długim dołku, z około 3-metrowym  puttem! Osiemnastka niestety zakończona bogeyem. Po tym jak Adrian drugim uderzeniem przerzucił green, był nieudany chip  i dwa putty. Reasumując, to był kawał dobrego golfa!”

 

***

 

Adrian wyrusza do walki w rundzie finałowej w czwartej grupie od końca, o godzinie 10.01, grając razem z Holendrem Dariusem Van Driel i Portugalczykiem Ricardo Santosem.

 

***

 

Dołączamy filmy z relacji na żywo Tomka Iwana, z trzech dołków, na których Maestro Meronk trafił fantastyczne birdie!

Dużo więcej filmów na #MeronkTV, czyli na profilu Facebookowym Tomka. Filmy znajdziemy również na profilu FB Joanny Meronk!

 

 

Polecamy! 👉

 

Jedynka.

 

Opublikowany przez Tomek Iwan Sobota, 9 listopada 2019

 

Dziesiątka.

 

Opublikowany przez Tomek Iwan Sobota, 9 listopada 2019

 

Siedemnastka.

 

Opublikowany przez Tomek Iwan Sobota, 9 listopada 2019

 

FINAŁ 

 

Adrian Meronk uplasował się w Challenge Tour Grand Final na dzielonym dziewiątym  miejscu, zakończył występy na świetnej piątej pozycji w rankingu Road to Mallorca i fruwająco awansował na European Tour! Gratulacje! 

Zwyciężył Francesco Laporta, dla którego była to druga wygrana w sezonie, dająca mu jednocześnie zwycięstwo w rankingu Challenge Tour! Gratulazione! 

 

 

 

W Y N I K I 👉

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1193186109422891008?s=20

 

***

 

Informacje prosto z serca wydarzeń: Adrian Meronk, Joanna Meronk, Tomek Iwan, Matthew Tipper, Max Sałuda, Bochnacki Brothers.

Zdjęcia: Joanna Meronk, Mateusz Bochnacki, Max Sałuda

Selfie i film: Mateusz Bochnacki

Film zagrania z bunkra: Max „Sałudziak” Sałuda

Meronk TV – by Tomek Iwan

Napisała i poskładała w możliwie spójną całość: Kasia Nieciak

 

Wielkie podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ten artykuł mógł powstać w tak barwnej formie! Joanna Meronk, Tomek Iwan, Mateusz i Tomek Bochnaccy, Max Sałuda, Matt Tipper, Pietro Gobino i oczywiście Adrian Meronk, dziękuję! 

***

RUNDA FINAŁOWA  – FILMY TRANSMITOWANE

na żywo przez Tomka Iwana, Maxa i Mateusza   

 

9:51

Trwa rozgrzewka. Max Sałuda 🎥 filmuje. Matthew Tipper Golf Academy czuwa. Wieje, pada i jest zimno! #GoMeronk!

 

Adrian Meronk rain, wind, cold. Typical golfing conditions to play some great golf! Matthew Tipper judges it for a 5 club wind.#dawajMeronk

Opublikowany przez Max Sałuda Golf Pro Niedziela, 10 listopada 2019

 

*

10:20

Gra została zawieszona, tuż przed uderzeniem Adriana, po zagraniu z pierwszego tee jego dwóch kolegów z grupy! Film Mateusza Bochnackiego ukazuje grozę sytuacji. 😱

 

*

10:22

wszyscy czekają na decyzje sędziów. Tomek Iwan i jego 📺 #MeronkTV trzyma rękę na pulsie!

 

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

 

*

11:21

O godzinie 11.55 planowane jest wznowienie gry! Tomek Iwan: ” Trochę mniej pada, ale warunki są ekstremalne. Będzie zabawa! ”

 

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

 

*

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

*

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

*

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

*

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

*

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

*

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Yes

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

Opublikowany przez Tomek Iwan Niedziela, 10 listopada 2019

 

Strona się zapchała. Wszystkie filmy na bieżąco na Facebooku Tomka Iwana.

 

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

W Y N I K I 👉

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1193186109422891008?s=20

***

Informacje prosto z serca wydarzeń: Adrian Meronk, Joanna Meronk, Tomek Iwan, Matthew Tipper, Max Sałuda, Bochnacki Brothers.

Zdjęcia: Joanna Meronk, Mateusz Bochnacki, Max Sałuda

Selfie i film: Mateusz Bochnacki

Film zagrania z bunkra: Max „Sałudziak” Sałuda

Meronk TV – by Tomek Iwan

Napisała i poskładała w możliwie spójną całość: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni