Foto: Shots on the fairway

Meronk liderem Gradi Invitational!

Adrian Meronk zwinnie wysunął się na prowadzenie po pierwszej rundzie Gradi Invitational by John Deere – pierwszego w tym roku turnieju cyklu Alior Bank PGA Polska Tour. Wykręcił respekt budzącą rundę 64 i zbudował dwupunktową przewagę nad Markiem Siakalą. Cztery uderzenia dalej jest Ales Korinek. Z kolejnym uderzeniem straty jest grupa pięciu zawodników, wśród których jest trzech Polaków: Kamil Tatarczuk, Łukasz Szadny i Kuba Ossowski oraz dobrze nam znany Hiszpan – Juan Ochoa! Obrońca tytułu – Mateusz Gradecki, zajmuje dzieloną dziewiątą pozycję.

Adriano na swojej dzisiejszej drodze spotkał sześć birdie, jednego eagla i jednego bogeya. Caddiował mu Tomek Bochnacki, znany z doskonałej współpracy podczas ubiegłorocznego turnieju Challenge Tour – Monaghan Irish Challenge, gdzie Adriano zajął świetną, dzieloną, jedenastą pozycję.

Oto jak Tomek relacjonował dzisiejsze wydarzenia: „Adrian rozegrał bardzo dobrą i stabilną rundę. Wszystko przebiegało zgodnie z planem. Mieliśmy trzy szanse na eagla, z czego wpadł tylko jeden – na dołku dziewiątym, par 4, gdzie krew mrożący ponad 300 – metrowy drive wylądował trzy metry od flagi!

Na piętnastce też był drive pod flagę, jednak piłka na eagla przeszła po kancie. Jedyny bogey przytrafił się na  ostatnim dołku. Piłka po zagraniu z tee leżała przy greenie w zagłębieniu. Mieliśmy stamtąd bardzo trudny chip, który okazał się nieco za krótki.

Jednym z ciekawszych momentów była przepiękna obrona na czwórce, gdzie piłka po drivie leżała między niskimi drzewami, przy jednym z nich. Adrian zagrał fantastyczne, niskie uderzenie na green i obronił par!

Inną kluczową sytuację mieliśmy na siódemce: piękny drive, ale piłka stoczyła się minimalnie do bunkra i leżała pięć centymetrów od jego krawędzi. Adrian zagrał stamtąd bardzo trudne uderzenie pod górę, 110 metrów, prosto na green.

Podsumowując – w trakcie całej rundy panował w naszym zespole spokój i pewność siebie, co przełożyło się na bardzo solidny rezultat. ”

Jutro runda finałowa!

***

Galeria zdjęć Shots on the fairway 👉 GALERIA ZDJĘĆ TURNIEJU PRO AM 

Wyniki turnieju głównego 👉 L I V E S C O R I N G

 

#Kibicujemy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

Relacjonował: Tomek Bochnacki

 

Zdjęcia: Shots on the fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni