Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Open de Portugal 2019. Fot: Joanna Meronk!

Meronk i Gradi w Portugalii.

Wybuchowo rozpoczął swoją tegoroczną portugalską przygodę z Challenge Tour Adrian Meronk! Podczas pierwszej rundy 57. Open de Portugal, rozgrywanej w widowiskowym Morgado G&CC, nastrzelał sześć birdie i z wynikiem 67 plasował się na drugiej pozycji, dzielonej z Kanadyjczykiem Aaronem Cockerillem i Niemcem Christopherem Mivisem, z jednym uderzeniem straty do szwedzkiego lidera–Henrica Stureheda. Mateusz Gradecki z wcale nieidealnej pozycji szykuje się do niełatwej batalii w drugiej rundzie.

 

 

Adriano pojechał do Portugalii w najlepszym możliwym towarzystwie – swojej Mamy! To ona roztacza zawsze dobrą aurę, podczas turniejów, na które od czasu do czasu udaje się wraz ze swoim synem: „Adrian grał dużo dobrego golfa i zszedł z pola uśmiechnięty. Odwiedziła nas dzisiaj silna ekipa kibiców z Pniew, gdzie  Adrian dorastał – od noworodka, aż do końca gimnazjum. ”

 

 

Drążąc z reporterskim zacięciem dalej temat Pniew, dowiedziałam się, że jest to około ośmiotysięczne miasteczko, w Wielkopolsce, niedaleko Poznania, rozpościerające się nad Jeziorem Pniewskim, a pniewscy kibice z kolei nie pojawili się tam przypadkowo, lecz wiedzieli doskonale, że Adriano to ich ziomek i specjalnie przyszli mu kibicować!

***

Tak jak powiedziała Joanna Meronk, Adrian miał powody do uśmiechu: „Grało się bardzo solidnie, trochę wiało, a wiatr cały czas się zmieniał, więc wcale nie było łatwo. Pytany o strzał dnia nie miał trudnego wyboru: „ Driver na moim ostatnim dołku – numer dziewięć, prosto na green z 325 metrów.”

Rzeczywiście całkiem solidnie!

 

 

Adrian bardzo długo okupował dzieloną pierwszą pozycję. Dopiero pod koniec dnia znalazł się nawiedzony Szwed, który wykręcił lepszy o jedno uderzenie rezultat.

Po rundzie Adriano przyznał w wywiadzie udzielonym reporterowi Challenge Tour, że bardzo lubi grać w Portugalii, zna pole i często tam trenuje zimą.

 

 

***

 

Runda druga, rozpoczyna się dla Adriana o godzinie 14.20 polskiego czasu, tym razem od pierwszego tee. Gradeusz rusza do walki o godzinie 15.10, z tee dziesiątego.

 

***

RUNDA DRUGA

 

Adrian trafił w piątek cztery birdie, jednak zanotował również cztery bogeye, z rezultatem (-5) plasując się przed sobotnią rundą na dzielonej z pięcioma zawodnikami pozycji ósmej. Joanna Meronk pytana o to co działo się tego dnia powiedziała, dosyłając ilustrujące całą sytuację zdjęcie: ” Tak wyglądają tam roughy. Jak w nie wpadniesz to jest nieciekawie. I Adrian parę razy tam niestety był, a wychodzi się stamtąd bardzo ciężko. Poza tym grał dobrze. ”

 

 

***

Z wynikiem (-9) prowadzi Walijczyk Rhys Enoch.

***

Mateusz z piątkowym identycznym bilansem birdie i bogeyów nie przeszedł przez cut, z wynikiem (+2) rozmijając się z nim o zaledwie jedno uderzenie. Gradi ze swoim caddym i trenerem Nickiem Lanem będzie teraz błyskawicznie przemieszczać się na rywalizację w osławionej European Tour Q-School.

 

 

#GoGradi!

***

RUNDA TRZECIA! 

 

Bardzo lubimy takie popisy!  Adrian rozpoczął trzecią rundę jak natchniony, trafiając na pierwszych jedenastu dołkach siedem (!) birdie i kończąc dzień z wynikiem 68 uderzeń.

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1172899807729340418?s=20

 

Z rezultatem (-9) plasuje się przed rundą finałową na dzielonej z czterema zawodnikami piątej pozycji z, uwaga, jednym uderzeniem straty do czterech liderów: „Ogólnie dobrze mi się dzisiaj grało. Miałem kilka pechowych strzałów, ale czułem się pewnie. Warunki do gry były dobre, z lekkim wiaterkiem.”

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1172955675787325440?s=20

 

Wśród prowadzących mamy bardzo międzynarodową obsadę, w której nie zabrakło: Anglika, Irlandczyka z Irlandii Północnej, Szweda oraz Hiszpana!

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1172909015921287169?s=20

 

W rundzie finałowej razem z Adriano zagrają Francuz Mathieu Fenasse oraz utytułowany Walijczyk – Rhys Enoch. Warto nadmienić, że 31-letni Walijczyk zwyciężał już zarówno na Sunshine Tour, w lutym w 2018 roku podczas Cape Town Open oraz na Challenge Tour w tym roku, w D+D Real Slovakia Challenge!

Adrian gra dwa flighty przed grupą finałową, w sam raz na delikatny atak zza pleców rywali. Początek batalii – całą minutę przed samym południem nad 🌊 Wisłą!

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1173121770187935749?s=20

***

F I N A Ł

ADRIAN WYGRAŁ !!! 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1173269564186136577?s=20

Więcej w poniedziałek rano w specjalnym tekście!

Wywiad jest tutaj!

 

#Kibicujemy! #GoMeronk! 🐗

 

 

L I V E S C O R I N G

 

Fotosy: Joanna Meronk

Depeszowali: Joanna Meronk & Adrian Meronk

Przepytywała, aktualizowała i napisała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni