Mateusz Gradecki i Adrian Meronk. Fot: TopGolf

Meronk i Gradi szaleją!

Zaczyna się kolejny weekend, w którym polskich miłośników golfa czekają nie lada emocje. Mateusz Gradecki jest o krok od osiągnięcia swojego historycznego wyniku w Challenge Tour – kolejny dzień z rzędu plasuje się w gronie liderów turnieju w Szwecji. Za to jego przyjaciel Adrian Meronk przed finałem British Masters cyklu European Tour znalazł się w ścisłej czołówce, na drugim dzielonym miejscu ze stratą tylko jednego uderzenia do lidera!

Gradecki współliderem w Szwecji

Premierowego dnia Range Servant Challenge by Hinton Golf Gradecki odnotował rewelacyjny wynik -7, co uplasowało go na pozycji lidera, dzielonej z czwórką innych graczy.

W piątek zanotował równie imponującą rundę -6, na którą złożyło się sześć birdie i pozostałe dołki zakończone parem. Suma -13 po rundach 65 i 66 to wynik, jaki utrzymuje go aktualnie na czele listy. Na szczycie poza Gradim znajduje się jeszcze Szkot Craig Howie. Za nimi, z jednym uderzeniami straty, plasuje się Szwed Anton Karlsson, a niżej z sumą -10 szersze, siedmioosobowe grono konkurentów.

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1393282464966135813?s=20

Znów byłem spokojny, pewny swojej gry. Nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło – gram po prostu solidnie, krok po kroku realizując obrany plan i skupiając się tylko na tym, co w danym momencie się dzieje. Taki trochę slow motion, bo to u mnie dobrze działa. Trafiłem kilka bardzo fajnych puttów, udało się nawet na zakończenie rundy jeszcze na birdie na dwóch ostatnich dołkach docisnąć” – relacjonował Gradi.

Poproszony o kilka słów na temat swoich wrażeń na półmetku szwedzkiej batalii, Gradi depeszował dźwiękowo dla naszej redakcji: Ogólnie bardzo dobrze się grało. Całkiem spokojnie podchodzę do tego wszystkiego. Gram pewnie, spokojnie, trzymam się swojej gry. Bardzo dobrze puttuję i staram się grać dość bezpiecznie. Tam gdzie trzeba czasami atakuje się flagi, ale czuję się pewnie z putterem i przede wszystkim próbuję trafiać jak najwięcej greenów. Daję sobie dużo czasu na wszystko i gdzieś się to fajnie układa. Pozdrawiam ze Szwecji.  

Był też wywiad z Gradeuszem dla Challenge Tour.

Przed nim kolejne dwa dni walki na polu Rönnebäck.

Livescoring Range Servant Challenge TUTAJ

 

Meronk wskakuje go czołówki British Masters!

Równie ciekawie dzieje się w brytyjskim The Belfry, który od środy jest areną turnieju Betfred British Masters hosted by Danny Willett.

W pierwszej rundzie Adrian Meronk zanotował 70 uderzeń, -2, trafiając dwa birdie na ostatnich dwóch dołkach Brabazon Course – pola, które aż czterokrotnie gościło Ryder Cup. Nie wystarczyło to do prowadzenia, które objął dobry znajomy Adriana –  Austriak Matthias Schwab, ustawiając poprzeczkę na -6.

Drugiego dnia nastąpiły spore przetasowania. Na karcie Polaka widniał zrównoważony par, który dał mu dzieloną pozycję 26, ze stratą pięciu uderzeń do liderów. Adrian ma jednak „asy w rękawie” i w piątek z tego skorzystał.

W trzeciej rundzie był już pełen „ogień” i Adriano zagrał fantastyczne 65 uderzeń, czyli zakończył rundę z wynikiem -7! Na pierwszej dziewiątce zaczął od para, dalej birdie, eagle, znów birdie, okraszone kolejnym birdie. I choć zdarzył się bogey, to na drugiej dziewiątce, dokładnie na trzynastym dołku, znów pojawił się birdie plus  eagle na siedemnastce na deser.

Taka gra sprawiała, że nazwisko Meronk z biało-czerwoną flagą zaczęło widnieć przez jakiś czas na czele listy, aby przesunąć się pod koniec dnia o oczko niżej. Na pozycję samodzielnego lidera awansował znany kibicom w Polsce z występu w Sobieniach – Anglik Eddie Pepperell, który po trzech dniach notuje rezultat -10.

Za nim, z sumą -9, szóstka głodnych zwycięstwa rywali: Włoch Edoardo 'Dodo’ Molinari, jego rodak Guido Migliozzi, Szkoci Calum Hill i Robert MacIntyre, Południowoafrykańczyk Dean Durmester i oczywiście  Adrian Meronk!

Livescoring Betfred British Masters TUTAJ

Transmisja z finału w Golf Channel Polska – sobota, od godz. 14.00.

 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Foto: TopGolf

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

Betfred British Masters hosted by Danny Willett i A&T Byron Nelson w Golf Channel Polska
Środa
Betfred British Masters – R 1 (LIVE) 15:00 – 19:30
Czwartek:
Betfred British Masters – R 2 (RE-LIVE) 19:30 – 22:00
AT&T Byron Nelson – R 1 (LIVE) 22:00 – 00:30
Piątek:
Betfred British Masters – R 3 (RE-LIVE) 19:30 – 22:00
 AT&T Byron Nelson – R 2 (LIVE) 22:00 – 00:30
Sobota:
Betfred British Masters – finał (LIVE) 13.30 – 18:00
AT&T Byron Nelson – R 3 (LIVE) 21:00 – 00:00
Niedziela:
 AT&T Byron Nelson – finał (LIVE) 21:00 – 00:00
Komentuje: Jacek Person

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni