Adrian Meronk&Mateusz Gradecki. PZPN Invitational. Fot: Kasia Nieciak

Meronk i Gradi na European Tour!

No i doczekaliśmy się! Po raz pierwszy w historii, w regularnym  turnieju European Tour wystąpi nie jeden, a dwóch Polaków! Adrian Meronk zdążył już nas przyzwyczaić do gry w pierwszej lidze europejskiego golfa. Mateusz Gradecki będzie tam debiutował. D+D REAL Czech Masters startuje już dzisiaj!

Co prawda, z technicznego punktu widzenia można powiedzieć, że Adrian oraz Gradi wystąpili już na European Tour, grając nie tak dawno, wspólnie na legendarnym Gleneagles PGA Centenary Course, w drużynowych – European Championships, gdzie rywalizacja golfowa panów objęta była patronatem European Tour. Jednak mistrzostwa te nie były wpisane do oficjalnego kalendarzu tych rozgrywek więc uznajmy, że w Pradze będziemy świadkami premierowego występu dwójki Polaków na ET.

***

 

 

Adrian Meronk wystąpił w tym sezonie trzykrotnie na European Tour, grając w grudniu oraz w lutym w trzech oddalonych o tysiące kilometrów od rodzinnego Wrocławia turniejach, dwa razy w Australii i raz w Południowej Afryce. Zagrał wtedy kolejno w:  Australian PGA Championship, Joburg Open i granym w eksperymentalnym formacie – ISPS Handa World Super 6 Perth.

Wypadł wtedy najlepiej w Joburg Open, gdzie uplasował się na pozycji T42. W dodatku, narobił nam wówczas sporo apetytu, grając w pierwszej rundzie fantastyczne 65 uderzeń! Od czasu występu w Perth, Adrian grał już gównie w drugiej lidze europejskiego golfa, występując trzynastokrotnie w turniejach Challenge Tour, nie przechodząc tylko raz przez cut. Najlepszym występem tamże był majowy 56º Open de Portugal, gdzie zajął dzieloną czternastą pozycję. Obecnie zajmuje w rankingu Challenge Tour 59. pozycję, a na European Tour plasuje się na miejscu 288.

***

 

 

Mateusz Gradecki, jest w tym sezonie jedynym Polakiem występującym regularnie w cyklu Pro Golf Tour, stanowiącym trzeci w hierarchii poziom golfa w Europie. Gradecki wziął udział w 15 z 18 turniejów tego cyklu i obecnie zajmuje 8 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do stolicy Czech Gradi jedzie, mając w pamięci dwie bardzo dobre rundy rozegrane podczas ostatniego turnieju Pro Golf Tour Starnberg Open w Niemczech:  „W Pradze wystąpię po raz pierwszy w rozgrywkach European Tour. Jestem bardzo podbudowany możliwością udziału w turnieju najwyższej rangi europejskiego golfa. Staram się jednak podejść do tych zawodów jak do kolejnego startu, w którym mam szansę pokazać swoje umiejętności i konkurować z najlepszymi. Nabieram sił i realizuję swój plan treningowy. Mam nadzieję, że turniej w stolicy naszych południowych sąsiadów będzie dla mnie szczęśliwy.”

„Podczas ostatniego turnieju walczyłem z lekką kontuzją stawu skokowego co utrudniło mi przygotowania do startu. Byłem jednak w stanie wystartować i zanotować dwie dobre rundy – pierwszą na trzy uderzenia poniżej par (-3) i trzecią na  -4. Myślę, że w Pradze będę już w pełni sił i pokażę maksimum moich możliwości” dodał Mateusz Gradecki.

Mateusz wystąpił w tym sezonie również na Challenge Tour, gdzie zagrał sześciokrotnie, przechodząc przez cut w połowie występów. W jego ostatnim popisie na Challenge Tour, w okraszonym nieziemskimi widokami otaczających pole gór, w austriackim Euram Bank Open dostarczył nam fantastycznych emocji, grając w trzeciej rundzie niesamowite 62 (!) uderzenia i plasując się przed rundą finałową na doskonałej, dzielonej szóstej pozycji, ze stratą czterech uderzeń do lidera! Ostatecznie po finałowych 72. uderzeniach, zajął on dzielone 23. miejsce – najlepsze w dotychczasowych występach na Challenge Tour.

 

 

***

Turniej  w Pradze, rozgrywany w Albatross Golf Resort potrwa do niedzieli. Weźmie w nim udział ponad 150 golfistów z całego świata: m.in. Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szkocji, Irlandii, USA, Australii, RPA, Indii czy Tajlandii.

Wystąpi tam między innymi, sam „LOOONG” JOHN „WILD THING” DALY – dwukrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, którego w zasadzie przedstawiać nie trzeba!

 

 

Zagrają również Chase Koeapka – młodszy brat tegorocznego zwycięzcy US Open i PGA Championship – Brooksa Koepki oraz Dru Love – syn słynnego zwycięzcy PGA Championship i członka Galerii Sław – Davisa Love III.

***

Co za towarzystwo! Kibicujemy!

#GoMeronk! #GoGradi! #GoMerGradi!

 

LIVESCORING jest tutaj!

Uwaga, turniej transmituje Canal +

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

*

Podziękowania dla Kancelarii PR Mateusza Gradeckiego, za dostarczenie cennych materiałów oraz zdjęcie Mateusza.

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni