Adrian Meronk i Mateusz Gradecki, Przesiep Open 2017. Fot: Kasia Nieciak

Polacy od czwartku na DP World Tour i Challenge Tour

Po dłuższej chwili odpoczynku Adrian Meronk rozpoczyna rywalizację w Horizon Irish Open. Po tym turnieju wystąpi jeszcze w Genesis Scottish Open, a dalej już wielkoszlemowy The Open. Drugi czołowy polski zawodowiec Mateusz Gradecki wystartuje w Italian Challenge Open.

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Horizon Irish Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 21:30

PGA TOUR: John Deere Classic – runda 1 i 2 (LIVE) 21:30 – 0:00

Sobota i niedziela:

Horizon Irish Open – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:30

John Deere Classic – runda 3 (LIVE) 21:00 – 0:00

 

Zawody tradycyjnie obfitują w znane golfowe nazwiska. Tytuły zwycięzcy broni Australijczyk Lucas Herbert.

Na liście są tacy gracze, jak Shane Lowry, Séamus Power, Pádraig Harrington, Thomas Pieters, Tyrrell Hatton, Shubhankar Sharma, Alvaro Quiros, Eddie Pepperell, Guido Migliozzi, Edoardo Molinari, Romain Langasque, Francesco Laporta, Jazz Janewattananond, Nicolai i Rasmus Højgaard, Joachim B. Hansen, Kapitan Padraig Harrington, Sean Crocker, Thomas Detry
Jamie Donaldson, David Drysdale, Julien Brun, Dean Burmester, Rafa Cabrera Bello, Thomas Bjørn, Kiradech Aphibarnrat, Marcus Armitage, Adri Arnaus,
Min Woo Lee.

Wystąpi także Alex Fitzpatrick, czyli młodszy brat utytułowanego Matta – triumfatora tegorocznego US Open.

Pole w Mount Juliet to jeden z wybitnych projektów Jacka Nicklausa, wpisany w pofałdowany irlandzki krajobraz. Parkowy charakter, piękne widoki, ale też greeny silnie strzeżone przez wodę i bunkry, których jest aż 80.

W ubiegłorocznym Dubai Duty Free Irish Open Adrian nie przeszedł cuta, natomiast w Irish Open z 2020 roku, gdy turniej odbywał się w Galgorm Castle Golf Club w Irlandii Północnej, zajął dziesiąte miejsce.

Na przestrzeni lat w turnieju kilkukrotnie zwyciężały takie sławy jak: Colin Montgomerie 3, Bernhard Langer 3, Nick Faldo 3, Seve Ballesteros 3, Jon Rahm 2, Sam Torrance 2, Ian Woosnam 2, Mark James 2 oraz Bobby Locke, Ben Crenshaw, José María Olazábal, Sergio García, Michael Campbell, Thomas Bjørn, Rory McIlroy,

Colin Montgomerie popisał się trafieniem hole-in-one dwa lata z rzędu.

Shane Lowry zwyciężał w tym turnieju w 2009 roku… jako amator!

 

Irish Open pierwszy raz został rozegrany w 1927 roku. Odbywał się corocznie do 1950 roku, z wyjątkiem czasów II Wojny Światowej. Rozgrano go jeszcze w 1953 roku., a dalej nastąpiła wieloletnia przerwa. Zawody wznowiono w 1975 roku. Pierwotnie Mount Juliet Estate miało gościć edycję 2020, ale pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do zmiany lokalizacji i terminu na rzecz Galgorm Castle GC.

Adrian Meronk. Horizon Irish Open 2022. Fot. Stuart Beck

Adrian grę w Mount Juliet, zlokalizowanym blisko Kilkenny rozpocznie o godzinie 13.20 czasu lokalnego – 14.20 w Polsce. W grupie  zagrają z nim Hiszpan Pablo Larrazabal oraz Anglik Aaron Rai.

Livescoring TUTAJ.

 

*

 

Gradecki w Italian Challenge Open

Mateusz Gradecki kontynuuje zmagania w European Challenge Tour. Przed nim Italian Challenge Open, który odbędzie się na Golf Nazionale w Viterbo pod Rzymem.

 

W ubiegłym roku, gdy Italian Challenge odbywał się w Margara Golf Club, Gradecki zajął 25. miejsce.

Aktualnie Polak plasuje się na 17. pozycji rankingu Road To Mallorca. W zeszłym tygodniu, startując w Blot Open de Bretagne, zaliczył rundy na 71 i 75, po których nie awansował do weekendowej rozgrywki. Zwyciężył Anglik Alfie Plant, który wywalczył swoje drugie trofeum Challenge Tour.

We wtorek Mateusz wystartował bez powodzenia w finałowym turnieju kwalifikacyjnym do The Open, gdzie rozgrywane były dwie rundy jednego dnia. Następnie musiał zwinnie teleportować się do Rzymu.

Na pierwszym tee tego pola, uznawanego za jedno z najlepszych w Europie kontynentalnej i jedno z najtrudniejszych we Włoszech, Gradi ma stawić się godzinie 8.50. Zagra w grupie z Liamem Johnstonem oraz Jacopo Vecchi Fossą.

 

Livescoring TUTAJ

 

KIBICUJEMY #GoMeronk! #GoGradi!

 

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Horizon Irish Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 21:30

PGA TOUR: John Deere Classic – runda 1 i 2 (LIVE) 21:30 – 0:00

Sobota i niedziela:

Horizon Irish Open – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:30

John Deere Classic – runda 3 (LIVE) 21:00 – 0:00

Komentuje: Jacek Person

 

Tekst: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcie Adriana: Stuart Beck

 

Zdjęcie główne i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni