Adrian Meronk. Fot. Stuart Beck. Przed I rundą Austrian Golf Open 2021

Meronk 56. w Austrii.

Adrian Meronk rywalizował w Diamond Country Club w turnieju Austrian Golf Open. Zapraszamy na aktualizowaną po każdej rundzie relację z tego turnieju.

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1382383541565194249?s=20

FINAŁ

W dramatycznej dogrywce zwyciężył John Catlin, zdobywając swój trzeci tytuł European Tour.

Adrian Meronk zrestartował się po sobocie i zakończył turniej solidną rundą 70, zawierającą pierwszego w tym turnieju eagla. Niedzielna runda przesunęła go o 11 miejsc w klasyfikacji, na pozycję T56. Teraz w planach jest seria turniejów na Wyspach Kanaryjskich. Pierwszy z nich – Gran Canaria Lopesan Open rozpoczyna się w najbliższy czwartek na polu Meloneras Golf.

Podsumowanie turnieju TUTAJ

 

RUNDA TRZECIA 

Po świetnej rundzie 69, do prowadzącego Alejandro Cañizaresa doskoczył z miejsca drugiego czterokrotny reprezentant Europy w Ryder Cup – Martin Kaymer.

Triumfator PGA Championship i U.S. Open, właśnie od zwycięstwa na słynnym Pinehurst No.2 w 2014 roku wciąż wyczekuje kolejnej wygranej.

38-letni José Alejandro Cañizares nie grał w Ryder Cup ani nie zwyciężał w turniejach wielkoszlemowych. Jest jednak dwukrotnym triumfatorem turniejów European Tour i czterokrotnym uczestnikiem uniwersyteckich rozgrywek Palmer Cup. Po raz ostatni wygrywał podobnie jak Martin Kaymer, w 2014 roku, podczas marokańskiego Trophée Hassan II.

Na miejscu trzecim, z jednym uderzeniem straty, znajduje się rodak Martina –30-letni Maximilian Kiefer, zwycięzca na Challenge Tour w 2012 roku, gdzie triumfował w Gujarat Kensville Challenge, w Indiach.

Po raz pierwszy w historii, po 54 dołkach turnieju European Tour, na prowadzeniu znalazł się duet hiszpańsko-niemiecki. To dość zaskakująca statystyka, zwłaszcza biorąc pod uwagę dominację sprzed lat Severiano Balesterosa i Bernharda Langera.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1383458182492688390?s=20

Miejsce czwarte, z wynikiem -7 okupuje Amerykanin John Catlin, dwukrotny ubiegłoroczny triumfator na European Tour, w Valderramie i w Dubai Duty Free Irish Open.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1383525676054040586?s=20

Po świetnych dwóch dniach przyszła sobota. To nie była dobra runda Adriana Meronka. 79 uderzeń zepchnęło go z dziewiątego miejsca na odległą pozycję T67. Tak bywa. W tym momencie nie wiemy co się wydarzyło, więc nie będziemy spekulować. Trzymamy kciuki za rundę finałową. Nowa rozgrzewka – nowy dzień.

Adrian rozpoczyna swoją rundę o 8.38. W niedzielę razem z nim zagrają porannie: Hindus Ajeetesh Sandhu i Anglik Callum Shinkwin, zwycięzca 2020 Aphrodite Hills Cyprus Open.

 

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

 

RUNDA DRUGA

Drugiego dnia było może nieco cieplej jednak pogoda wciąż zdecydowanie nie rozpieszczała. Na prowadzeniu utrzymał się Alejandro Cañizares. Po piętach depcze mu niemiecko-amerykański duet – Martin Kaymer i John Catlin. I najważniejsze – Adrian Meronk gra fantastycznie!

Jak to czasami bywa, Adrian zaczął niemrawo, od dwóch bogey’ów na pierwszych czterech dołkach. Później chwilkę odsapnął i po dwóch parach, trafił birdie na siódemce. Na dwunastce rozpoczął Klasyczną Meronkową Ofensywę, grając cztery birdie na ostatnich siedmiu dołkach, w tym trafiając wspaniały, dłuuugi putt na osiemnastce!

 

Piąty wynik dnia 70, przesunął go z pozycji dwudziestej do najlepszej dziesiątki, ze stratą czterech uderzeń do lidera. Z wynikiem -3 dzieli się świetną, dziewiątą pozycją z tercetem egzotycznym w składzie: Szkod – David Drysdale, Australijczyk Austin Bautista, Holender Joost Luiten i Amerykanin Chase Hanna.

Adrian rozpoczyna sobotnią rundę o 12.50, w której zagra z Australijczykiem Austinem Bautistą. W sobotę i niedzielę na transmisje z Diamond Country Club zapraszamy o 14.00.

 

Polecamy również gorąco Jacek Person Podcast, w którym z Jackiem rozmawiał Adrian Meronk, jadąc samochodem do Austrii właśnie!

#Kibicujemy! #GoMeronk!

 

RUNDA PIERWSZA

Pogoda nie rozpieszczała zawodników podczas pierwszego dnia Austrian Golf Open. Wiało, było bardzo zimno, a pole pełne było opatulonych od stóp do głów zawodników. Najlepiej w tych niełatwych okolicznościach przyrody poradził sobie Hiszpan o śpiewnym imieniu i nazwisku – Alejandro Cañizares, syn legendy hiszpańskiego golfa, José Maríi Cañizaresa, sześciokrotnego triumfatora na European Tour i czterokrotnego reprezentanta europejskiej drużyny Ryder Cup.

38-letni Alejandro, który na swoim koncie ma dwa tytuły European Tour, rozegrał tego dnia niesamowitą rundę 67, z czterema birdie i eaglem. Tracąc do niego jedno uderzenie, drugim miejscem podzieliło się czterech graczy: John Catlin, Jacques Kruyswijk, Rikard Karlberg i dwukrotny triumfator wielkoszlemowy Martin Kaymer!

Na pozycji dwudziestej, dzielonej z aż dziesięcioma zawodnikami  znalazł się Adrian Meronk, tracąc do lidera cztery uderzenia. Grający w czwartek od dziesiątki Adrian był +2 po pierwszych dwunastu dołkach, ale świetne birdie na czwórce, piątce i ósemce odmieniły całą sytuację. Jego runda 71 była jedną z zaledwie trzydziestu rozegranych tego dnia poniżej par spośród 140 graczy, którzy ukończyli pierwszą rundę.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1382367888342986754?s=20

Caddy Adriana – Stuart Beck podsumowywał czwartkowe wydarzenia: „To był dobry dzień mimo trudnych warunków. W zimnie i wietrze udało się przywieźć dobry rezultat„. Stuart pytany czy słyszał o zwycięstwie na Pro Golf Tour w Egipcie dobrego kolegi Adriana – Mateusza Gradeckiego, napisał: „To wspaniała wiadomość. Adrian powiedział mi o jego wygranej. Grałem z Gradim kilka razy, wiele lat temu. To zwycięstwo to wielka rzecz dla polskiego golfa”.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1382757614241611784?s=20

 

Adrian rozpoczyna piątkową rundę o 12.20 z pierwszego tee. Razem z nim zagrają Hindus S.S.P. Chawrasia i Walijczyk Oliver Farr

Tak skoro świt w czwartek trenował puttowanie przed pierwszą rundą

 

 

Kibicujemy! #GoMeronk!

 

Livescoring TUTAJ.

Caddiował, depeszował, filmował i fotografował: Stuart Beck

Zapowiedź Austrian Golf Open jest TUTAJ

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni