Adrian Meronk fot: Kasia Nieciak

Meronk dziesiąty na Słowacji!

W niedzielę zakończył się kolejny turniej Challenge Tour, rozgrywany w Penati Golf Resort – D+D Real Slovakia Challenge. Adrian Meronk wykręcił tam wybuchową rundę finałową, awansując dzięki niej aż o 23 miejsca, prosto na dzieloną z siedmioma graczami pozycję dziesiątą!

Jego gwałtowna niedzielna runda 67, zawierająca m.in.: cztery birdie i eagla była trzecim najniższym rezultatem dnia.  Zresztą, oprócz pierwszego dnia, Adrian trafiał eagla, każdego kolejnego, za każdym razem na innym dołku, w tym raz na słynnym dołku piętnastym, par 6. W niedzielę przyszła pora na dwójkę, par 5, która tego dnia była jego jedenastym dołkiem: „ Zagrałem tam driver, szóstkę iron i trafiłem putta z siedmiu metrów.”

Golf to taka prosta gra…

W sobotę Meronk trafił jedno birdie mniej, za to również zaliczył eagla, tym razem na wspominanej wcześniej osławionej piętnastce pola Penati Golf Resort, monstrualnym par 6, liczącym 716 metrów długości! Dla Adriana, który jest wśród najdalej uderzających graczy Challenge Tour, nie stanowiło to jednak większego problemu: „Zagrałem driver, hybrydę, 50 stopni wedge i putt z pięciu metrów.” Po trzecim dniu Slovakia Challenge, z wynikiem (-6), zajmował on pozycję T33.

***

A w wolnych chwilach od poważnego golfa, Adrian wraz z koleżkami z Challenge Tour rozgrywał najdłuższy dołek w profesjonalnym golfie, tylko przy pomocy puttera!

 

 

***

Mimo uplasowania się w czołowej dziesiątce i świetnemu rezultatowi końcowemu (-11),  Adrian nie jest do końca usatysfakcjonowany: „Odczuwam spory niedosyt. Grałem dzisiaj naprawdę dobrze i wynik powinien być dużo lepszy. Teraz mam tydzień przerwy, a potem jadę do Austrii na Euram Bank Open. ”

 

 

***

Przerwy w grze nie robi sobie Mateusz Gradecki, który w Słowacji nie przeszedł przez cut. Po rundach 71 i 72 do gry w weekend zabrakło mu zaledwie jednego uderzenia. Jak się później okazało przesądził bogey na szesnastym dołku: „Nie grałem źle na Słowacji. Po prostu nie grałem wystarczająco dobrze, żeby wystąpić w weekend. Miałem za dużo złych pojedynczych strzałów, które zepsuły wynik.”

 

 

Tydzień temu Gradi popisał się dla odmiany swoim najlepszym rezultatem w dotychczasowych potyczkach na Challenge Tour, zajmując trzynaste miejsce w Italian Challenge Open, rozgrywanym na usytułowanym niedaleko Rzymu polu – Terre dei Consoli, w miejscowości Monterosi. Po rundach 71, 71, 68 i 67, zakończył zmagania ze świetnym rezultatem 11 uderzeń poniżej par:  „Już od paru turniejów czułem, że moja gra powoli się układa. Italian Challenge był moim najlepszym występem w Challenge Tour.”

We wtorek teleportuje się on już do Francji, na kolejną odsłonę Challenge Tour – Le Vaudreuil Golf Challenge, z pulą nagród €210,000.

 

***

Na Słowacji, z rezultatem (-18) zwyciężył rewelacyjny Walijczyk – Rhys Enoch, dla którego była to pierwsza wygrana Challenge Tour! Jedno uderzenie gorzej był Australijczyk Josh Geary, a na miejscu trzecim znaleźli się Anglik – Dale Whitnell i Holender – Lars Van Meijel.

 

 

#Gratulujemy! #Kibicujemy!

#GoMeronk! #GoGradi!

 

Wyniki Slovakia Challenge

Livescoring Le Vaudreuil Golf Challenge

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni