Adrian Meronk, Alfred Dunhill Championship 2019. Fot: Team Meronk.

Meronk DRUGI w Alfred Dunhill Championship!

Adrian Meronk tworzy historię. Nie tak dawno jako pierwszy Polak zwyciężył na Challenge Tour i uzyskał przepustkę do występów na European Tour. W czwartek został pierwszym Polakiem, który prowadził po rundzie turnieju European Tour! Po piątkowej popisowej rundzie został samotnym liderem. Do rundy finałowej również przystąpił jako lider, kończąc ostatecznie na dzielonym miejscu drugim! 

 

FINAŁ 

Bardzo dużo wydarzyło się w rundzie finałowej. Ostatecznie Adrian zajął fantastyczne, dzielone, drugie miejsce w turnieju, najlepsze w dotychczasowych występach na European Tour! #GRATULACJE! 

 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1333032779827847169?s=20

 

Zwyciężył reprezentant gospodarzy – Christiaan Bezuidenhout! Gratulujemy!

 

 

PODSUMOWANIE TURNIEJU JEST TUTAJ

 

W czwartek zaczyna się kolejny turniej European Tour, współdzielony z południowoafrykańską ligą Sunshine Tour, jeden z najstarszych turniejów golfowych na świecie – South Africa Open, którego areną będzie Gary Player Country Club w Sun City, około 200 kilometrów od Johannesburga, w stronę granicy z Botswaną. Już teraz serdecznie zapraszamy na transmisje do Golf Channel Polska. Zagra tam Adrian Meronk. 

 

***

 

RUNDA TRZECIA 

Zaczął nerwowo. Później był jak skała! Genialna gra i Adrian Meronk jest liderem przed finałową rundą Alfred Dunhill Championship!  UWAGA! W związku z niepewnymi prognozami pogodowymi nasza niedzielna transmisja rozpocznie się wcześniej, o 8:00! 

 

 

Po dwóch w miarę spokojnych parach Adrian zagrał dwa bogeye z rzędu na dołkach 3 i 4. W tym czasie kolega z flightu, zwycięzca ubiegłotygodniowego Joburg Open – Joachim B. Hansen był w zupełnie innym nastroju, trafiając birdie na pierwszym i drugim dołku i notując pary na dwóch kolejnych. Nagle po zaledwie czterech dołkach, trzypunktowa przewaga Adriana zmieniła się w jednopunktowe prowadzenie Hansena!

Od tamtej pory do końca pierwszej dziewiątki, Adrian zagrał tylko pary. Hansen odpowiedział jednym birdie i jednym bogeyem, utrzymując zdobytą przewagę.

 

 

Począwszy od dziesiątego dołka Adrian wyraźnie złapał rytm i przystąpił do swojego popisowego ataku, trafiając birdie na 10, 11 i 13! Hansen z kolei zanotował katastrofę na dołku 11, po potężnych ‘leśnych’ kłopotach, grając tam okrągłe 8 uderzeń! Ostatecznie z wynikiem -9, spadł on na szóstą pozycję w turnieju, dzieloną ze Szkotem i kolegą Adriana z Challenge Tour – Calum Hillem.

Adrian nie wypuścił już prowadzenia do końca rundy, z rezultatem -14, dowożąc jeden punkt przewagi nad atakującym i grającym rundę dnia 67, 19-letnim reprezentantem gospodarzy – Jaydenem Schaperem!

 

 

Po grze Meronk tak relacjonował sobotnie wydarzenia: „Tak właściwie to bardzo się tym wszystkim cieszyłem, nawet na początku. To była dobra zabawa grać z J.B. On zaczął bardzo dobrze, więc starałem się go złapać. To było dla mnie dobre doświadczenie i naprawdę nie mogę się doczekać  jutrzejszego dnia.”

Na trzecim miejscu plasuje się inny Południowoafrykańczyk – Christiaan Bezuidenhout – zwycięzca Estrella Damm N.A. Andalucia Masters. Warto przypomnieć, że jego pierwsza wygrana European Tour miała miejsce na słynnej Valderramie, gdzie triumfował z przewagą sześciu uderzeń, nad pięcioma zawodnikami!

To właśnie z Christiaanem i Jaydenem zagra w niedzielę Adrian Meronk. Początek finałowej rozgrywki tej grupy o 7.15 polskiego czasu.

 

#KIBICUJEMY PORANNIE! Od 8.00 #GoMeronk!

 

 

RUNDA DRUGA 

Na półmetku turnieju Alfred Dunhill Championship, po rundach 65 i 66 Adrian Meronk nie jest już współliderem, lecz awansował na pozycję lidera, z przewagą trzech uderzeń!

„Jestem bardzo zadowolony”. Opowiadał reporterowi European Tour. „Zagrałem dużo dobrych strzałów i jestem bardzo szczęśliwy z zajmowanej pozycji. Podczas kilku ostatnich dołków było dość ciemno, szczególnie na ostatnim. Nie chciałem niczego pospieszać ponieważ byłem już w takiej sytuacji wcześniej i wtedy się spieszyłem. Jestem podekscytowany, nie mogę się doczekać. To dopiero połowa drogi i ciągle jest jeszcze dużo golfa do rozegrania. Ale jestem bardzo szczęśliwy.”

 

 

Adrian grał spektakularnie od samego początku, trafiając trzy birdie na pierwszych pięciu dołkach, w tym dwa na jedynce i dwójce. Pierwszą dziewiątkę, z jednym bogeyem, zakończył 33 uderzeniami. Potem znowu nastąpiła wspaniała seria dwóch birdie na 10 i 11, z dodanym eaglem na trzynastce i ostatnim birdie na dołku 16. Na osiemnastce, na której Adrian zanotował wczoraj eagla, tym razem coś poszło nie tak i pojawił się drugi bogey dnia.

 

 

Drugim miejscem dzieli sią dwóch graczy: Anglik Richard Bland i Duńczyk Joachim B. Hansen, zwycięzca zakończonego w ostatnią niedzielę Joburg Open.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1332368593367953409?s=20

 

Transmisja trzeciej rundy rozpocznie się w sobotę, o godzinie 11.30, w Golf Channel Polska. Czasy gry poznamy dopiero rano, ponieważ Anglik Garrick Porteogus nie rozegrał ostatniego dołka, znajdując się w dodatku o włos nad linią cuta.

Adrian rozpoczyna grę o 11.05. W rundzie trzeciej wystąpi razem z Joachimem B. Hansenem! #KIBICUJEMY! #GOMeronk!

 

Zapraszamy.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1331941883824779264?s=20

 

RUNDA PIERWSZA 

Po pierwszej rundzie Alfred Dunhill Champinship, po rewelacyjnych 65 uderzeniach, Adrian dzielił on pierwszą pozycję razem z Francuzem Robinem Rousselem. Na miejscu trzecim, z jednym punktem straty, znalazł się Szkot Scott Jamieson.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1331995893889961985?s=20

 

Adrian po prostu szalał pierwszego dnia turnieju, rozgrywanego na fantastycznym, zlokalizowanym na obrzeżach Narodowego Parku Krugera – Leopard Creek Country Club. Rozpoczynając grę od dziesiątego dołka, od razu trafił tam birdie, których dorzucił jeszcze trzy kolejne, na dołkach 13, 2 i 3. Były również dwie wisienki na torcie, w postaci dwóch spektakularnych eaglów, najpierw na dołku 18, a później na szóstce, par 4! Oprócz tych popisów przytrafił się tylko jeden bogey, na dwunastym dołku.

Sam Adrian tak podsumowuje dla naszej redakcji ten dzień: „Grałem solidnie od samego początku, ale za dużo się nie działo. Dopiero od eagla na 18 zaczęło dziać się trochę mocniej. To tam zagrałem strzał dnia, 6 iron, z 203 metrów, 6-5 metrów od flagi”.

Wreszcie mogliśmy wysłuchać również tradycyjnego wywiadu, którego jako szczęśliwy współlider turnieju udzielił reporterowi European Tour.

 

 

Druga runda Adriana rozpocznie się w piątek, o godzinie 12.10, czasu polskiego. Nasza transmisja startuje od godziny 12.00.

 

Alfred Dunhill Champinship w Golf Channel Polska: 

Czwartek – 11.00 – 15.00

Piątek – 12.00 – 16.00

Sobota –  11.30 – 15.30

Niedziela – 8.00 – 12.30

Komentuje: Jacek Person

 

 

#KIBICUJEMY! #GoMeronk!

Depeszował: Adrian Meronk

Napisała: Kasia Nieciak

Zdjęcie: #TeamMeronk

 

Więcej o turnieju przeczytamy TUTAJ

Relacja z pierwszego występu Adriana Leopard Creek CC jest  TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni