Adrian Meronk&Mateusz Gradecki. Przesiep Open 2017. Fot: Kasia Nieciak

Meronk drugi w Hiszpanii, Gradi przechodzi swój pierwszy cut na Challenge Tour!

Bardzo kolorowa karta, zawierająca również bombowe eagle, wystrzeliła Adriana Meronka na pierwsze miejsce w Challenge de España, na którym utrzymywał się przez znakomitą część dnia. Kiedy słońce chyliło się już ku zachodowi Adriana przegonił nagle Francuz – Julien Brun, który zagrał w piątek okrągłe 66 uderzeń! Był też drugi w tym roku hole in one, trafiony na Challenge Tour! Szczęśliwym egzekutorem okazał się 5-krotny zwycięzca turniejów European Tour, Irlandczyk – Michael Hoey.

Niesamowita druga runda 26 – letniego francuskiego lidera, mającego już na swoim koncie zwycięstwo na Challenge Tour, zawierała aż osiem birdie! Wszystko to na swojsko brzmiącym polu – Izki Golf, w zimnym i wietrznym od bladego świtu aż do zmierzchu, dniu.

Julien zaczął co prawda niemrawo, od dwóch parów, birdie i bogeya, jednak później nastąpiła miażdżąca seria pięciu birdie na sześciu dołkach, doprawiona później jeszcze dwoma kolejnymi birdie, w tym na ostatnim dołku: „Dzisiaj było kilka dobrych momentów, ale szczególnie podobały mi się 4 birdie z rzędu. ”

Co do dobrych serii, to identyczną popisał się Meronk, też grając pięć birdie na sześciu dołkach, w tym cztery z rzędu!  On zrobił to jednak już na początku swojej pierwszej rundy.

To właśnie Adrian, grający w piątek w porannych grupach, okupował przez większą część dnia szczyt tabeli wyników. Po zagraniu fantastycznej, pierwszej rundy 67, również rozgrywanej w trudnych warunkach pogodowych, druga runda i 70 uderzeń przesunęła go na pozycję lidera i długo go tam utrzymywała.

Adrian zagrał drugiego dnia tylko osiem parów. Reszta to różnokolorowe kwadraciki, zawierające: bogeye, birdie, na szczęście tylko samotnego doubla i pięknego eagla!

Słabszą rundę rozegrał drugiego dnia Mateusz Gradecki, który po świetnej pierwszej rundzie 70, dołożył do wyniku 75 strzałów i spadł na miejsce T55. Świetną wiadomością jest jednak to, że tym samym, już w drugim starcie, przeszedł on przez swój pierwszy cut na Challenge Tour, a para Meronk&Gradecki po raz pierwszy w historii polskiego golfa, przeszła bez strat osobowych przez cut turnieju Challenge Tour!

W sobotę i niedzielę wszystko powinno się już rozstrzygnąć. Śledzimy wyniki i trzymamy kciuki za nasz eksportowych duet! #GoMeronk! #GoGradi!

 

http://www.europeantour.com/challengetour/season=2018/tournamentid=2018720/leaderboard/index.html#/leaderboard

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni