Mecz po meczu: WGC-Dell Technologies, Dzień 2

 

Oto jak rozegrała się akcja podczas drugiego dnia na WGC-Dell Technologies Match Play, gdzie 64 graczy podejmuje grę na Austin Country Club, z nadzieją na awans poza fazę grupową.

Grupa 1: Dustin Johnson (1) pokonał Martina Kaymera (41), 3& 2, po swoim zwycięstwie 5&3 w otwierającej rundzie. DJ zachował dobrą formę w pojedynku z Kaymerem, budując 4-dołkową przewagę w trakcie siedmiu dołków i utrzymując ją aż do końca. Johnsonowi wystarczy tylko pół punktu w piątek, by przejść do szesnastki.

Grupa 1: Jimmy Walker (18) pokonał Webba Simpsona (58), 3&2: Walker prowadził przez cały mecz przeciwko Simpsonowi, który został wyeliminowany, po spadnięciu na 0-2 w tym turnieju. Walker miał 1-dołkową przewagę na 13 dołku, ale jego par wystarczał na zagwarantowanie mu zwycięstwa. Aby awansować do rundy weekendowej, Walker musi pokonać Johnsona w ich piątkowym meczu, a następnie w dogrywce jeden na jednego.

Grupa 2: Rory McIlroy (2) pokonał Gary Woodlanda (33) walkowerem: Woodland zrezygnował z gry z powodów rodzinnych. McIlroy jest teraz 1-1, lecz i tak nie ma szansy na awans ze względu na Sorena Kjeldsena, który poprawił swój wynik na 3-0. Może to być dla niego ciężkie, zwłaszcza ze względu na to, że w swojej środowej rundzie zagrał -4, a i tak ją przegrał.

Grupa 2: Soren Kjeldsen (62) pokonał Emiliano Grillo (26), 4&3: Kjeldsen został drugim graczem, który dostał się do drugiej tury turnieju, po tym jak nadgonił na końcowej dziewiątce, by pokonać Grillo. Z zagwarantowanym punktem przeciw Woodlandowi, Kjeldsen kończy z wynikiem 3-0 i ma cały piątek na to, żeby się przygotować do etapu szesnastek.

Grupa 3: Lee Westwood (43) pokonał Jasona Daya walkowerem. Westwood miał dzień wolnego, po tym jak Day odszedł z turnieju, by wspierać swoją matkę, podczas operacji raka płuc w piątek. Westwood w tym momencie ma wynik 1-1.

Grupa 3: Pat Perez (56) pokonał Marca Leishmana (28), 2&1: Po wczesnym zakończeniu w środę z powodu rezygnacji Daya, Perez zagłębił się w końcową dziewiątkę ze zwycięzcą Bay Hill. Perez wygrał 14 dołek Parem, obejmując 1-dołkowe prowadzenie, i dodał do tego kolejny dołek, po nieudanym puttcie Leishmana z 5 stóp. Z wynikiem 2-0, Perez jest w najlepszej pozycji, by awansować.

Grupa 4: Ross Fisher (47) pokonał Hideki Matsuyamę (4),2&1: Fisher (1-1) wyskoczył na 3-dołkowe prowadzenie po czterech dołkach, ale na szesnastce musiał trafić putta z 12 Stóp, by utrzymać 1-dołkowe prowadzenie na dwóch ostatnich dołkach. Na 17 dołku trafił putt z 15 stóp i wyeliminował Matsuyamę z turnieju (0-1-1)

Grupa 4: Louis Ooshuizen (23) pokonał Jima Furyka (51), 3&1: Furyk wygrał na trzech dołkach z rzędu (11-13), przez co Oosthuizen zaliczył pierwszą w swojej karierze porażkę w fazie grupowej. Oosthuizen, zeszłoroczny finalista trzyma rekord 14-4 w tym turnieju, od 2014 roku. Furyk prowadzi teraz w grupie z przewagą 1,5 punktu.

Grupa 5: Jordan Spieth (5) pokonał Yuta Ikedę (37), 4&2: Po porażającej porażce w otwierającej rundzie, Spieth nie czuł się zagrożony i zagrał solidną rundę w najtrudniejszych warunkach turnieju, aby zagwarantować sobie zwycięstwo nad Ikedą. Ostatecznie Spiethowi udało się wywalczyć szansę na grę w rundzie weekendowej, jeżeli tylko uda mu się pokonać Ryana Moore.

Grupa 5: Ryan Moore (32) zremisował z Hideto Taniharą (54): Podczas rozgrywki osiem razy zmieniał się lider, lecz ostatecznie nie było zwycięzcy. Obaj, Moore i Tanihara zagrali birdie ostatnim dołku. Tanihara prowadzi w grupie z 1,5 punktu, lecz obaj, Spieth i Moore gonią go z 1 punktem.

Grupa 6: Kevin Na (46) pokonał Justina Thomasa (6), 4&2: Pomimo dużej różnicy odległości z tee, Na remis po pierwszej dziewiątce, w wygodne dla niego zwycięstwo, po tym jak wygrał dołki 9, 13, 15 i 16. Na będzie się starał zakończyć lepiej niż rok temu, kiedy był jedynym graczem, który z wynikiem 2 i ½ punktów, nie awansował do rundy weekendowej.

Grupa 6: Matthew Fitzpatrick (27) pokonał Chrisa Wooda (49), 4&2: Ze swoją przewagą zmniejszoną do tylko jednego dołka, staranny Anglik wygrał dwa z trzech dołków z rzędu, co zapewniło mu zwycięstwo nad Woodem, który w tym turnieju jest 0-7.

Grupa 7: Sergio Garcia (7) pokonał Kevina Chappella (38), 4&3: Nikogo nie zdziwił rezultat tego meczu, po tym jak Garcia wygrał cztery pierwsze dołki. Przez całą rundę, jego prowadzenie nie było mniejsze od dwóch dołków, a co za tym idzie Chappell znajduje się w tabeli z wynikiem 0-2. Posiadając 1 i ½ punktu, Garcii wystarczyłoby jedynie ½ punktu w meczu przeciw swojemu rodakowi, Jon Rahmowi, aby móc kontynuować grę.

Grupa 7: Jon Rahm (21) pokonał Shane’a Lowry (53), 2&1: Grający swój pierwszy Match Play, Rahm sam sobie ustala przeznaczenie, gdy pod koniec meczu udało mu się oderwać od Lowriego, by uzyskać wynik 2-0. Aby dostać się do rundy 16, Rahmowi wystarczy ½ punktu po meczu z Garcią.

Grupa 8: Alex Noren (8) pokonał Bernda Wiesbergera, 3&2: Noren został pierwszym graczem, który ma zapewnione miejsce w rundzie 16, po tym jak Molinari zrezygnował z gry i oddał walkowerem piątkowy mecz. Noren po pierwszych sześciu dołkach wyszedł na prowadzenie czterema dołkami i do końca rundy go nie utracił. Następny mecz zagra dopiero w sobotę.

Grupa 8: Thongchai Jaidee (57) pokonał Francesco Molinari (25), 5&3: Jaidee (1-1), prowadził sześcioma dołkami, po tym, jak pierwszą dziewiątkę zagrał jedynie 2 poniżej par. Później Molinari musiał zrezygnować z dalszej gry w turnieju z powodu kontuzji nadgarstka.

Grupa 9: Kevin Kisner (34) pokonał Patricka Reeda (9) dwoma dołkami: Kisner utracił swą nikłą przewagę, gdy na 16 dołku nie trafił putta z 5 stóp, ale udało mu się odrobić straty, po zagraniu dwu puttowego para na 17 dołku i utrzymał prowadzenie, zdobywając ważne dla niego zwycięstwo, które daje mu szansę na awans w piątek, jeżeli uda mu się pokonać Koepkę. Reed (0-1-1), jeden z faworytów, został właśnie wyeliminowany.

Grupa 9: Brooks Koepka (20) pokonał Jasona Dufnera (59), 6&5: Dla Koepki (2-0), turniej ten może być bardzo ekscytujący, ponieważ na wcześniejszych zawodach nie był w swojej szczytowej formie, a teraz zdaje się wrócił do tej z zeszłorocznego turnieju Ryder Cup, gdzie w swoim debiucie zagrał 3-1. Po zremisowaniu pierwszych czterech dołków, Koepka wygrał kolejne trzy z rzędu, a następnie dodał do swojego wyniku kolejne trzy dołki by zakończyć bardzo jednostronną rundę zwycięstwem.

Grupa 10: Tyrrell Hatton (10) pokonał Jeunghuna Wang (40) dwoma dołkami: Anglik zaczął z deficytem dwóch dołków, ale jeszcze przed końcem pierwszej dziewiątki wygrał trzy dołki z rzędu i zdołał utrzymać prowadzenie, odbierając wschodzącej gwieździe z Południowej Korei szansę na awans. Aby podkreślić swoje zwycięstwo Hatton trafił na 18 dołku putta na birdie z 12 Stóp i w tym momencie jest (2-0).

Grupa 10: Charles Howell III (61) pokonał Rafello Cabrera Bello (22) jednym dołkiem: Po słabym starcie w otwierającej rundzie, Howell znów stracił prowadzenie nad Bello, gdy jego piłka uderzona z bunkra trafiła do hazardu na 17 dołku by zremisować. Na jego szczęście udało mu się odrobić swój błąd, po dobrym chippie, który umożliwił mu trafienie krótkiego putta na birdie.

Grupa 11: Bill Haas (42) pokonał Dannyego Willetta (11), 6&5: Haas (1-1) nie miał najmniejszego kłopotu w meczu przeciwko ostatniemu zwycięzcy Masters. Na pierwszej dziewiątce wygrał trzy dołki z rzędu, a następnie podkreślił swoje zwycięstwo wygraną na 10 i 12 dołku. Willett wciąż ma kłopoty, a do tego został wyeliminowany z turnieju.

Grupa 11: K. T. Kim (64) pokonał Russella Knoxa (17), 3&1: Kim, ostatni w rankingu gracz na tym turnieju, ma teraz wynik 2-0 po zagraniu czterech birdie na siedmiu pierwszych dołkach, co dało mu 4-dołkowe prowadzenie. Kim potrzebuje jedynie pół punktu w piątkowym meczu, aby awansować.

Grupa 12: Paul Casey (12) pokonał Byeong Hun Ana (45), jednym dołkiem: Anglik ani razu nie był z tyłu, a putty z 15 Stóp na 14 i 16 dołku dały mu wystarczająco dużą przewagę, by wyjść z tego meczu z pełnym punktem. W piątek zmierzy się z Schwartzelem w meczu, którego zwycięzca zgarnia wszystko.

Grupa 12: Charl Schwartzel (24) pokonał Joosta Luitena (60), 4&3: Po pokonaniu Ben Ana w otwierającej rundzie, Schwartzel wykorzystał brak formy kolejnego przeciwnika w czwartek, wygrywając pięć z sześciu dołków. Z wynikiem 2-0 rozegra mecz przeciwko Caseyowi, w którym zwycięzca wygrywa wszystko. Schwartzel ma teraz rekord 7-1 w fazie grupowej.

Grupa 13: Bubba Watson (13) pokonał Scotta Piercy (39) 4&3: Watson (2-0) napędzany zwycięstwem w otwierającej rundzie wygrał w imponujący sposób z Piercym, w meczu, podczas którego ani razu nie był na przegrywającej pozycji. Prowadząc jednym dołkiem po 6, Watson zrobił birdie na ostatnich dwóch dołkach pierwszej dziewiątki i ani razu nie oddał prowadzenia w drugiej połowie.

Grupa 13: Jhonattan Vegas (55) pokonał Thomasa Pietersa (30), 3&1: Vegas (1-1) zrobił birdie na pierwszym dołku i ani razu się nie pomylił. Pieters natomiast, którego gra w środę była na tyle dobra, że ani razu nie oddał prowadzenia, nawet, gdy nie trafił putta z 4 Stóp. W czwartek nie było już tak dobrze, gdy pierwsze 15 dołków zagrał na par, wliczając parę gimmies.

Grupa 14: Phil Mickelson (14) pokonał Daniela Bergera (35), 5 i 4: Mickelson podniósł swój wynik do 2-0, z nietypową wygraną nad Bergerem, podczas której remisowali dołki bogeyami, a nawet podwójnym bogeyem. Mańkut zagrał trzy wczesne birdie, by objąć prowadzenie, a następnie utrzymał je nad Bergerem w tych wietrznych warunkach. Podczas swoich 12 startów, nigdy nie udało mu się przejść poza ćwierćfinały.

Grupa 14: J. B. Holmes (31) zremisował z Si Woo Kimem (63): Po wygraniu 17 dołka (par) zdawałoby się, że Holmes wreszcie oddalił się od rywala, lecz słaby pitch z 40 Jardów na 18 dołku, oraz gdy piłka, uderzona z bunkra przez Kima trafiła w chorągiewkę, dając mu krótkiego putta na birdie, sprawiły, że zawodnicy musieli podzielić się punktem. Nic im to nie dało, ponieważ Mickelson już ma zagwarantowany awans, z wynikiem 2-0.

Grupa 15: William McGirt (48) pokonał Brandena Grace (15) dwoma dołkami: Trzymając się nikłego prowadzenia, McGirt chipował spoza 16 greenu na par, przez co utrzymał 1-dołkowe prowadzenie z dwoma dołkami do końca rundy. Następnie trafił putta z 6 Stóp na 17 dołku, czym zamknął mecz i poprawił swój wynik do 2-0.

Grupa 15: Brandt Snedeker (19) pokonał Andy Sullivana (52), 2&1: Z nowym putterem w torbie i przy trudnych, wietrznych warunkach, Snedeker (1-1) niepewnie zachowywał się na greenach, lecz to i tak wystarczyło, żeby pokonać Anglika, gdy wygrał na 10 i 12 dołku. Sullivan został wyeliminowany z turnieju.

Grupa 16: Zach Johnson (44) pokonał Matta Kuchara (16), dwoma dołkami: Wyrównany mecz, do czasu, gdy par Johnsona na 15 dołku dał mu przewagę, której potrzebował, następnie, dla dobra sprawy, uderzył drive na green 18 dołka,. W tym turnieju ma wynik 1-1.

Grupa 16: Brendan Steele (50) pokonał Tommy Fleetwooda (29) jednym dołkiem: Z ciągłymi zmianami lidera na pierwszej dziewiątce, obaj gracze zmarnowali 2-dołkowe prowadzenie. Anglik wyrównał wynik po zagraniu birdie na 16 dołku i para na 17, lecz na ostatnim dołku, Steele trafił putta z 7 Stóp, co zagwarantowało mu zwycięstwo. Z 1 i ½ punktu, Steele prowadzi w swojej grupie.

Autor: Ryan Lavner; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni