McDowell: Gracze nieobecni na API są ‘niesprawiedliwie krytykowani’.

ORLANDO, Fla. – Na liście tegorocznego Arnold Palmer Invitational, jest parę godnych uwagi nieobecności, lecz według Graeme McDowell’a decyzje podjęte przez tych zawodników, nie powinny podlegać krytyce.

McDowell, który jest mieszkańcem Orlando, po raz pierwszy pojawił się na PGA Tour w Bay Hill, w 2005, kiedy zremisował na drugim miejscu, goniąc lidera, Kenny’ego Perry. W tym roku do swoich kwalifikacji będzie mógł dodać również bycie gospodarzem turnieju, jako jeden z pięciu ludzi wyznaczonych do uhonorowania spuścizny Palmera, w pierwszym turnieju od czasu jego śmierci.

W czasie, gdy niektórzy dziwili się, dlaczego tacy gracze jak Dustin Johnson, Jordan Spieth oraz poprzedni zwycięzca API, Phil Mickelson, nie dali rady przyjechać na Bay Hill, by uhonorować Króla, McDowell nie widzi w tym nic złego i szanuje ich wybór.

„Wydaje mi się, że tegoroczna rywalizacja może być na naprawdę wysokim poziomie, ponieważ będzie dużo świetnych zawodników”, powiedział McDowell. „Oczywiście, są gracze, których nie będzie i niektórzy z nich są nawet niesprawiedliwie krytykowani z tego powodu. Osobiście zawsze wierzyłem, że każdy uhonoruje pamięć po Arnoldzie Palmerze na swój sposób, a nieobecność na turnieju w tym tygodniu, moim zdaniem o niczym nie świadczy”.

Tegoroczna lista zawodników i tak jest jedną z najmocniejszych w historii tego turnieju, z czwórką najlepszych zawodników świata. McDowell uznaje dość niezręczne umiejscowienie turnieju, w środku bardzo napiętego grafiku Tour, jako jeden z powodów nieobecności niektórych graczy, z WGC-Dell Match Play w przyszłym tygodniu, a Masters, już dwa tygodnie później.

Johnson, Spieth i Mickelson, prawdopodobnie zagrają na Shell Houston Open, w tygodniu pomiędzy turniejami, co po dodaniu Bay Hill dałoby cztery turnieje z rzędu, oraz pięć z sześciu ostatnich tygodni poświęconych na grę, wliczając WGC-Mexico Championship.

„To z pewnością jest bardzo napięty okres w roku, z Meksykiem dwa tygodnie temu, oraz World Match Play w przyszłym. Szanuje najlepszych graczy na świecie, ich decyzje, w tym tę, żeby odpuścić sobie ten turniej. Rozumiem to i uważam, że to w żaden sposób nie odzwierciedla tego, w jaki sposób czują się w stosunku do pana Palmera.

 

Autor: Will Gray | Tłumaczenie: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni