Drużyna Maxa Sałudy zwycięża w ProAmie Inter Parts Open

Drużyna Maxa Sałudy w rodzinnym i lokalnym składzie: Natasza Śladowska, Aleksandra Śladowska i Michał Śladowski zwycięża w inauguracyjnym ProAmie Inter Parts Open z cyklu Alior bank PGA Polska Tour. Team Maxa uzyskał wynik -25.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, chmura, niebo i na zewnątrz

 

Na drugiej pozycji ze stratą zaledwie jednego uderzenia uplasowali się Sławomir Pawliński, Adam Jakubowski, Zbigniew Dąbkowski oraz Tomasz Świątkowski.

Tuż za nimi ze stratą sześciu uderzeń do liderów znaleźli się Marc Kędzierski, Hugh Allan Yearwood, Daniel Świeciak i Tomasz Staranowicz.

W klasyfikacji indywidualnej Stroke Play brutto wśród amatorów z wynikiem 80 zwyciężył Tomasz Paczkowski. Drugie miejsce ze stratą trzech uderzeń do lidera zdobył Michał Śladowski. Na trzeciej pozycji uplasował się Waldemar Bacławski.

Najlepszym amatorem netto została Natasza Śladowska. Drugie miejsce zdobył Hugh Allan Yearwood. Na trzeciej pozycji uplasowała się Beata Traczewska-Skóra.

Najlepszą kobietą brutto została Agnieszka Bednarczyk, a najlepszą kobietą netto Aleksandra Śladowska.

Najlepszym juniorem brutto okazał się Michał Jankowski, a netto Zuzanna Mordaka.

Dziękujemy sponsorowi cyklu – Alior Bank.

 

Obraz może zawierać: chmura, niebo, na zewnątrz i przyroda

 

Dziękujemy także partnerom wspierającym: SKAT, Erbud, Murapol, Ergo Hestia, Dr Irena Eris, Druh, Golf Team, Srixon, Karty Sportowca, Travel&Action, Golf Garden oraZ Wilson Golf.

Już dziś zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Alior bank PGA Polska Tour, który odbędzie się 2 sierpnia br. na polu golfowym Kalinowe Pola – ProAm Kalinowo Open. Rejestracja ruszy niebawem!

Wyniki znajdują się TUTAJ

 

***

 

W poniedziałek z kolei, od wczesnych godzin porannych toczył się pojedynek zawodowców z PGA Polska, którzy rozgrywali swój turniej, decydujący o podziale punktów w rankingu Order of Merit.

Forma była. Absolutnie fenomenalnym wynikiem popisał się zwycięzca Max Sałuda, który z białych tee, wykręcił ni mniej, ni więcej, tylko 65 uderzeń, czyli (-7)!

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Tylko dwa uderzenia więcej od Maxa potrzebował Grzegorz Zieliński, który mógł pochwalić się rezultatem 65! Trzeci był Oskar Zaborowski, z wynikiem 71.

Warto dodać, że dotychczasowym rekordem pola Mazury Golf&Country Club był rezultat 67, wykręcony dawno, dawno temu z czarnych tee, przez Szweda Henrika Engdahla. Wydaje się, że nie będzie łatwo go pobić, nie tylko dlatego, że był to niesamowity rezultat, ale również ponieważ czarne tee, nie są aktualnie już używane.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Gratulacje dla medalistów turnieju Pro-Am, turnieju Order of Merit oraz wszystkich uczestników! 

 

Źródło: Angie Eratowska/PGA Polska

Część drugą dopisała: Kasia Nieciak

Zdjęcia: PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni