Max Sałuda. Floating Garden Szczecin Open 2022. Binowo Park Golf Club. Fot. Jan Galanty

Max Sałuda zwycięża w Binowie

Zakończył się najstarszy zawodowy turniej golfowy w Polsce – Floating Garden Szczecin Open, drugi z cyklu PGA Polska Tour 2022.

Zwycięzcą turnieju z przewagą czterech uderzeń został Max Sałuda. Na drugim miejscu uplasował się Węgier – Adam Kasa. Trzecie miejsce ze stratą ośmiu uderzeń do lidera wywalczył Kamil Tatarczuk.

Max tak podsumowywał swój już trzeci sukces w tym turnieju, w którym wcześniej zwyciężał w 2017 i 2020 roku: „Grając na tym samym polu ponad 20 lat nie sposób nie patrzeć na siebie w roli faworyta.

Brak opisu.

Nie przeszkadzała mi ta pozycja, choć oczywiście dodatkowa presja nie zawsze służy. Pole przez te lata zmieniło się nie do poznania i uważam je za dużo trudniejsze. Pogoda w pierwszy dzień mocno przeszkadzała. Trzy kije różnicy to duży wiatr. Do tego momentami silny deszcz. Udało się wyrwać dużo birdie ze względu na bardzo dobre puttowanie. Przed turniejem zapytano mnie w wywiadzie do Magazynu PGA Polska „czego życzyć?”. Powiedziałem „połamania kijów i 27 puttów”. Kijów nie złamałem, ale obydwie rundy miałem po 27 puttów więc podświadomość działa. Duża zasługa w zwycięstwie leży po stronie mojego „etatowego” caddiego w Binowie czyli Włodka Bryły – kapitana klubu. Gdy Włodek jest „na torbie” w Szczecinie zawsze byłem na pudle.

Brak opisu.

Trzeci w kategorii zawodowców Kamil Tatarczuk powiedział: „Grało się dobrze, driver i długa gra była generalne Ok, jednak dużo uderzeń uciekło ma greenie. Pogoda była bardzo wymagająca, a pole przygotowane bardzo dobre jak na tę porę roku”.

Kamil Tatarczuk. Binowo Floating Garden Szczecin Open 2022. Binowo Park Golf Club. Fot. Jan Galanty

Wśród amatorów w klasyfikacji brutto z wynikiem +2 triumfował Łukasz Szadny, który jednocześnie uplasował się na trzeciej pozycji w rankingu generalnym. Drugie miejsce ze stratą sześciu uderzeń do najlepszego amatora zdobył Tristan Kolesiński, a trzecie miejsce z wynikiem +12 zajął amator z Czech – Tadeas Bodinger.

Łukasz nie tak dawno był członkiem PGA Polska, ale powrócił w szeregi amatorów. Dziękował za gratulacje i tak opisywał swoje odczucia: „Czuję się bardzo szczęśliwy. Warunki były naprawdę trudne. Wiało, padało i było dosyć chłodno jak na tę porę roku. Jako amator gra się doskonale, kocham grać kocham rywalizować z najlepszymi. Jako amator mogę to robić znacznie częściej i łatwiej mi jest dopasować się do kalendarza rodzinnego i zawodowego. Uważam, że więcej trenerów gdyby mogło wróciłoby do „amatorstwa”. Zawodowy golf powinien być dla osób, które chcą z tego uczynić swój sposób na życie. Gra zawodowa to jest pełen etat, z dużą liczbą  nadgodzin, bez urlopów. Pewnie potwierdziłby to Adrian czy Mateusz. Moje uderzenie turnieju miało miejsce dzisiaj, na czwartym  dołku par 3, kiedy piłka uderzyła we flagę i prawie wpadła na hole-in-one. Ostatecznie był jednak tylko birdie”.

Łukasz Szadny. Binowo Szczecin Open 2022. Fot. Jan Galanty

Najlepszym amatorem netto została Aleksandra Maciejewska, tuż za nią znalazł się Artur Śliwiński, a trzecie miejsce zdobył Marcel Baryło.

Najlepszym juniorem brutto został Patrik Fassero Gamba, a najlepszym juniorem netto okazał się Czech – Daniel Uncovsky

Tradycyjnie turniej główny poprzedziły drużynowe rozgrywki Pro-Am, które miały charakter integracyjno-edukacyjny. W Pro-Amie zwyciężyła drużyna Kuby Ufnala, w składzie Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk i Dariusz Piotrowski. Drugie miejsce zdobyli Jakub Korniejczuk, Aleksandra Maciejewska, Alex Kołpowski i Oliwier Onyszkiewicz. Na trzeciej pozycji uplasowali się Tomasz Wiśniewski, Wojciech Wasilewski, Tomasz Łangowicz i Maciej Karnicki.

Land Rover jest partnerem strategicznym PGA Polska. Golf Channel Polska jest patronem medialnym PGA Polska. Kolejny turniej z cyklu PGA Polska Tour odbędzie się już 9 lipca na polu Karolinka Golf Park.

Więcej zdjęć w galerii, która wkrótce ukaże się na Facebooku. Wkleimy link tutaj.