Matylda Krawczyńska. Fot. shots on the fairway

Matylda Krawczyńska zagra w Hiszpanii

14-letnia reprezentantka kadry narodowej Matylda Krawczyńska w środę rozpocznie udział w mistrzostwach Hiszpanii kobiet. Gospodarzem tegorocznej edycji Spanish Ladies Amateur – Copa S.M. La Reina, będzie pole Real Club Sevilla Golf. 

Aktualnie na liście startowej znajduje się 90 zawodniczek, w tym golfistki z Francji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch, Belgii, Portugalii i Czech. Najwyżej notowana w WAGR jest Włoszka Alessia Nobilio, zajmując tam 10. miejsce, triumfatorka ubiegłorocznych Portuguese Internacional Ladies Amateur Championship. Nie zabraknie też broniącej tytułu Francuzki Lilas Pinthier, która w ubiegłym roku, gdy turniej odbywał się na Teneryfie, na czwartym dołku dogrywki pokonała urodzoną w Madrycie 14-letnią Cayetanę Fernández, również zgłoszoną do gry w tegorocznej edycji. 

Jestem bardzo dumna, że wystartuję w turnieju o tak wysokim rankingu, wśród najlepszych zawodniczek Europy. Staram się cały czas myśleć pozytywnie i mieć dobre nastawienie. W poniedziałek zagrałam pierwszą rundę próbną, dzisiaj będzie kolejna. Pole bardzo mi się podoba, ale wymaga dużej precyzji” – depeszowała Matylda, reprezentantka Rosa Private Golf Club.

W środę oraz w czwartek rozegrane zostaną rundy stroke play, natomiast w piątek i sobotę rywalizacja będzie już przebiegała w formacie match play, z niedzielnym finałem. Mistrzostwa odbędą się na polu projektu Jose Marii Olazabala – Integral Golf Design, o długości 6529 metrów, par 72. Zawody punktowane są w WAGR oraz w Ping Junior Solheim Cup 2021. 

We wtorek, druga na liście rezerwowej była Maja Ambroziak, z Mazury Golf&Country Club, jednak w związku z nierozstrzygniętą sytuacją, w środę musi już wracać do Polski.

 

 

W tych samych dniach odbędą się mistrzostwa mężczyzn, ale bez udziału Polaków. La Copa de S. M. El Rey 2021 odbędzie się w Real Club de Golf El Prat, koło Barcelony.

 

Livescoring TUTAJ.

Wywiad z Matyldą jest TUTAJ

Artykuł o Mai TUTAJ

Źródło: PZG

Fot. Strzały na fairway’u

Opracowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni