Matylda Krawczyńska. Fot. Sebastian Grudzień

Matylda Krawczyńska dotarła do półfinału Copa S.M. La Reina!

We wtorek rywalizację w Copa S.M. La Reina rozpoczęły cztery reprezentantki kadry narodowej: Kinga Kuśmierska i Nina Pitsch z Armada Golf Club, Matylda Krawczyńska – Śląski KG i Maja Ambroziak z Mazury G&CC. Najlepszy rezultat zanotowała Matylda, docierając do półfinału tej prestiżowej imprezy.

Hiszpańska rywalizacja

Równolegle w Tarragonie w Copa S.M. Del Rey, czyli czempionacie mężczyzn, rywalizował Franciszek Dudek, reprezentujący First Warsaw G&CC. Po dwudniowej fazie stroke play Krawczyńska uplasowała się na dwudziestej pozycji, Maja Ambroziak na 31, Kinga Kuśmierska na 73, a Nina Pitsch na 82 miejscu. Dla reprezentantek Armada GC był to niestety koniec rywalizacji w tym turnieju. Dudek także zakończył walkę przed fazą match play.

Maja Ambroziak w pierwszym meczu zmierzyła się Niemką Tessą Kremer. Uległa w starciu 2&1 i tym samym zakończyła rywalizację.

Matylda walczyła dalej

Pierwszą przeciwniczką Matyldy była Dunka Johanna Axelsen, którą pokonała 1up. Następnie zmierzyła się ze Szwajcarką Yaną Beeli, z którą zwyciężyła na pierwszym dołku dogrywki. W ten sam sposób zakończył się mecz Polki z Tessą Kremer. Walkę o półfinał Matylda stoczyła z Francuzką Constance Fouillet, którą pokonała 3&2. Następnie trafiła na jak się okazało zwyciężczynię turnieju – Szwedkę Norę Sundberg, przegrywając z nią 2&1. Birdie na dołkach 16 i 17 okazały się rozstrzygające.

Wrażenia po turnieju

Redakcja Golf Channel Polska poprosiła Matyldę o kilka słów opisu wrażeń z hiszpańskiej wyprawy.

„W Hiszpanii pole wymagało dobrej strategii. Szczególnie ponieważ było tam wietrznie, co utrudniało grę. Juan jako caddy bardzo mi pomagał. Miałam pewność, że gram dobrym kijem, bo wspólnie uzgadnialiśmy czym mam grać, jaki rodzaj strzału i gdzie. Posiadanie takiej osoby, która cię wspiera i jest z tobą na polu mega pomaga. Do tego jeszcze kibicował mi jeden z uczniów Juana – Angel Ayora i mój kolega z klubu Maciek Łuczak. To miłe uczucie. Potem przyszły jeszcze dziewczyny – Maja, Kinga i Nina oraz Sebastian. W ostatni dzień był też Alex Makarewicz z tatą. Myślę, że to bardzo dodawało chęci do walki.

Na początku po przegranym meczu miałam sobie za złe, że nie wygrałam. Wiedziałam, że było to tak bardzo możliwe i zdecydowały o tym ostatnie dwa dołki. Teraz jednak myślę, że ze to wielki sukces i cieszę się z tego miejsca. Udało mi się dojść tak daleko, pokonując najlepsze juniorki z Europy”.

Trener zadowolony

Trener polskiej drużyny – Sebastian Grudzień, który był z dziewczynami w Hiszpanii, tak podsumowywał wydarzenia: „Cieszę się, ze mogłem być na miejscu i z bliska obserwować ten fantastyczny występ naszej kadrowiczki. Matylda pokazała w tym tygodniu ogromny hart ducha, serce do walki i kawał dobrego golfa. Przez cały turniej grała bardzo solidnie i konsekwentnie, nie popełniając praktycznie żadnych błędów. Jej gra wyglądała bardzo profesjonalnie w każdym aspekcie. Jest mocna technicznie, kondycyjnie i mentalnie.

Gratulacje należą się też trenerowi Juanowi, który w tym tygodniu pełnił rolę caddiego Matyldy, od pierwszej rundy do ostatniego dołka. Jego doświadczenie i znajomość pola La Reserva również bardzo przyczyniły się do tego sukcesu. To kolejny w ostatnich miesiącach świetny występ naszych zawodniczek na arenie międzynarodowej. Daje to ogromne nadzieje, że niedługo będziemy mieli również damską reprezentacje na profesjonalnym tourze”.

 

Wyniki TUTAJ

Źródło: PZG/M. Kuna

 

Wypowiedzi zebrała: Kasia Nieciak

Zdjęcia i film: Sebastian Grudzień

Depeszowali: Matylda i Sebastian

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni