Fot. Strzały na Fairway’u

Mateusz Gradecki wywalczył awans do II etapu European Tour Q-School!

Cztery dni rywalizacji na niemieckim polu Fleesensee w First Stage Qualifying Stage pokazały jak dobrą formę prezentuje w tym sezonie Mateusz Gradecki, najlepszy polski golfista-amator. Zawodnik Gradi GC awansował do kolejnego etapu Q-School z drugiego miejsca, ze stratą tylko jednego uderzenia do lidera.

„Pierwszy etap kwalifikacyjny do European Tour zakończony. Wynik utwierdził mnie w przekonaniu, że jestem w dobrej formie, a moja gra zmierza w odpowiednim kierunku. Z tygodnia na tydzień nabieram pewności siebie i wyciągam wnioski z rozegranych rund” – napisał Mateusz Gradecki na Facebooku.

Polak uzyskał następujące wyniki 72-72-65-70 (279, -9), z czego rezultat z trzeciej rundy należy do najniższego w tym turnieju (7 uderzeń poniżej par pola uzyskał także T8. Jonas Koelbing). Razem z Gradeckim (203. WAGR) na drugiej pozycji uplasował się także amator Craig Ross ze Szkocji (158. WAGR). Obu zawodników dzieliło jedno uderzenie do zwycięzcy, którym został Fin Miro Veijalainen.

23 najlepszych zawodników tego turnieju przeszło do drugiego etapu Qualifying School, do którego zaliczają się cztery turnieje, wszystkie rozgrywane w Hiszpanii na początku listopada. W którym z nich wystąpi Mateusz Gradecki – jeszcze nie wiadomo.

„Przed drugim etapem będę przygotowywał się tak samo jak do innych turniejów i trzymał się mojej rutyny” – zapowiedział zawodnik Gradi GC.

Do finału Q-School – Final Stage awansuje 25% wszystkich uczestników drugiego etapu, czyli ok. 80 golfistów. Spośród finalistów, którzy rywalizować będą – także w Hiszpanii – na polu PGA Catalunya, 25-ciu z najlepszymi wynikami otrzyma kategorię 15 w European Tour oraz kategorię 5 w Challenge Tour.

Wyniki Q-School Fleesensee: TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu

Tekst: PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni