Mateusz Gradecki, Dominika Gradecka. Fot: Kasia Nieciak

Gradi w St.Andrews!

Jeszcze jakiś miesiąc temu, powoli żegnał się ze swoją drużyną uniwersytecką East Tennessee Buccaneer Athletics. Nasz aktualnie najlepszy amator najpierw zagrał w finałach Konferencji Południowej Akademickiej Ligi NCAA, gdzie jego drużyna tryumfowała po raz trzeci z rzędu! Później odebrał dyplom ukończenia studiów wyższych podczas uroczystej graduacji.

Ostatnim jego turniejem akademickim w USA były regionalne finały ligi NCAA, w której drużyny 13 uniwersytetów zmierzyły się o wejście do wielkiego finału ligi. W rywalizacji, pomimo świetnego wyniku Mateusza w pierwszej rundzie (69, -3), drużyna ETSU zajęła finalnie 12 miejsce.

Tydzień temu, na polu golfowym Sobienie Królewskie wspierał już wraz ze swoją siostrą Dominiką swoją rodzinną drużynę Gradi Golf Club, w Klubowych Mistrzostwa Polski grupy mistrzowskiej, a chwilę później wystąpił w drużynie wraz ze swoim tatą – Krzysztofem  oraz prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem w wyjątkowym – PZPN Golf Invitational.

Teraz przyszła pora na wizytę na najsłynniejszym ze słynnych – polu Old Course w St.Andrews, gdzie odbywa się St. Andrews Links Trophy. Ten niezwykle  prestiżowy turniej rozgrywany jest już  od 1989 roku. W jego trakcie odbywają się cztery rundy golfa. Dwie pierwsze grane są jednocześnie na dwóch polach: Old Course i New Course. Po 36 dołkach następuje cut i do dalszej gry, tym razem tylko na Old Course,  przechodzą gracze z 40 najniższymi wynikami, oraz remisy. Po pierwszym dniu i wyniku 73 nasz reprezentant zajmuje 53 miejsce i aktualnie jest jedno uderzenie pod linią cuta.

Jak widać – trzymanie kciuków jest jak najbardziej wskazane !

Wyniki znajdują się tutaj:

http://salt.intelligentgolf.co.uk/competition.php?compid=3316&preview=1

 

Autor: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni