Jack Nicklaus , 1986 Masters Tournament (Photo by Augusta National/Getty Images)

Masters 86. Taka historia się nie powtarza!

Statystycznie rzecz ujmując Jack Nicklaus jest największym graczem w historii golfa. Nikt nie może pochwalić się takim dorobkiem wygranych turniejów Wielkiego Szlema. Nikt nie grał tak równo, przez tak długi czas i nikt nie wygrał Masters w wieku 46 lat!

„Golden Bear” nie miał  okresów wzlotów i upadków. On po prostu zawsze był groźny i grał według założonej strategii, ściśle jej przestrzegając.

Ma w swoim niezwykłym dorobku 115 zwycięstw na całym świecie, w tym 73 w turniejach PGA Tour. Jego 18 wygranych wielkoszlemowych jest raczej nie do przebicia! Żeby jeszcze zaostrzyć zagadnienie pamiętać trzeba o dziewiętnastu drugich miejscach i dziewięciu trzecich  oraz sześciokrotnych występach w Ryder Cup!

„Złoty Niedźwiedź” ośmiokrotnie wybierany był graczem roku i ośmiokrotnie kończył sezon na pierwszym miejscu zarobków w PGA Tour. W 1974 roku powołany został do World Golf Hall of Fame, podczas inauguracyjnego roku działalności tej instytucji.

Masters 86 to opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii golfa!

 

PREMIERA w Golf Channel Polska, w sobotę o 20.30. Godzinę przed transmisją trzeciej rundy Shriners Hospitals for Children Open.

 

Zapraszamy!

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni