Fot: Shots on the fairway

Drużyna Martyny Mierzwy zwycięża w Gradi Invitational by John Deere Pro Am!

W piątek zakończył się pierwszy akt nowego sezonu Alior Bank PGA Polska Tour – Pro Am turnieju Gradi Invitational by John Deere! Zwyciężyła dzielna drużyna Martyny Mierzwy – pierwszej i jak do tej pory jedynej Polki, która przeszła przez cut turnieju Ladies European Tour!

„Mara” wygrała zresztą w bardzo rodzinnym gronie: „ To pierwszy turniej w życiu mojego męża i jego pierwsza osiemnastka na punkty w życiu. Grało nam się wspaniale! Ja trafiłam trzy birdie, on dużo parów i bogeyów brutto. Z kolei Marek – nasz świadek ze ślubu zaliczył eagla na szóstce! Graliśmy jak szaleni!” Zwycięska drużyna, w składzie: Martyna Mierzwa-Szwonder, Patryk Szwonder, Paweł Machij i Marek Kalitowicz, uzyskała fantastyczny wynik: 27 uderzeń poniżej par!

 

 

***

Na drugim miejscu, uplasowała się drużyna Kuby Piotrowskiego, który jest nie tylko świetnym golfistą, ale też wręcz genialnie gra w bowling, zostając między innymi dwukrotnie Drużynowym Mistrzem Polski. Oto jak Kuba, jak sam to określił –  „na szybko”, relacjonował występ swojej drużyny:  „Grało nam się dzisiaj bardzo dobrze. Warunki były trudne, ponieważ było bardzo mroźnie i wietrznie. Jako zespół przed rozpoczęciem gry podjęliśmy ryzykowną decyzję, że dwóch naszych amatorów wystąpi z białych tee, a tylko jeden z żółtych. Strategia się sprawdziła idealnie i świetnie się uzupełnialiśmy. Nie było dołka na którym w czwórkę zagralibyśmy źle – a o to głównie chodzi w tym formacie. Zawsze dwa wyniki były dobre! Po zagraniu z tee decydowaliśmy, czy gramy agresywnie, czy tez bezpiecznie. W dodatku świetnie dzisiaj puttował, ale również świetnie grał – Jarek, który zanotował swoją życiówkę! Ja też całkiem dobrze puttowałem, ale nie było łatwo bo greeny były bardzo twarde i dosyć szybkie. Wszyscy moi zawodnicy zasługują na pochwałę. Spisali się doskonale! Tadeusz i Marcin mieli sporo super dołków i grali bardzo dobrze. Jednak największe gratulacje należą się Jarkowi. Co do mojej gry, dzisiaj testowałem różne taktyki na jutrzejszą, pierwszą rundę turnieju głównego.”

 

Fot: Tadeusz Wąchała FB

Drużyna Kuby, którą oprócz głównego prowodyra uzupełniali: Tadeusz Wąchała, Jarosław Chruściel i Marcin Dąbek, była tylko jedno uderzenie gorsza od teamu Martyny. Kuba jest zresztą znanym „proamowym” wyjadaczem, zajmując w rok temu trzecie, a dwa lata temu – drugie miejsce!

***

Na trzeciej pozycji, znowu tylko z jednym uderzeniem straty, uplasowała się drużyna Adriana Kaczały, uzupełniona przez Elżbietę Hahs, którą wspierali Teresa i Zdzisław Majetek. Adrian, tradycyjnie budujący zimą formę w słonecznej Andaluzji, tak opisuje wydarzenia z pola: „Niska temperatura na pewno nie spowodowała niższego zaangażowania w grę, Gorąca herbata, którą podałem mojej drużynie, zadziałała świetnie i nastąpiła poważna mobilizacja! Świetnie się uzupełnialiśmy. Z doświadczenia wiem, że nie można zepsuć więcej niż dwa dołki i zmieściliśmy się w tym limicie. Największe uznanie należy się Teresie, która dzisiaj zagrała swój rekord turniejowy – 90 uderzeń, co w głównej mierze wpłynęło na nasz sukces.” Jak dowiedziała się redakcja Golf Channel Polska – herbata była bez prądu.

 

Fot: Adrian Kaczała

***

Grała również drużyna Adriana Meronka, w składzie: Adrian Meronk  i zastępujący Andrzeja Meronka – Marcin Kaczmarski oraz bracia Bochnaccy: Mateusz i Tomek – świetny caddy Adriana z Irlandii, o zacięciu analityczno-psychologicznym, który tak opisuje rundę: „ Generalnie dobrze nam się grało. BBrothers byli lekko wyeksploatowani po Przesiepie i nie błyszczeli. Parę dobrych zagrań i dołków,  ale bez fajerwerków. Adrian grał bardzo solidnie,  z kilkoma fenomenalnymi zagraniami. Na jedenastce był pitch do dołka z osiemdziesięciu metrów na eagle! Na trójce chip in na birdie. Najwięcej punktował dzisiaj Martin Kaczmarski. Miał kilka fenomenalnych drivów,  w tym na dołku szóstym – na green i put na eagle! Eagle co prawda nie wpadł, ale birdie zacne! Zaczęło się obiecująco, bo po dwóch pierwszych dołkach byliśmy na -6.  Do -25 nie udało nam się jednak dobić i podium uciekło.” Team Adriana, z wynikiem -18 uplasował się ostatecznie na miejscu dziewiątym.

 

Adrian Meronk i Tomek Bochnacki. Monaghan Irish Challenge. Fot: Adrian Meronk

***

W sobotę pierwsza runda turnieju głównego! Wszystko to pod auspicjami PGA Polska!

***

Wyniki Pro Am można oglądać tutaj 👉

Galeria zdjęć Shots on the fairway 👉 GALERIA ZDJĘĆ TURNIEJU PRO AM 

Wyniki turnieju głównego 👉 L I V E S C O R I N G

 

#Kibicujemy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

Podziękowania za szybkie relacje, które wysmażyli: Martyna, Kuba, Adrian i Tomek!

 

Harmonogram turnieju: https://www.pgapolska.com/pl/aktualnosci/polska/harmonogram-turnieju-gradi-invitational-by-john-deere

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni