Martin Laird. BMW Championship. September 2017. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Martin Laird królem Las Vegas

Historia lubi się powtarzać, a Szkot Martin Laird może sporo powiedzieć na ten temat. Po niemal dokładnie jedenastu latach zwyciężył ponownie w Shriners Hospitals for Children Open, ponownie w trzyosobowej dogrywce.

 

 

To właśnie w tym samym turnieju, firmowanym wówczas przez Justina Timberlake’a,wygrywał po raz pierwszy na PGA TOUR, a było to bardzo dawno temu, w 2009 roku. Mało tego, wtedy również o wygranej zdecydowała trzyosobowa, wtedy trzydołkowa dogrywka, z Chadem Cambellem i Georgem McNeilem.

 

 

W ostatnią niedzielę na jego drodze próbowali stanąć Amerykanie Austin Cook i Matthew Wolff. Ich opór zakończył się dopiero na drugim dołku playoff, kiedy to Martin wtoczył wreszcie putta dającego mu wygraną, po ponad siedmiu latach wyczekiwania.

 

 

Wnikając dalej w tematy magiczne nie można nie wspomnieć faktu, uczestnictwa Mr. Lairda w jeszcze jednej dogrywce w tym samym turnieju, w 2010 roku, wówczas czterodołkowej, wtedy nie zakończonej jego powodzeniem. Wówczas też był to skład trzyosobowy, a oprócz Martina do walki wystąpili tam jeszcze Cameron Percy i Jonathan Byrd – szczęśliwy triumfator.

 

 

Oprócz ewidentnie lubianego turnieju w Las Vegas mistrz 2003 Scottish Youths Championship zwyciężał jeszcze w Arnold Palmer Invitational, w 2011 roku i Valero Texas Open, dwa lata później oraz na samym początku kariery w lokalnym 2006 San Juan Open. W 2007 roku, również w dogrywce, wygrał w należącym do drugiej ligi amerykańskiej, wówczas Nationwide Tour2007 Athens Regional Foundation Classic. To zwycięstwo oraz trzecie miejsce w Nationwide Tour Championship dały mu w ostatecznie awans na PGA TOUR.

 

 

37 – latek dołączył do Jima Furyka i Kevina Na, jako wielokrotny triumfator Shriners Hospitals for Children Open, w którym grał tym razem dzięki zaproszeniu organizatorów! Od teraz już nie będzie musiał starać się o żadne zaproszenia, zyskując obok góry dolarów, również pełen status w tym, oraz kolejnych dwóch sezonach PGA TOUR, plasując się zarazem na czwartym miejscu rankingu FedExCup i 88 miejscu na świecie, awansując z pozycji 351“Jestem niezwykle podekscytowany faktem dokończenia tego dzieła. Zawsze zdarzają się pewne wątpliwości, czy jeszcze kiedyś zdołamy wygrać kolejny raz. Grałem tak dobrze przez cały tydzień od tee do greenu, prawdopodobnie lepiej niż kiedykolwiek. Czułem, że przez cały tydzień naprawdę kontroluję sytuację. Wyjątkowym było móc oglądać jak wpada ten putt, na właśnie tym dołku”. 

 

 

Gratulujemy!

 

***

 

Od czwartku zapraszamy na rywalizację w Scottish Championship i The CJ CUP @ SHADOW CREEK! 

Nasz plan wygląda następująco:

 

Czwartek i piątek:

21:00

European Tour: Scottish Championship presented by AXA (RE-LIVE) – runda 1 i 2

23:00

PGA TOUR: The CJ CUP @ SHADOW CREEK (LIVE) – runda 1 i 2

Sobota i niedziela 

14:00

European Tour: Scottish Championship presented by AXA (LIVE) – runda 3 i finał

23:00

PGA TOUR: The CJ CUP @ SHADOW CREEK (LIVE) – runda 3 i 4

Komentuje: Jacek Person

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni