Fot: European Championships 2018

Maronk i Gradi na miejscu dziesiątym w Mistrzostwach Europy.

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Europy w golfie na polu Gleneagles. Triumfowała drużyna hiszpańska, która w finale pokonała Islandczyków. Brąz wywalczyli Włosi. Polski team został sklasyfikowany na 10 pozycji.

Rywalizacja rozpoczęła się od meczów w grupach. Na Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego w koszyku C czekali rywale z Danii, Hiszpanii i Portugalii. Pierwsza walka odbyła się z Duńczykami, którą polski duet wygrał 1up.

W dalszych meczach Polakom nie udało się pokonać Hiszpanów (2&1) oraz Portugalczyków (5&3) i z dwoma punktami na koncie zajęli 3 miejsce w grupie. W klasyfikacji końcowej biało-czerwoni uplasowali się na 10 pozycji.

Do półfinałów z grupy C awansowała drużyna hiszpańska w składzie Pedro Oriol i Scott Fernandez (360. i 483. OWGR, zawodnicy European Tour), która ostatecznie wygrała zawody.

Srebro zdobyli Birgir Hafthorsson – Axel Boasson z Islandii (601. i 666. OWGR, zawodnicy Challenge Tour), a trzecie miejsce wywalczyli Włosi, Francesco Laporta i Alessandro Tadini (577. i 862. OWGR. zawodnicy Challenge Tour).

 

 

W rywalizacji pań zwyciężyły Szwedki, drugie były Francuzki, a trzecie reprezentantki Wielkiej Brytanii. W klasyfikacji mieszanej złoto wygrała ekipa islandzka, srebro przypadło Brytyjczykom, a brąz powędrował do szwedzkich zawodników i zawodniczek.

Klasyfikacja końcowa: TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. European Championship

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni